Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
mobilny teleskop do 2 tys zl
(17.11.12, 22:49)Patrix link napisał(a):Gratuluję zakupu. Też nad tym setupem się długo zastanawiałem. Jedyną wadą wg. mnie to to,że nie ma szansy na ręczne prowadzenie. Sam teraz smakuje się w wizualu  niedawno nabytym sprzętem i szaloną frajdę sprawia mi skakanie z miejsca na miejsce z prędkością światła. Montaż SLT to trochę uniemożliwia. Choć jak piszesz tylko planety to czemu nie  Wink  A jeżeli chodzi o Londyn to ja mieszkam jakieś 2 godziny drogi od stolicy,gdyby Ci to w czymś pomogło.
A ja gratuluje zakupu SCT 8 "  Smile  nad tym  teleskopem  tez myslalem, ale nie bylo sensu kupowac  go do tak wielkiego miasta.

Mam tylko jedno pytanie, w zestawie w Maku sa 2 kitowe okulary: 25 i 9 mm. Czy to sa sa to zwykle Plossle? Bo chyba nie Kellner albo Ramsden? Jak zrobie zdjecie to moze wstawie Smile I czy  warto je wymienic na Super Plossle?  I jesli bym je wymienial  to przy ogniskowej 1500mm  ryzykowac i kupic okular  5mm  czy  raczej bezpiecznie 6mm?    pozdro
MAK 127 SLT Bresser 10x50 Smile
Odpowiedz
A EQ3-2 marki Sky-Watcher https://deltaoptical.pl/teleskop-bkp150-750eq3-2?from=listing ? - jest stosunkowo niewielkich rozmiarów i dość lekki, także łatwo go przenosić, przewozić. W okolicach 2 tys. zł to chyba najbardziej mobilny teleskop.
Odpowiedz
(15.11.17, 12:41)birynn napisał(a): A EQ3-2 marki Sky-Watcher https://deltaoptical.pl/teleskop-bkp150-750eq3-2?from=listing ? - jest stosunkowo niewielkich rozmiarów i dość lekki, także łatwo go przenosić, przewozić. W okolicach 2 tys. zł to chyba najbardziej mobilny teleskop.

Witaj birynn

Jest takie forum, na którym za swoje wpisy otrzymałbyś symboliczną łopatę archeologa.

Tutaj nie ma takiego wyróżnienia a szkoda bo słusznie na nie zapracowałeś.   Wink Wink Wink

Ostatni wpis tego wątku czekał na Twoją odpowiedź prawie 5 lat, to Twój chwilowy rekord.   Big Grin Big Grin Big Grin

Ze swojej strony dziękuję za niewątpliwą chęć pomocy jaką swoimi wpisami okazałeś.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości