Astronomia Amatorska - astro4u.net
Obróbka astrofoto - Wersja do druku

+- Astronomia Amatorska - astro4u.net (https://astro4u.net/forum)
+-- Dział: ASTROFOTOGRAFIA i ASTROSZKICE (https://astro4u.net/forum/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Szkoła astrofotografii (https://astro4u.net/forum/forumdisplay.php?fid=33)
+--- Wątek: Obróbka astrofoto (/showthread.php?tid=1672)

Re:Obróbka astrofoto - jureq - 12.02.04

Kurczę, miałem iść spać... :-[
Słoneczko:

[Obrazek: sun%20finale%202.jpg]

Jak zwykle tylko Registax2, delikatnie falkami i trochę kontrastem + lekkie "odszumienie"...

Re:Obróbka astrofoto - Alkor - 12.02.04

(11.02.04, 23:22)piotrko link napisał(a):A bo ja już myślałem, że pociągnąłęś jakimś tajemniczym, poczwórnym splotem funkcji urojonych w ciele liczb nierzeczywistych... ;D

Jak interesują Cię sploty (a do Księżyca się akurat świetnie nadają), to ściągnij z mojej stronki z działu:

http://markbrom.eu.org/astronomia/dokumenty.html

plik "Splotowe algorytmy przetwarzania zdjęć astronomicznych". Są tam zdjęcia ilustrujące efekty przekształceń, a matematyki niewiele.

Smile Smile Smile

Re:Obróbka astrofoto - piotrko - 12.02.04

Dzięki, Alkor. Z chęcią się poduczę, tym bardziej, że jak dotąd moja wiedza w tej dziedzinie jest w najlepszym razie szczątkowa.

(12.02.04, 08:04)piotrko link napisał(a):Dzięki, Alkor. Z chęcią się poduczę, tym bardziej, że jak dotąd moja wiedza w tej dziedzinie jest w najlepszym razie szczątkowa.

Nie chciałbym broń Boże pozostawić wrażenia, że się tu wymądrzam. Cytowane opracowanie powstało na podstawie materiałów zebranych z różnych miejsc, zilustrowanych własnymi przykładami wykorzystania poszczególnych technik przetwarzania. Jeśli komuś się przyda to proszę bardzo, bo właśnie po to powstało.

Smile Smile Smile

Re:Obróbka astrofoto - emde - 12.02.04

Dorzuce swoje obróbki:

Registax2:
[Obrazek: moon2.jpg]

Reg + PS (levels):
[Obrazek: moon1.jpg]

Re:Obróbka astrofoto - emde - 12.02.04

Zaplamiaste 8):

[Obrazek: sun1.jpg]

Fenus:

[Obrazek: ven1.jpg]

Re:Obróbka astrofoto - Mateusz_S - 12.02.04

Witajcie od dłuzszego czasu przyglądam sie temu wątkowi, i chociaż sam nie mam doświadczenia w obróbce a juz nie mówiąc o astrofoto :Smile spróbowałem własnych sił.
Oto efekt mojej pracy, metoda suwakowo-losowa Wink

[Obrazek: kopernik.jpg]

Registax v1.1 i jakies tam filtry w gimpie Smile

Perfekcyjne wykonanie Mateusz_S, z tym brakiem doświadczenia to jak rozumiem taka kokieteria ;D, a jeśli prawda tym bardziej warto kontynuować.

;D ;D ;D

P.S. Sorry, ale nie mogłem się powstrzymać w swoim owczym pędzie do dekonwolucji wszystkiego co się rusza:

[Obrazek: Mateusz.jpg]

Re:Obróbka astrofoto - Mateusz_S - 12.02.04

O tak teraz prezentuje sie znacznie lepiej Smile, mi tez przeszkadzał ten szum jednak nijak niemoglem sie go pozbyc , przypominam ze to moje pierwsze podejscie do stackingu.
Niebyłoby to możliwe bez materiału który udostępniłeś, dzięki temu mogę poćwiczyć obróbke zanim zaoparze się w odpowiedni sprzęt do astro foto. Teraz męcze planetki ale jak się już przekonałem to zupełnie inna bajka i bedzie musiiało jeszcze troche wody w wiśle upłynąc zanim dojde do zadowalających efektów.

(12.02.04, 19:51)Mateusz_S link napisał(a):O tak teraz prezentuje sie znacznie lepiej Smile, mi tez przeszkadzał ten szum jednak nijak niemoglem sie go pozbyc , przypominam ze to moje pierwsze podejscie do stackingu.
Niebyłoby to możliwe bez materiału który udostępniłeś, dzięki temu mogę poćwiczyć obróbke zanim zaoparze się w odpowiedni sprzęt do astro foto. Teraz męcze planetki ale jak się już przekonałem to zupełnie inna bajka i bedzie musiiało jeszcze troche wody w wiśle upłynąc zanim dojde do zadowalających efektów.

Moja wersja nie jest wcale lepsza od Twojej ;D - stanowi jedynie próbę innego podejścia do tematu. Czekamy z niecierpliwością na planety (zerknij na tutorial Ashtree, na którejś z pierwszych stron wątku) ;D

Smile Smile Smile