Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szukacz bino? Czemu nie!
Szef Supry (sprzęt astro) w Pradze, używający też duże apertury ( napewno Lomo dobsona 457/2025, ale chyba nie tylko) podał fotkę takiego szukacza. Zrobiony na bazie lunetki-szukacza Vario Finder 10x60 Baader Planetarium: http://deltaoptical.pl/blizej_nieba/szukacz-baader-10x60-z-nasadka-45-bez-montazu,d2187.html

Tak wygląda:

[Obrazek: 1328444925.jpg]

Smile

Odpowiedz
Mnie się wydaje,a właściwie jestem przekonany,że to przerost formy nad treścią. Tongue
Odpowiedz
Eee, Tomie, może nie jest tak źle ! Big Grin Szkło ma małą aberrację, obraz jest chyba "ziemski", dwuoczne patrzenie...
Jeśli wygoda w patrzeniu, gdy jest na tubie - bo nie wątpię, że na statywie jest! - napewno to uprzyjemnia patrzenie, szukanie i umiem sobie to wyobrazić, bo miałem lornetkę Vixena 9x63.

Jeśli kogoś na to stać - (tytułowe) czemu nie !  Smile

Odpowiedz
(05.02.12, 18:23)zbignieww link napisał(a):Jeśli kogoś na to stać - (tytułowe) czemu nie !  Smile

Ok,ok żartowałem.

Każdy ATM zasługuje na uznanie,nawet ten drogi. Wink
Odpowiedz
Szczerze powiedziawszy to nie wiem czemu miałby służyć szukacz bino. Jako osobna lunetka przeglądowa, czyli szukacz obok teleskopu. ok. Jeśli miałby to być szukacz przyczepiony do teleskopu to jest to bez sensu. Szukacze nie bez powodu są mono-okularowe. Jednym okiem patrzy się na niebo drugim zaś przez lunetkę. W dodatku ta kątówka.  :Smile

Pozdrawiam!
Szukający bez szukacza. Big Grin
MOJE GG: 12372935 Wizual: WILK 10" [ATM]  Taiga 11x70        foto: ZENIT ET [Obrazek: widgetp.png]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości