Astronomia Amatorska - astro4u.net
Obróbka astrofoto - Wersja do druku

+- Astronomia Amatorska - astro4u.net (https://astro4u.net/forum)
+-- Dział: ASTROFOTOGRAFIA i ASTROSZKICE (https://astro4u.net/forum/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Szkoła astrofotografii (https://astro4u.net/forum/forumdisplay.php?fid=33)
+--- Wątek: Obróbka astrofoto (/showthread.php?tid=1672)

Re:Obróbka astrofoto - Heniek - 28.02.04

Pozwoliłem sobie na podrasowanie wyniku Hamala w PS, poziomy i szumy.
Niestety, materiału wejściowego nie jestem w stanie ściągnąć. Sad

[Obrazek: normal_A.jpg]

Re:Obróbka astrofoto - HAMAL - 28.02.04

Szumy ? ups, no tak ;D Zapomniałem bo robie na kliszy. ;D

Dzięki Heniek

Re:Obróbka astrofoto - Alkor - 28.02.04

(28.02.04, 15:11)Heniek link napisał(a):Pozwoliłem sobie na podrasowanie wyniku Hamala w PS, poziomy i szumy.
Niestety, materiału wejściowego nie jestem w stanie ściągnąć. Sad

......................................................................................................

Kiedy jeden mistrz (Heniek) poprawia drugiego (Hamala) to wynik musi być świetny bez dwóch zdań i tak jest w istocie ;D. Materiały mogę Ci Heniek wysłać na CD-ROmie jeśli tylko masz ochotę się pobawić 8).

Pozdrawiam Smile Smile Smile

Re:Obróbka astrofoto - Mariusz_K - 29.02.04

Dwie wersje M51 robione w RegiStax V2 bez darkframe.Klatki zostały przerobione przez magiczny mini programik CST_1 (i tu gratulacje pomysłu dla Autora)
Parametry użyte:
Imput:Algiment Box:64 Pixels,Punkt wybrany to najjaśniejsza gwiazdka w lewym górnym rogu spirali
Alignig filter 5 Quality 2 i 8 resample 2,0
Lower quality 75% search area 2 pixele
Ten ciemniejszy jeszcze był wżucony do PhotoShop-a ale już jest zapóźno żebym się bawił 8)

[Obrazek: M051.jpg] [Obrazek: M051_2.jpg]

Z poważaniem Mariusz

Re:Obróbka astrofoto - michau - 29.02.04

[Obrazek: m82.jpg]

Re:Obróbka astrofoto - Alkor - 29.02.04

(29.02.04, 03:11)Mariusz_K link napisał(a):Dwie wersje M51 robione w RegiStax V2 bez darkframe.Klatki zostały przerobione przez magiczny mini programik CST_1 (i tu gratulacje pomysłu dla Autora)
Parametry użyte:
Imput:Algiment Box:64 Pixels,Punkt wybrany to najjaśniejsza gwiazdka w lewym górnym rogu spirali
Alignig filter 5 Quality 2 i 8 resample 2,0
Lower quality 75% search area 2 pixele
Ten ciemniejszy jeszcze był wżucony do PhotoShop-a ale już jest zapóźno żebym się bawił 8)

......................................................................

Z poważaniem Mariusz

Obydwie propozycje na bardzo przyzwoitym poziomie ;D - szczere gratulacje. W wolnej chwili możesz spróbować pobawić się różnymi ustawieniemi krzywej jasności (gamma) - w tym celu wystarczy wczytać wynik jako pojedynczą klatkę do Registaxa 8).

Wspomnianą charakterystykę znajdziesz na w części Wavelet, do której program po wskazaniu pojedynczego zdjęcia samoczynnie "przeskoczy. Generalnie, w tym przypadku dobrze "pracuje" krzywa" zbliżona kształtem do litery "S", trzeba jedynie dobrać jej nachylenie i długość pierwszego poziomego odcinka.

Jeszcze raz gratuluję wyniku i pozdrawiam.

Smile Smile Smile

(29.02.04, 12:40)michau link napisał(a):[Obrazek: m82.jpg]

Bardzo dobry rezultat ;D. Udało Ci się sprytnie ukryć wady mojego materiału źródłowego, pokazując równocześnie halo (rozmywającą się mgiełkę) wokół głównej, jasnej części obiektu ;D.

Gratulacje ;D,

Smile Smile Smile

Cytat:Wspomnianą charakterystykę znajdziesz na w części Wavelet

A gdzie to jest bo nie mogę znaleść ???

(29.02.04, 18:23)Mariusz_K link napisał(a):A gdzie to jest bo nie mogę znaleść ???

Na dole ekranu "Wavelet processing" znajdują się dwa pola "do zaznaczania" - dolne to właśnie "Gamma Curve". Klikasz na nim i otwiera się okno z charakterystyką. Możesz dodawać na niej punkty prawym przyciskiem myszy.

Przykład wykorzystania krzywej S-kształtnej dla M51 znajduje się w moim tutorialu przedstawionym na poprzedniej stronie wątku.

Smile Smile Smile

Cytat:Na dole ekranu "Wavelet processing"

A w programie!! Hehe trzeba było tak odrazu - dopiero co wstałem ;D