Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pixinsight - pytania
Mam kilka pytań odnośnie tego programu.

1. od początku nie udało mi się zainstalować żadnej aktualizacji - wywala mi błąd i koniec

2. w jaki sposób składac zdjęcia na kometę ?
Odpowiedz
ad. 1 nie wiem, zerknij na forum, być może gdzieś się taki problem przewijał (http://pixinsight.com/forum/)
ad. 2 - ja do tego używam DynamicAligment - problem w tym, że trzeba ręcznie przejechać wszystkie klatki alignując je parami (referencyjna + porównywana). Działa to świetnie, ale przy dużej ilości klatek jest strasznie upierdliwe. Może Grzegorz znalazł jakiś lepszy sposób Smile

UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +
Odpowiedz
Jak na razie też wyrównywałem przy pomocy DynamicAlignment, ale ostatnio pojawiła się nowa możliwość. Pix jest genialny, a dodatkowo ma otwarte kody i sporą grupę entuzjastów, którzy tworzą niezależne moduły. Udane produkcje z czasem zostają dołączone do standardowej dystrybucji, ale zanim to nastąpi można je znaleźć na forum. Niedawno pojawiło się coś takiego:

http://pixinsight.com/forum/index.php?topic=3980.0

Ostatnio mam mało czasu i od pół roku nie złożyłem nowej fotki, więc nie próbowałem, ale chyba działa. Idea jest prosta: ładujesz fotki wyrównane na gwiazdy, wskazujesz kometę na pierwszej i ostatniej w całej serii, a skrypt wyrównuje resztę bazując na zawartości klucza DATE-OBS w nagłówku fits-a.

Co do aktualizacji - napisz może co się dzieje. Pamiętam, że na forum było kiedyś zgłaszanych kilka problemów, ale już dawno nic nowego nie słychać. W ostateczności zawsze można tam napisać. Pamiętaj tylko, że nie wszystko daje się aktualizować automatem. Co jakiś czas pojawia się nowa wersja (ostatnia to 01.07.04.0759), którą trzeba zassać i zainstalować ręcznie (wcześniej usuwając poprzednią). Jeżeli tego nie zrobisz nowe aktualizacje nie będą pobierane.

Meade LX200, Celestron 80ED, EM-200, FSQ106, Sky90, FS60C, Orion SSPro v.1, ALccd5, PGC, EOS300D (modyfikowany), EOS6D

::www.afterdusk.pl::
Odpowiedz
Kolejny problem - podczas składania biasów otrzymuje komunikat:

this application has requested the runtime to terminate it in an unusual way. Please contact the application's support team for more information.  lub out of memory

Co do instalacji to  wpadłem na pomysł, że może być to blokada antywirusowa, wyłączyłem ochronę na moment i  dodatki się zainstalowały  - więc jeden problem rozwiązany Big Grin
Odpowiedz
(25.03.12, 14:01)JaLe link napisał(a):Kolejny problem - podczas składania biasów otrzymuje komunikat:

this application has requested the runtime to terminate it in an unusual way. Please contact the application's support team for more information.  lub out of memory

Dożo plików i mało pamięci?

Jeżeli to problem z pamięcią, to spróbuj zmniejszyć "BufferSize" (parametr modułu ImageIntegration). Ustaw np. 8. U mnie przy 3GB i 40-50 plikach takie ustawienie załatwia sprawę.
Meade LX200, Celestron 80ED, EM-200, FSQ106, Sky90, FS60C, Orion SSPro v.1, ALccd5, PGC, EOS300D (modyfikowany), EOS6D

::www.afterdusk.pl::
Odpowiedz
kolejna rzecz o której doczytałem po drodze walk z PI - potrzebuje dużow wolnego miejsca na dysku
bardzo dużo operacji jest robionych na plikach swap
i jak mi się obiło o oczy w internecie
for serious astrophotography 50 to 200GB free disc required
hmmmmm...
Odpowiedz
(25.03.12, 15:48)GrzegorzP link napisał(a):Dożo plików i mało pamięci?

Jeżeli to problem z pamięcią, to spróbuj zmniejszyć "BufferSize" (parametr modułu ImageIntegration). Ustaw np. 8. U mnie przy 3GB i 40-50 plikach takie ustawienie załatwia sprawę.

Dziękuję.
Wstawiłem buffer size 8 i złożyłem bez problemu 60 klatek Smile
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości