Astronomia Amatorska - astro4u.net
Obróbka astrofoto - Wersja do druku

+- Astronomia Amatorska - astro4u.net (https://astro4u.net/forum)
+-- Dział: ASTROFOTOGRAFIA i ASTROSZKICE (https://astro4u.net/forum/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Szkoła astrofotografii (https://astro4u.net/forum/forumdisplay.php?fid=33)
+--- Wątek: Obróbka astrofoto (/showthread.php?tid=1672)

Re:Obróbka astrofoto - Alkor - 15.02.04

(15.02.04, 22:53)Togal link napisał(a):Proszę bardzo, chociaż trudno to porównać, bo gałkami kręciłem w drugą stronę ;D

.............................................................................

Ale mam nadzieję, że głośności i podziału "lewy"/"prawy" za bardzo nie zmieniłeś ;D.

Serio: wyraźnie widać, że prawy e.... tj. wyrównywany "do planety" jest lepszy (ostrzejszy i widać więcej szczegółów). Bardzo świetnie Ci to wyszło (wiem, że się powtarzam, ale co robić). Kupuj jak najszybciej porządnego telepa, a o klasową kamerkę do cykania planet już ja się postaram.

Smile Smile Smile

(15.02.04, 22:58)StackMan link napisał(a):Oto moje wypociny Smile ;D

Jowisz

.................................................................

Księżyc

..................................................................

Ustawień nie pamiętam

Pozdrawiam, StackMan

To trza se kurna zapisywać (ustawienia) ;D. Jowisz geometrycznie wyszedł Ci perfekcyjnie ;D, musisz tylko popracować nad kolorami - coś za dużo zielonego się wdało Sad

Natomiast Kopernik wymaga podbicia jasności i kontrastu lub odwrotnie, chyba, że spłaszczenie dynamiki jest celowe w celu ukrycia szumu (na podglądzie widzę, że z nim też trzeba powalczyć).

Generalnie świetnie - jesteś "w młodych wilkach" - popraw co możesz i szykuj się na DSy ;D

Smile Smile Smile

Re:Obróbka astrofoto - Togal - 15.02.04

Dzięki Alkor za uznanie. Te wyniki to jednak wciąż sprawa przypadku. Kręcę w lewo i w prawo i tak wychodzi.
Co do telepa: mam już porządnego - MTO-11CA; bardzo ładnie pokazuje granulację na Słońcu Wink.
A poważniej - nie bardzo mnie interesują planety. Nie licząc Ziemi oczywiście ;D

(15.02.04, 23:20)Togal link napisał(a):Dzięki Alkor za uznanie. Te wyniki to jednak wciąż sprawa przypadku. Kręcę w lewo i w prawo i tak wychodzi.
Co do telepa: mam już porządnego - MTO-11CA; bardzo ładnie pokazuje granulację na Słońcu Wink.
A poważniej - nie bardzo mnie interesują planety. Nie licząc Ziemi oczywiście ;D

Sad >Sad :o Sad >Sad :o Sad >Sad :o Sad >Sad :o Sad >Sad :o Sad >Sad :o ...............

Re:Obróbka astrofoto - StackMan - 15.02.04

(15.02.04, 23:14)Alkor link napisał(a):To trza se kurna zapisywać (ustawienia) ;D. Jowisz geometrycznie wyszedł Ci perfekcyjnie ;D, musisz tylko popracować nad kolorami - coś za dużo zielonego się wdało Sad

Natomiast Kopernik wymaga podbicia jasności i kontrastu lub odwrotnie, chyba, że spłaszczenie dynamiki jest celowe w celu ukrycia szumu (na podglądzie widzę, że z nim też trzeba powalczyć).

Generalnie świetnie - jesteś "w młodych wilkach" - popraw co możesz i szykuj się na DSy ;D

Smile Smile Smile

Staram się nie przesadzać. Poprawić kontrast, kolory, ostrość można potem ale vice-versa nie bardzo. Będę jednak subtelnie to robił Smile

Kolory w Jowiszu rzeczywiście inne niż u pozostałych forumowiczów. I oto chdzi ... inne Wink

Re:Obróbka astrofoto - Alkor - 16.02.04

No i dostało się po łapkach ot co Sad, ale z drugiej strony może i słusznie ;D

Smile Smile Smile

Re:Obróbka astrofoto - jureq - 16.02.04

Tak na szybko Wink
[Obrazek: juve%202.jpg]
korekcja a la HST
i inna (mnie się bardziej podoba Tongue)
[Obrazek: juve%201.jpg]
Tylko Registax2
Pozdrawiam,
Jurek

Re:Obróbka astrofoto - jureq - 16.02.04

A może tak...
[Obrazek: juve%203.jpg]

Jurek

Re:Obróbka astrofoto - emde - 16.02.04

Jesion zrobił wykład i po wykładzie jako zdolny student wykonałem nowego Jowisza. Prosto z Registaxa:

[Obrazek: jow100.jpg]

Teraz warto by się pomęczyć nad kolorkami w PS, ale mi nie wychodzą. Alkor daj jakiegość tutoriala bo Jesionowy w tym temacie mi jakoś nie styka! :Smile

Re:Obróbka astrofoto - Alkor - 16.02.04

(16.02.04, 22:05)jureq link napisał(a):A może tak...

..........................................................................................

Jurek

Świetny warsztat i wyczucie różnych stylów, przepiękny stack i kolorystyka. Moje najwyższe uznanie ;D

Pozdrawiam Smile Smile Smile