Astronomia Amatorska - astro4u.net
Obróbka astrofoto - Wersja do druku

+- Astronomia Amatorska - astro4u.net (https://astro4u.net/forum)
+-- Dział: ASTROFOTOGRAFIA i ASTROSZKICE (https://astro4u.net/forum/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Szkoła astrofotografii (https://astro4u.net/forum/forumdisplay.php?fid=33)
+--- Wątek: Obróbka astrofoto (/showthread.php?tid=1672)

Re:Obróbka astrofoto - Alkor - 20.02.04

(20.02.04, 02:35)Mateusz_S link napisał(a):Rzeczywiście szumi tu strasznie, zobaczymy co da sie z tego wyciągnąć myśle że czeka nas wiele wspaniałych obróbek. To bedzie mój pierwszy DS więc nie obiecujue sobie zbyt wiele. Dzieki ci Alkor za udostepnienie tych materiałów, dzieki tobie my totalni amatorzy mamy szanse zmierzyć się z tak wspaniałymi obiektami, które są poza zasięgiem mojej optyki czyt. oczy Wink

PS. poczekajcie aż skompletuje odpowiedni sprzęt, teraz napewno nie odpuszcze Smile

Wszystko będzie świetnie, tylko z obróbką spokojnie i bez pośpiechu. Twoje dotychczasowe "osiągi" wyraźnie wskazują, że co jak co, ale sprzęt do samodzielnego focenia na pewno by Ci się przydał ;D

Smile Smile Smile

Re:Obróbka astrofoto - emde - 20.02.04

Alkor, planetki poszły jak ciepłe bułki, a przy DS ludziska się głowią oj głowią.... sam się boje dać pierwszy choć już mam.... coś... :Smile

(20.02.04, 12:05)emde link napisał(a):Alkor, planetki poszły jak ciepłe bułki, a przy DS ludziska się głowią oj głowią.... sam się boje dać pierwszy choć już mam.... coś... :Smile

Spoko, na razie pobrania idą aż szumi, a serwer mnie się zapycha. Wysyp będzie pewnie wieczorem. Ale trudno, sam namawiałem do spokojnego podejscia, to teraz poprzebieramy nogami w miejscu ;D.

Jak "coś" masz to dawaj, pewnie będzie to dobra zanęta ;D

Smile Smile Smile

Szybka obróbka na gorąco:

[Obrazek: ngc00401.jpg]

[Obrazek: ngc00402.jpg]

No i super ;D - jeszcze trochę tuningu, poduszka tu i ówdzie, ale generalnie widać o co chodzi ;D

Smile Smile Smile

P.S. Robiłeś to z DF ???

Re:Obróbka astrofoto - piotrko - 20.02.04

engecja w pracy ukradkiem robiona... Wink

[Obrazek: Ngc0040.JPG]

Oczywiście! Wszystko jak mówiłeś! Ale mam zamiar nad tym jeszcze popracować! 8)

(20.02.04, 13:04)piotrko link napisał(a):engecja w pracy ukradkiem robiona... Wink

....................................................

Bardzo dobrze, wszystko tak jak potrzeba ;D

Smile Smile Smile

P.S. TYlko się w obowiązkach nie zaniedbuj ;D

(20.02.04, 13:04)emde link napisał(a):Oczywiście! Wszystko jak mówiłeś! Ale mam zamiar nad tym jeszcze popracować! 8)

Jest świetnie emde, a pobawić się zawsze trzeba. O DF pytałem tylko żeby się upewnić ;D

Smile Smile Smile

P.S. Jak widać coś się zaczyna ruszać w interesie

Re:Obróbka astrofoto - StackMan - 20.02.04

Mój pierwszy DS wygląda tak:

[Obrazek: NGC40.jpg]

Odejmowałem "dark frame" w Registax. Regulacja kolorów i ostrzenie w ACD FotoCanvas (lekko tylko w Registax, niektóre Levelsy na minusie 1 wyłączony).

Pozdrawiam, StackMan.