Astronomia Amatorska - astro4u.net
Obróbka astrofoto - Wersja do druku

+- Astronomia Amatorska - astro4u.net (https://astro4u.net/forum)
+-- Dział: ASTROFOTOGRAFIA i ASTROSZKICE (https://astro4u.net/forum/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Szkoła astrofotografii (https://astro4u.net/forum/forumdisplay.php?fid=33)
+--- Wątek: Obróbka astrofoto (/showthread.php?tid=1672)

Re:Obróbka astrofoto - HAMAL - 14.05.04

Jedna z moich ulubionych Smile
[Obrazek: Rysunek1.jpg]

Re:Obróbka astrofoto - Alkor - 14.05.04

(14.05.04, 19:28)ByZone link napisał(a):.................................................
co moge w nich poprawić??

Wyszło nieźle, a jak trzeba koniecznie coś zmienić, to warto by pobawić się opcją "Histogram and RGB" w ekranie Wavelet Registaxa. Przesuwając udział poszczególnych barw da się tam z łatwościa zdjąc "poczerwienienie" nabyte przez materiał w procesie rejestracji.

Smile Smile Smile

Re:Obróbka astrofoto - Alkor - 14.05.04

(14.05.04, 19:56)HAMAL link napisał(a):Jedna z moich ulubionych Smile
[Obrazek: Rysunek1.jpg]

Jak zawsze trzymasz klasę Hamal - moje gratualcje.

Smile Smile Smile

Re:Obróbka astrofoto - HAMAL - 15.05.04

Smile

[Obrazek: Rysunek1%7E0.jpg]

Re:Obróbka astrofoto - Alkor - 17.05.04

Dałeś znowu czadu Hamal z tym pierścionkiem - po Twojej prezentacji moja wersja spada wyraźnie na dalsze miejsce (wyprzedza ją jeszcze przynajmniej Ring Togala) ;D.

Smile Smile Smile

Re:Obróbka astrofoto - HAMAL - 17.05.04

Bez przesady, ale Togal to faktycznie firma Smile chciałem Go dogonić ale sie nie dało Tongue

Re:Obróbka astrofoto - Maquis - 18.05.04

To i ja dorzucę moje trzy grosze Smile

[Obrazek: m104.jpg]

Re:Obróbka astrofoto - Alkor - 19.05.04

(18.05.04, 10:19)Maquis link napisał(a):To i ja dorzucę moje trzy grosze Smile

[Obrazek: m104.jpg]

Zdjęcie jak należy - warto by może trochę powalczyć z winietowaniem, ale i tak prezentuje się niczego sobie - moje gratulacje i zachęcam do prób z innymi materiałami. Właśnie kończę ładowanie "dużych planet" (Jowisza i Saturna), to nam się repertuar poszerzy.

Pozdrawiam,

Smile Smile Smile

Re:Obróbka astrofoto - Domek - 19.05.04

Właśnie a jak należałoby powalczyć z tym winetowaniem ? Możesz Alkor wytłumaczyć jak ty bys to zrobił lub pokazać "krok po kroku" ?

Re:Obróbka astrofoto - Maquis - 19.05.04

A oto moje podejście do NGC6543 Smile
Ja tam widzę dwa pierścienie - jeden dobrze widoczny, drugi miejscami gubi się w jaśniejszym. Oba są nachylone względem siebie pod kątem prostym (tak mniej więcej) ;D (update: pobawiłem się nieco źródłem i chyba lepiej wyeksponowałem ten jaśniejszy pierścień)

[Obrazek: ngc6543.jpg]

I do M57 Smile (update: spróbowałem wydobyć nieco więcej detali i chyba się udało)
[Obrazek: m57.jpg]

M82
[Obrazek: m82a.jpg]

Jowisza (chyba jeszcze nad nim popracuję)
[Obrazek: jupiter.jpg]

Marsa
[Obrazek: mars.jpg]

NGC40
[Obrazek: NGC40.jpg]

M51 - umknęło mi ostatnim razem Smile
[Obrazek: m51.jpg]

Nawiasem mówiąc to nie wiem jak dziękować Alkorowi za podzielenie się tym materiałem. Jest to wspaniały sposób na podszkolenie się w obróbce zdjęć, no i przez chwilę można się poczuć tak, jakby się nie miało 45 letniego refraktora ;D

All heil Alkor [Obrazek: bowdown.gif] ;D