Astronomia Amatorska - astro4u.net
Słońce, słoneczko wystaw pyska... - Wersja do druku

+- Astronomia Amatorska - astro4u.net (https://astro4u.net/forum)
+-- Dział: ASTROFOTOGRAFIA i ASTROSZKICE (https://astro4u.net/forum/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Astrofotografia (https://astro4u.net/forum/forumdisplay.php?fid=15)
+--- Wątek: Słońce, słoneczko wystaw pyska... (/showthread.php?tid=1263)

Strony: 1 2 3

Słońce, słoneczko wystaw pyska... - piotrko - 26.10.03

... bo nie do twarzy ci w chmurzyskach! Wink

Dziś rano (po 11-tej), szybko i przez okno (bo cała rodzinka już nogami przebierała przez wyjazdem do dziadków).

Pełnia pyska (złożone z 5 fotek):
[Obrazek: fullsun66.jpg]

Dół pyska (coś z 270 klatek z 450, z avi-ka):
[Obrazek: sun0004stack.jpg]

I najazd na pryszcza nr 486:

[Obrazek: 486.jpg]

Sprzęt: jak zwykle, projekcja: jak zwykle, umiejętności: też do luftu. Wink

Re:Słońce, słoneczko wystaw pyska... - Togal - 26.10.03

No, no...umiejetnosci do luftu.
Pryszcz super! A gdzie dzis takie Sloneczko znalazles? Moj parasol sie jeszcze suszy.

Re:Słońce, słoneczko wystaw pyska... - Adam - 26.10.03

Też wyskoczyłem dziś o 11 nowego czasu, bo Słonko wylazło zza chmur. I jeszcze w piżamie zrobiłem pokaz dzieciom rzutując na kartke papieru przez mój mały refraktorek ZOOM 15-40x50.
Dawno takich kleksów nie widziałem.
No i 5 -letnia córka też juz zaczyna ASTRO kumać. Liczyła plamy lepiej niż ja. No jeszcze nie liczbę Wolfa.

Re:Słońce, słoneczko wystaw pyska... - piotrko - 26.10.03

Togal,
Na Pomorzu pogoda nienajgorzej dziś dopisała, chociaż teraz już pada śnieg. Ranek był słoneczny, ale seeing paskudny, turbulencje były takie, że nie tyle rozmywały obraz, co z rzadka, pomiędzy rozmazanymi obrazami można było zobaczyć ostro zarysowane kontury plam słonecznych.
I jak zwykle, dzięki za dobre słowo! Wink

(26.10.03, 21:49)Adam link napisał(a):Też wyskoczyłem dziś o 11 nowego czasu, bo Słonko wylazło zza chmur. I jeszcze w piżamie zrobiłem pokaz dzieciom rzutując na kartke papieru przez mój mały refraktorek ZOOM 15-40x50.
Dawno takich kleksów nie widziałem.
No i 5 -letnia córka też juz zaczyna ASTRO kumać. Liczyła plamy lepiej niż ja. No jeszcze nie liczbę Wolfa.
Moja córa może tak dobrze nie liczy, ale jakiś czas temu dostałem od niej tzw. "OPR" bo za mało dałem jej patrzeć przez teleskop w czasie "podwórkowego pokazu nieba". Smile
P.S> Adam, od czasu Borucina, najlepiej smakuje mi Warka "Strong" prosto z puszki. Tnx Wink

Re:Słońce, słoneczko wystaw pyska... - michau - 26.10.03

Widze,że Registax nie obejmuje pełni kadru.Mam ten sam problem,przez co musze "ucinać" zdjęcia...
PS.Fotki super!

Michau, Registax robi cały kadr, sprawdzałeś przycisk "Do All" (albo podobnie) na zakładce "Wavelet"?
P.S. Dzięki. Smile

P.S.2> Jeszcze jednego "pryszcza" , 484 zalazłem:

[Obrazek: 484.jpg]

Re:Słońce, słoneczko wystaw pyska... - burza - 27.10.03

W imieniu montera wstawiam Jego fotkę zrobioną 25. X. przez lornetke 26x70 z filtrem mylarowym. O ile pamię5tatam jest zrobiona Canonem A70, stack z 7 klatek w Registaxie + lekka obróbka w Photoshopie . Jak Wam się podoba ?

[Obrazek: slonce25102003.jpg]

Re:Słońce, słoneczko wystaw pyska... - piotrko - 27.10.03

Bardzo nam się podoba. Wink

Re:Słońce, słoneczko wystaw pyska... - piotrko - 27.10.03

Trochę nieuczciwie poprawiłem krzywe tonalne na 2 pierwszych fotkach.