Astronomia Amatorska - astro4u.net
Obróbka astrofoto - Wersja do druku

+- Astronomia Amatorska - astro4u.net (https://astro4u.net/forum)
+-- Dział: ASTROFOTOGRAFIA i ASTROSZKICE (https://astro4u.net/forum/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Szkoła astrofotografii (https://astro4u.net/forum/forumdisplay.php?fid=33)
+--- Wątek: Obróbka astrofoto (/showthread.php?tid=1672)

Re:Obróbka astrofoto - dziadek - 16.03.04

Kubo
noooo ja myślałem, że ta biała plamka na krawędzi po lewej to kawałek księżyca z tąd ten znak zapytania, ale chętnie usunę skoro to tylko zjawa.
Pozdrawiam Andrzej

Re:Obróbka astrofoto - Alkor - 16.03.04

(16.03.04, 10:47)dziadek link napisał(a):Dzień dobry Panowie
moje oczy nie wytrzymują tego przeglądania klatek,
ale Domkowego Jowisza wyrywkowo przeglądałem i zrobiłem kilka fotek wyrywkowo wybranych sekwencji i poddałem je kolorowi , brzydkie jak cholera, ale i ciekawe?
[Obrazek: domek.jpg]

Pozdrawiam Andrzej z Opola
ps. dzisiaj słońce i +12*C

Impresje zaiste imponujące - zaś numer z księżycem na pierwszej fotce doprawdy przedniej marki Wink ;D Wink.

Bardzo się wszycy cieszymy znajdując Cię Andrzeju w doskonałej kondycji, która pozwala na uzupełnienie własnego dorobku zabawą z produkcjami dostarczanymi przez innych Kolegów.

Osobiście "ciągnę" już trzeci dzień plik z Saturnem Domka - coś mi strasznie wolno chodzi łącze internetowe, ale może dzisiaj skończę, to będzie okazja do wszechstronnych porównań.

Pozdrawiam,

Marek ;D ;D ;D

Re:Obróbka astrofoto - emde - 16.03.04

Cytat:No to dla odmiany Jowisz Bielacka:
Alkor, tak sobie patrze na tego Jowisza... brachu jak ty żeś to zrobił? :o
Napisz mi tu jakiś tutorial bo chce się tego nauczyć...pliz... :Smile

Re:Obróbka astrofoto - Togal - 16.03.04

(16.03.04, 23:49)emde link napisał(a):Alkor, tak sobie patrze na tego Jowisza... brachu jak ty żeś to zrobił? :o

Pewnie dołożył jakieś 540 klatek ze swojej "betoniarki". Nie widzę innego wytłumaczenia.

Re:Obróbka astrofoto - Alkor - 17.03.04

(16.03.04, 23:49)emde link napisał(a):Alkor, tak sobie patrze na tego Jowisza... brachu jak ty żeś to zrobił? :o
Napisz mi tu jakiś tutorial bo chce się tego nauczyć...pliz... :Smile

Sprawa jest elementarnie prosta, ale jak trzeba, to trzeba - zaraz biorę się do roboty choć dzień miałem i tak pracowity.

Smile Smile Smile

Re:Obróbka astrofoto - Alkor - 17.03.04

(16.03.04, 23:53)Togal link napisał(a):[quote author=emde link=board=5;threadid=2550;start=420#msg42651 date=1079477365]

Alkor, tak sobie patrze na tego Jowisza... brachu jak ty żeś to zrobił? :o

Pewnie dołożył jakieś 540 klatek ze swojej "betoniarki". Nie widzę innego wytłumaczenia.
[/quote]

Bielack trzasnął świetną serię fotek - z takim materiałem każdy da sobie radę bez większych problemów ;D, a jak to zrobić pokażę naocznie i detalicznie, tj. krok po kroku 8).

Smile Smile Smile

Re:Obróbka astrofoto - Bielack - 17.03.04

No co - starałem się! A co Big Grin

I ja czekam na tutorial - tego nigdy dosyć. I z góry już się cieszę i dziekuję Smile

Re:Obróbka astrofoto - Andrzej - 18.03.04

Bielack, gratuluję nagrania naprawdę świetne!

Wyszło mi cóś takiego:

[Obrazek: joA2.jpg]

Pozdr.

Re:Obróbka astrofoto - Andrzej - 19.03.04

Popatrzyłem sobie jeszcze na przeróbkę Alkora i w sumie wyszło mi coś zbliżonego. Jednak tamta fotka powala, jak można tak nasycić kolory bez przepalania obrazu? Ja w swojej focie nie użyłem żadnych narzędzi zmiękczających a wyszło i tak chyba zbyt ostro. Alkor obiecaleś przepis na takie potrawy ;D
Poza tym widzę że na fotce Alkora lepiej niż na mojej są zaznaczone obszary krawędzi bocznych z widocznymi partiami położonymi blizej środka. Alkorowska fota jest niemal idealna (nic nie jest do końca idealne-konwersja zasady nieoznaczoności Wink).
Pozdr.

Re:Obróbka astrofoto - Alkor - 19.03.04

Gratuluję udanej fotki Andrzeju - różnice, o których wspominasz wynikają zapewne z osobistych preferencji "obrabiacza".

Pozdrawiam ;D ;D ;D

P.S. Mój przepis na Jowisza poniżej.