Astronomia Amatorska - astro4u.net
Obróbka astrofoto - Wersja do druku

+- Astronomia Amatorska - astro4u.net (https://astro4u.net/forum)
+-- Dział: ASTROFOTOGRAFIA i ASTROSZKICE (https://astro4u.net/forum/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Szkoła astrofotografii (https://astro4u.net/forum/forumdisplay.php?fid=33)
+--- Wątek: Obróbka astrofoto (/showthread.php?tid=1672)

Re:Obróbka astrofoto - emde - 16.02.04

Teraz już jestem podszkolony na MAXA: 8)

[Obrazek: jow400.jpg]

Re:Obróbka astrofoto - Alkor - 16.02.04

(16.02.04, 22:06)emde link napisał(a):Jesion zrobił wykład i po wykładzie jako zdolny student wykonałem nowego Jowisza. Prosto z Registaxa:

.....................................................................

Teraz warto by się pomęczyć nad kolorkami w PS, ale mi nie wychodzą. Alkor daj jakiegość tutoriala bo Jesionowy w tym temacie mi jakoś nie styka! :Smile

Powalasz na kolana emde. Już Twoje pierwsze próby były doskonałe, a teraz, po dokonaniu kosmetyki pokazałeś czym jest perfekcjonizm :o :o :o

Smile Smile Smile

P.S. Nie mogę rzucić tutoriala, bo używam narzędzi innych niż pozostali, stąd na wiele to by się nie przydało. Czekamy na Ashtree.

(16.02.04, 22:27)emde link napisał(a):Teraz już jestem podszkolony na MAXA: 8)

..............................................................

Jeśli możesz, złóż do kupy obydwie foty w proporcjach ok. 33% jaśniejszej i 66 % bardziej nasyconej, popatrz i pokaż nam wynik ;D.

Smile Smile Smile

Re:Obróbka astrofoto - emde - 16.02.04

Proszę lajk ju łont:

[Obrazek: jow500.jpg]

... i DOBRANOC! Smile

(16.02.04, 22:43)emde link napisał(a):Proszę lajk ju łont:

..............................................

... i DOBRANOC! Smile

Dobranoc, zaraz dobranoc. Podostrz trochę, bo mnie ostatecznie wyszło to tak:

[Obrazek: Jove_emde.jpg]

Smile Smile Smile

Re:Obróbka astrofoto - emde - 17.02.04

Przy takim podostrzaniu planetka traci ciut na "kulkowatości" a zatem staje się mniej przestrzenna - ja wolę mniej ostro a przestrzenniej.
P.S.
Dzieńdobry! Smile

Re:Obróbka astrofoto - Alkor - 17.02.04

(17.02.04, 10:47)emde link napisał(a):Przy takim podostrzaniu planetka traci ciut na "kulkowatości" a zatem staje się mniej przestrzenna - ja wolę mniej ostro a przestrzenniej.
P.S.
Dzieńdobry! Smile

Cześć emde, fajnie Cię znowu widzieć ;D. Nie powiedziałem broń Boże, że mi się Twoja planeta nie podoba, a jedynie sugerowałem lekkie podostrzenie dla uwidocznienia szczegółów. Jest spoko ;D

Smile Smile Smile

Cytat:że mi się Twoja planeta nie podoba

Alkor to cały czas twoja planetka! Ja niestety jeszcze nie mam swojego Jowisza, ponieważ nie posiadam kamerki... :'( i w świetle tego że warunki obserwacyjne tej planety bardzo się pogorszą zastanawiam się nad kupnem takowej.
Może lepiej wariant: sprzedać CP4500 póki jeszcze za niego dostanie się jakiś przyzwoity grosz i zaopatrzyć się w 300D?
Jeszcze nie wiem, ale się dowiem! Wink

Re:Obróbka astrofoto - Alkor - 17.02.04

(17.02.04, 13:38)emde link napisał(a):Alkor to cały czas twoja planetka! Ja niestety jeszcze nie mam swojego Jowisza, ponieważ nie posiadam kamerki... :'( i w świetle tego że warunki obserwacyjne tej planety bardzo się pogorszą zastanawiam się nad kupnem takowej.
Może lepiej wariant: sprzedać CP4500 póki jeszcze za niego dostanie się jakiś przyzwoity grosz i zaopatrzyć się w 300D?
Jeszcze nie wiem, ale się dowiem! Wink

Widzę, że zestaw sprzętowy masz budzący szacunek, a planety możesz focić praktycznie każdą kamerką internetową, nie tylko Vestą. Jej posiadanie nie jest alternatywą dla cyfrówki, tylko jego uzupełnieniem - ja sam zresztą mam i aparat i kamerkę ;D

Smile Smile Smile

P.S. Jowisz jest jednak Twój, ja tylko podrzuciłem materiał wyjściowy i niech tak zostanie.

Kamerka jest oczywiście niezbędnym sprzętem dla każdego astrofotografaamatora... ale jeszcze z nią poczekam do czasu aż pojawi sie Toucam II.