Astronomia Amatorska - astro4u.net
Obróbka astrofoto - Wersja do druku

+- Astronomia Amatorska - astro4u.net (https://astro4u.net/forum)
+-- Dział: ASTROFOTOGRAFIA i ASTROSZKICE (https://astro4u.net/forum/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Szkoła astrofotografii (https://astro4u.net/forum/forumdisplay.php?fid=33)
+--- Wątek: Obróbka astrofoto (/showthread.php?tid=1672)

Re:Obróbka astrofoto - Alkor - 03.03.04

(03.03.04, 14:02)CDev link napisał(a):To ja się wetnę ;D

..................................................................................

Nieźle poradziłeś sobie z resamplingiem - szczegóły wokół bieguna planety wcale wcale widoczne ;D. Chyba warto jednak zmniejszyć ogólną jasność obrazu, choć może to tylko wina mojego monitora.

Gratulacje Smile Smile Smile

(03.03.04, 18:18)Andrzej Lysy link napisał(a):Zapomniałem o drugim aviku z Jowiszem: registax+gimp, odrzuciłem kilka klatek przy stackowaniu.

......................................................................

Teraz czas na DS... ;D ;D ;D

Tu dałeś czadu, że mucha nie siada, a Ashtree czuje Twój oddech na karku ;D.

Re:Obróbka astrofoto - CDev - 03.03.04

(03.03.04, 21:04)Alkor link napisał(a):[quote author=CDev link=board=5;threadid=2550;start=345#msg40835 date=1078318959]
To ja się wetnę ;D

..................................................................................

Nieźle poradziłeś sobie z resamplingiem - szczegóły wokół bieguna planety wcale wcale widoczne ;D. Chyba warto jednak zmniejszyć ogólną jasność obrazu, choć może to tylko wina mojego monitora.

[/quote]

Co Ty tak ten swój monitor obwiniasz ;D ;D ;D

Na tym polega problem, że jak ściemnię za bardzo to tarcza jest ok ale "zjada" pierścienie zewnętrzne. jak rozjaśnie to tarcza się pali. To jest chyba optimum.

(03.03.04, 20:44)CDev link napisał(a):A to był jakiś drugi avik z Jowiszem?? :-[ :-[ :-[

Zdecydowanie tak: był i jest tu:

Smile Smile Smile

zanim się dobiorę do nowego materialu, jeszcze ostatni Jov ze starego:

[Obrazek: Jowisz_mietki.jpg]

(03.03.04, 21:13)CDev link napisał(a):Co Ty tak ten swój monitor obwiniasz ;D ;D ;D

Na tym polega problem, że jak ściemnię za bardzo to tarcza jest ok ale "zjada" pierścienie zewnętrzne. jak rozjaśnie to tarcza się pali. To jest chyba optimum.

Na tym właśnie polega cały greps z obróbką, że pierścień świeci słabiej niż tarcza planety. Stąd wynik trzeba trochę zafałszować bawiąc się krzywą gamma w dowolnym edytorze (od biedy może być Registax). Trzeba lekko podbić jasność dla mniejszych wartości oraz przygasić dla większych - w sumie jest to pogorszenie kontrastu, stąd warto zachować umiar 8).

Smile Smile Smile

Re:Obróbka astrofoto - Andrzej - 03.03.04

Jeszcze na świeżo:

[Obrazek: a5.jpg]

Pozdr.

Ściągnąłem nowy materiał. Oglądam klatki i stwierdzam: to będzie hardcore :o :o :o

(03.03.04, 21:25)Andrzej Lysy link napisał(a):Jeszcze na świeżo:

...........................................................

Pozdr.

Zerknij do skrzynki pocztowej naszego Forum - dałem Ci namiar na mały pomocny przy DS'ach programik.

Smile Smile Smile

(03.03.04, 21:29)CDev link napisał(a):Ściągnąłem nowy materiał. Oglądam klatki i stwierdzam: to będzie hardcore :o :o :o

Tylko nie za ostro, bo nam wątek zablokują Wink

Smile Smile Smile