Astronomia Amatorska - astro4u.net
Obróbka astrofoto - Wersja do druku

+- Astronomia Amatorska - astro4u.net (https://astro4u.net/forum)
+-- Dział: ASTROFOTOGRAFIA i ASTROSZKICE (https://astro4u.net/forum/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Szkoła astrofotografii (https://astro4u.net/forum/forumdisplay.php?fid=33)
+--- Wątek: Obróbka astrofoto (/showthread.php?tid=1672)

Re:Obróbka astrofoto - emde - 02.03.04

Marku oto wynik, ale czy mi się bardziej podoba to nie powiem... :Smile

[Obrazek: nowa51.jpg]

Re:Obróbka astrofoto - Andrzej - 02.03.04

Pokusiłem się o obróbkę tych avików. Jakośc surówki jest b.dobra!

[Obrazek: satalkor.jpg]

[Obrazek: jowalkor.jpg]

Hej.

Re:Obróbka astrofoto - CDev - 02.03.04

Podoba mi się Jowisz. Widać dużo szczegółów, a jednocześnie jest gładziutki. Gratuluję Big Grin Big Grin Big Grin

Re:Obróbka astrofoto - Alkor - 02.03.04

(02.03.04, 13:27)emde link napisał(a):Marku oto wynik, ale czy mi się bardziej podoba to nie powiem... :Smile

[Obrazek: nowa51.jpg]

Do prezentowanej fotki niezbędny jest komentarz: od poprzedniej, uzyskanej również w wyniku stackowania ramek przetworzonych przez CST różni się tym, że podczas jest tworzenia w Registaxie nie wykorzystano opcji "Use darkframe".

Podejście to jest właściwe, ponieważ CST zastępuje proste odejmowanie DF od każdej przetwarzanej ramki używane przez Registax lepiej dopasowaną do rzeczywistych wymagań funkcją. Stąd żadne inne manipulacje w celu usuwania skutków występowania hot pikseli nie są już potrzebne.

Dzięki emde, za możliwość zwrócenia uwagi uczestników zabawy na ten istotny aspekt użycia CST ;D.

Smile Smile Smile

(02.03.04, 17:03)Andrzej Lysy link napisał(a):Pokusiłem się o obróbkę tych avików. Jakośc surówki jest b.dobra!

..............................................................................................

Hej.

Uzyskałeś efekty, godne uwagi ;D. Będzie miło jeśli "pobawisz" się choćby częścią pozostałych plików ;D.

Smile Smile Smile

Jeszcze Marsik. Niestety musiałem z filmu wyrzucic prawie połowe klatek, obraz pływał (seeing chyba nie był najlepszy).

[Obrazek: marsalk.jpg]

Pozdr.

Kontratak ;D
Ten Sat traktujcie bardziej jako dzieło artystyczne niż wiarygodne zdjęcie. przegiąłem nieco z kolorami. Ale jednocześnie wykorzystałem nową technologię.
[Obrazek: satur_new_out1.jpg]

(02.03.04, 17:50)Andrzej Lysy link napisał(a):Jeszcze Marsik. Niestety musiałem z filmu wyrzucic prawie połowe klatek, obraz pływał (seeing chyba nie był najlepszy).
Pozdr.

Kurna Julek :o :o :o

Jeszcze raz Jowisz, tamten przeprocesowałem chyba zdrowo. Tym razem w mniejszym formacie i doborem klatek+obróbka graficzna w Gimp (soft niestabilny jak kobieta po 40-ce).

[Obrazek: jowalkor1.jpg]

Pozdr.

No, no, zaczyna się robić ciekawie ;D.

Smile Smile Smile