Astronomia Amatorska - astro4u.net
Obróbka astrofoto - Wersja do druku

+- Astronomia Amatorska - astro4u.net (https://astro4u.net/forum)
+-- Dział: ASTROFOTOGRAFIA i ASTROSZKICE (https://astro4u.net/forum/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Szkoła astrofotografii (https://astro4u.net/forum/forumdisplay.php?fid=33)
+--- Wątek: Obróbka astrofoto (/showthread.php?tid=1672)

Re:Obróbka astrofoto - Alkor - 20.02.04

(20.02.04, 16:03)StackMan link napisał(a):Mój pierwszy DS wygląda tak:

...................................................................................

Odejmowałem "dark frame" w Registax. Regulacja kolorów i ostrzenie w ACD FotoCanvas (lekko tylko w Registax, niektóre Levelsy na minusie 1 wyłączony).

Pozdrawiam, StackMan.

Bardzo dobrze pokazałeś strukturę fotografowanego obiektu ;D. Pięknie widać subtelności kształtu mgławicy ;D.
Teraz warto byłoby tak pomanipulować krzywymi komtrastu oraz jasności, by tracąc możliwiem mało z tego co na zdjęciu, "zepchnąć" szumy (granulację) nieba poniżej poziomu czerni.

Smile Smile Smile

(20.02.04, 16:03)StackMan link napisał(a):Mój pierwszy DS wygląda tak:

...................................................................................

Odejmowałem "dark frame" w Registax. Regulacja kolorów i ostrzenie w ACD FotoCanvas (lekko tylko w Registax, niektóre Levelsy na minusie 1 wyłączony).

Pozdrawiam, StackMan.

Bardzo dobrze pokazałeś strukturę fotografowanego obiektu ;D. Pięknie widać subtelności kształtu mgławicy ;D.
Teraz warto byłoby tak pomanipulować krzywymi komtrastu oraz jasności, by tracąc możliwiem mało z tego co na zdjęciu, "zepchnąć" szumy (granulację) nieba poniżej poziomu czerni.

Smile Smile Smile

Re:Obróbka astrofoto - CDev - 20.02.04

[Obrazek: ngc40_1_b.jpg]

Registax lekkie ostrzenie, potem warstwy i krzywe w fotoszopie.

(20.02.04, 19:02)CDev link napisał(a):............................................................................
Registax lekkie ostrzenie, potem warstwy i krzywe w fotoszopie.

Dobrze oddałeś wygląd mgławicy ;D. Teraz warto obciąć fotke o 2/3 odrzucając lewy margines i dół, a potem manipulując jasnością doprowadzić niebo do absolutnej czerni.

Smile Smile Smile

Re:Obróbka astrofoto - astr - 20.02.04

Po obróbce w Registaxie 2 (stack, gamma curve i lekkie ostrzenie) i retuszu w Paint Shop Pro 6 (delikatny gaussian blur, przyciemnienie tła nieba) wyszło coś takiego:

[Obrazek: ngc0040.jpg]

(20.02.04, 19:20)astr link napisał(a):Po obróbce w Registaxie 2 (stack, gamma curve i lekkie ostrzenie) i retuszu w Paint Shop Pro 6 (delikatny gaussian blur, przyciemnienie tła nieba) wyszło coś takiego:

............................................................................

Doskonale ;D. Mgławicę dałbym może ciutkę jaśniej, ale z drugiej strony pewnie to wina mojego monitora.

Smile Smile Smile

Re:Obróbka astrofoto - CDev - 20.02.04

próbowałek kilka razy i podchwyciłem nowe techniki Big Grin

[Obrazek: ngc40_mix1.jpg]
[Obrazek: 3_c.jpg]

Już niedługo nowe obrazy!!!

(20.02.04, 20:13)CDev link napisał(a):próbowałek kilka razy i podchwyciłem nowe techniki Big Grin

............................................................

Już niedługo nowe obrazy!!!

No, no, zaczynasz zabawę z luminancją Big Grin, to dobry pomysł, choć by się w pełni sprawdził wymaga specjalnego trybu fotografowania. Ale świetnie - próbuj dalej i czekamy na efekty Big Grin.

Smile Smile Smile

Re:Obróbka astrofoto - StackMan - 20.02.04

Po przeróbkach (więcej nie wycisnę Wink)

[Obrazek: NGC40_2.jpg]

Pozdrawiam, StackMan

(20.02.04, 21:13)StackMan link napisał(a):Po przeróbkach (więcej nie wycisnę Wink)

................................................................................

Pozdrawiam, StackMan

Uwzględniając liczbę pozostających w dyspozycji klatek dokonałeś niezłego wyczynu ;D. Moje najszczersze gratulacje Big Grin.

Smile Smile Smile