Astronomia Amatorska - astro4u.net
"Kompleks" mgławicy Ro Ophiuchi - Wersja do druku

+- Astronomia Amatorska - astro4u.net (https://astro4u.net/forum)
+-- Dział: ASTROFOTOGRAFIA i ASTROSZKICE (https://astro4u.net/forum/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Astrofotografia (https://astro4u.net/forum/forumdisplay.php?fid=15)
+--- Wątek: "Kompleks" mgławicy Ro Ophiuchi (/showthread.php?tid=10758)

"Kompleks" mgławicy Ro Ophiuchi - napoleon - 26.05.15

Mgławica ro Ophiuchi – ciemna mgławica pyłowo-gazowa położona 1° na południe od gwiazdy ro Ophiuchi, w gwiazdozbiorze Wężownika. Mgławica pokrywa obszar kątowy 4,5° × 6,5°.

Plan był ambitny 4x3x6min.
[attachment=9791]

Czasu starczyło tylko na realizację 1/2 planu (2x16x6min.)
[attachment=9792]

A wyszło jak zawsze ... (L 16x6min, RGB 20x5min.)
[attachment=9793]

RE: "Kompleks" mgławicy Ro Ophiuchi - papatki - 26.05.15

Świetna! Ja bym od tego obiektu rozpoczął Wink

RE: "Kompleks" mgławicy Ro Ophiuchi - Alien7101 - 26.05.15

Klasa sama w sobie.

RE: "Kompleks" mgławicy Ro Ophiuchi - Patrix - 26.05.15

Chyba najbardziej kolorowy kawałek nieba. Świetne zdjęcie.

RE: "Kompleks" mgławicy Ro Ophiuchi - napoleon - 27.05.15

Dzięki za miłe komentarze, a może ktoś ma ochotę na wyjazd na początku października? Tongue

RE: "Kompleks" mgławicy Ro Ophiuchi - Patrix - 28.05.15

A właśnie miałem się Ciebie o to pytać. Jedziesz tam,czy lecisz? I jaki jest orjentacyjny koszt takiej imprezy? Akurat tam mnie jeszcze nie było,a z chęcią bym zawitał na Kretę.

RE: "Kompleks" mgławicy Ro Ophiuchi - napoleon - 29.05.15

Zazwyczaj do Grecji kontynentalnej (Peloponez) jeżdżę samochodem. Jednak tym razem ze względu na ograniczony czas wybrałem samolot. W zależności od miejsca zamieszkania (w Polsce) na Kretę można dostać się (1) charterem, wykupując bilet w biurze podróży, z Wrocławia do Chani lub z Berlina - Heraclion/Chania. W moim przypadku najważniejszą sprawą była wygoda i cena nadbagażu (miałem dwie walizki po 29kg i 3 po 8kg). Ze względu na odległość (350km do Xerokampos) Chania odpadła w przedbiegach. Z Heraclionu do Xerokampos to 170km, w tym 100km po ciężkim terenie (góry). Zatem należy uwzględnić koszt i wygodę dowiezienia sprzętu na lotnisko i do celu na Krecie (w moim przypadku wybrałem samochód Berlin Tegel i  wynajem samochódu na 7 dni na Krecie). Koszt wynajęcia 4 gwiazdkowej willi poza lipcem i sierpniem jest taki sam dla 1 i 4 osób, to samo dotyczy kwestii wynajęcia auta i kosztów parkowania. Koszt nadbagażu najkorzystniejszy okazał się w liniach rejsowych Aegean Airlines (jednak b. silnie zależy od obłożenia danego lotu, jego terminu i czasu rezerwacji - różnice dochodzą do 100%). Zwyczajowo tego rodzaju lokum posiada w pełni wyposażoną kuchnię , łazienkę, 2 sypialnie, pokój dzienny i bardzo duży taras. W zależności od upodobania można  żywić się samemu (robiąc zakupy w Lidlu ceny polskie) lub chodząc do knajp (b. dobry obiad w cenie 15Eur/osobę). Podsumowując wyjazd cena na 3 osoby jest tylko wyższa (o cenę biletu samolotowego) od ceny na 1 osobę.

RE: "Kompleks" mgławicy Ro Ophiuchi - Patrix - 29.05.15

Gdybyś kiedyś organizował taki wylot,to proszę dać mi znać. Być może uda mi się wyskoczyć na tydzień,z tym,że musiałbym wiedzieć o tym z dużym wyprzedzeniem. Choć poza sezonem łatwiej będzie mi o urlop niż w czasie wakacji,więc jest duża szansa na wyjazd. Ograniczył bym się tylko do astrotraca i dwóch puszek ze szkłaem. Jakoś nie wyobrażam sobie,że moje klamoty by przeżyły taką podróż.

RE: "Kompleks" mgławicy Ro Ophiuchi - napoleon - 29.05.15

(29.05.15, 09:24)Patrix napisał(a): Gdybyś kiedyś organizował taki wylot,to proszę dać mi znać. Być może uda mi się wyskoczyć na tydzień,z tym,że musiałbym wiedzieć o tym z dużym wyprzedzeniem. Choć poza sezonem łatwiej będzie mi o urlop niż w czasie wakacji,więc jest duża szansa na wyjazd. Ograniczył bym się tylko do astrotraca i dwóch puszek ze szkłaem. Jakoś nie wyobrażam sobie,że moje klamoty by przeżyły taką podróż.

To był mój pierwszy wyjazd lotniczy z całym majdanem i też miałem wiele wątpliwości, ale ważny jest odpowiedni układ elementów w walizkach , odpowiednio opakowany i rozłożony, ale najważniejsze jest wcześniejsze uzgodnienie i opłacenie nadbagażu i zawartości z linią lotniczą, a nie na lotnisku, gdyż cena wtedy za 1kg jest 2-3 krotnie niższa niż bezpośrednio w czasie odprawy na lotnisku, a deklaracja zawartości rozwiązuje zbędne problemy w czasie odprawy.

RE: "Kompleks" mgławicy Ro Ophiuchi - Bartosz - 29.05.15

Zobacz priva i bądźmy w kontakcie, bo temat mnie interesuje.