Astronomia Amatorska - astro4u.net
Obróbka astrofoto - Wersja do druku

+- Astronomia Amatorska - astro4u.net (https://astro4u.net/forum)
+-- Dział: ASTROFOTOGRAFIA i ASTROSZKICE (https://astro4u.net/forum/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Szkoła astrofotografii (https://astro4u.net/forum/forumdisplay.php?fid=33)
+--- Wątek: Obróbka astrofoto (/showthread.php?tid=1672)

Re:Obróbka astrofoto - Alkor - 28.03.04

(27.03.04, 20:27)dziadek link napisał(a):Dobry wieczór
trenowałem dzisiaj obróbkę zdięć, a konkretnie alkorowego Marsa.
Ostatnie zdięcie 200% nie potrafiłem dokończyć, lecz zamieściłem je ze względu na
"wydobyte" w nim kratery.

[Obrazek: mars%20Alkora.jpg]

Dopiero tu na Forum trenując na dobrym materiale uświadomiłem sobie jak ważną rzeczą jest ustawienie ostrości i wielkość nagrywanego obiektu na co wpływ ma jakość i wielkość lustra, oczywiście między innymi.
Pozdrawiam Andrzej

Jak zwykle warto Ci pogratulować niezwykle impresyjnych osiągnięć Andrzeju oraz determinacji w doskonaleniu warsztatu rzecz jasna. Z niecierpliwością czekamy na Twoje kolejne próby - może np. pokażesz nam swoją wersję M57 (Mgławicy Pierścień w Lutni), którą wszyscy "ciągną" aż miło (ponad 30 pobrań do tej chwili), a jeszcze nie pojawiła się ani razu w naszym wątku.

Pozdrawiam Smile Smile Smile,

Marek

Re:Obróbka astrofoto - Heniek - 28.03.04

No to pierwszy zacznę. Wink

Dla tych, którzy nie próbowali swych sił w obróbce astrofoto, demonstruję pojedynczą klatkę z pobranego materiału(tu ukłony dla Alkora).

[Obrazek: Temp0061%7E0.jpg]

Prawda, że mało obiecująca.

Po odjęciu ciemnej klatki i zestackowaniu Registaxem uzyskałem poniższy efekt

[Obrazek: m57stack.jpg]

Dużo lepiej, ale to jeszcze nie to.

Dalsza obróbka bardziej zaawansowanym edytorem graficznym pozwoliła mi osiągnąć końcowy efekt:

[Obrazek: m57final.jpg]

Re:Obróbka astrofoto - Koza - 28.03.04

No to moja wersja kółka:

[Obrazek: M__57.jpg]

Klatki najpierw potraktowane Alkorowym programikiem przy poziomie 15 - wycięło prawie wszystkie hotpixele (bo części na DF'ie nie było).

Re:Obróbka astrofoto - Togal - 28.03.04

Mnie tak wyszło (zrobione w IP):

[Obrazek: M57_Alc.jpg]

Re:Obróbka astrofoto - Alkor - 28.03.04

Siedzę sobie podpięty do hotelowego Internetu i popijam piwko, ale wasze osiągnięcia Koledzy sprawiają, że zamiast tracić ostrość spojrzenia zdaję się ją zyskiwać:

Heniek jak zwykle podszedł do sprawy z chłodnym zacięciem profesjonalisty ;D, Wojtek z studenckim jak widzę entuzjazmem ;D, natomiast Togal - no cóż, to co potrafi Togal każdy może sam zobaczyć ;D.

Najlepsze gratulacje Panowie, a szpileczkowe gwiadki wewnątrz pierścienia, które "wyciągnął" Togal będą mi się na pewno śniły po nocach ;D ;D ;D. Teraz już zupełnie nie wiem, czy w te pędy przestawiać betoniarkę na DS, czy dalej polować na Jowisza Wink.

Pozdrawiam serdecznie Smile Smile Smile,

Alkor

Re:Obróbka astrofoto - Alkor - 30.03.04

W oczekiwaniu na warunki pogodowe sprzyjające "mieszaniu betonu", pobawiłem się trochę Jowiszem michau'a:

[Obrazek: jowisz210304b.jpg]

Jak widać każdy, niezależnie od posiadanego sprzętu może "produkować" świetne fotki ;D, na których wiele daje się zobaczyć ;D. Dlatego, jeśli ktoś z Kolegów chciałby udostępnić swoje materiały w ramach bieżącego wątku, a nie dysponuje dostępem do odpowiednio pojemnego serwera proszę o kontakt - myślę, że da się coś na to poradzić 8).

Pozdrawiam, gratulując michau'owi wspaniałego rezultatu ;D

Smile Smile Smile

P.S. A tak właściwie, to jakiego używasz teleskopu ???

Re:Obróbka astrofoto - michau - 30.03.04

(30.03.04, 17:17)Alkor link napisał(a):P.S. A tak właściwie, to jakiego używasz teleskopu ???
Jest to sprzęt super wysokiej jakości,klasy high end,raczej nie na kieszeń zwykłego człowieka...czyli chiński newton 114/900 Big Grin Wink
PS.Fotka obrobiona fantastycznie!

Re:Obróbka astrofoto - dziadek - 30.03.04

Dobry wieczór
przyznam bez bicia, że moja fotka z Alkora m-57 jest najgorsza, nie udało mi się "zamknąć pierścienia w emce"

[Obrazek: m-57%20Alkora%7E0.jpg]

Dzisiaj jeszcze raz podjołem wyzwanie i zmieniłem foto

Pozdrawiam Andrzej

Re:Obróbka astrofoto - mizar - 31.03.04

moja wersja
[Obrazek: m57a.jpg]

Re:Obróbka astrofoto - JakubM - 01.04.04

witam , bardzo przepraszam za to co teraz napisze, ale chcialbym zamiescic obrobione prze mnie zdjecia jowisza i nie wiem jak to wpakowac. Sorki ze was nudze, ale chcialem sie pochwalic. Pozdrawiam!