Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SONDA na Chomiku
Sonda, oraz inne materiały dostępne są na "chomiku" Sondy:

http://chomikuj.pl/Sonda_TV

--
Piotr
Odpowiedz
A to nie to: http://chomikuj.pl/sondatv ? @Piotr: Dzięki. Smile
Odpowiedz
O widzę, że jakiś klon powstał. Jakbyś dobrze popatrzył to te wszystkie materiały są zachomikowane z chomika Sonda_TV (z podkreślnikiem).
Teleskop TAŁ1 - Mizar, lornetka Tento 10x50, Nikon 7x50.
Odpowiedz
Ale jazda... "Marna podróba ale breja margaryna"  (śpiewać na melodie Makareny...) ;D
Oryginał jest tylko jeden - chomik to nie owca Dolly Wink

--
Piotr
Odpowiedz
A czy stworzenie takich klonów, nie ułatwiłoby ściągania Sond z chomika? Teraz jest to bardzo trudne, raz wstałem o 4 rano w piątek i udało mi się ściągnąć "aż" jeden odcinek. Czy właściciel chomika, za to, że co tydzień daje 10 GB darmowego transferu musi płacić?

(do moderatora: może warto wydzielić kilka ostatnich postów w osobny wątek?)
Odpowiedz
Jestem za tym aby jak największa liczba chomików zachomikowała odcinki Sondy - ale NIEKONIECZNIE wszystkie muszą tak samo wyglądać! To jednoznacznie kojarzy mi się z podszywaniem się pod kogoś i oszustwem - nic na to nie poradzę...

--
Piotr
Odpowiedz
Pomijając kwestie moralne i wyglądu, a skupiając się na kwestiach praktycznych, czy zrobienie chomika z odcinkami Sondy i 10 GB darmowego transferu jest trudne lub pracochłonne i czy trzeba za to płacić?
Odpowiedz
Korzystając z faktu, że też mam chomika (niestety jest on pusty) to sprawdziłem jego regulamin i jeśli ktoś stworzy klona to i tak punkty są nabijane temu co wgrał na serwer chomika, tak więc nawet jak powstanie 1000 klonów to i tak ten "oryginalny" będzie łapał punkty dające transfer, czy też przedłużenie ważności konta. Natomiast uważam za naganne zerżnięcie grafiki.
Teleskop TAŁ1 - Mizar, lornetka Tento 10x50, Nikon 7x50.
Odpowiedz
Jak już wspomniałem nie mam nic przeciw kopiowaniu plików na inne chomiki ale tworzenie kopii wyglądu jest niedopuszczalne.

bobobobo, oczywiście że właściciel płaci za abonament... choć niekoniecznie w brzęczącej walucie...

Rodzaje chomików:
Friend” (darmowy) - transfer 50 MB co tydzień - bez opłat
Explorer” - transfer 3 GB co tydzień - 6,59 zł/m-c
"Ice" - - transfer 5 GB co tydzień - 5,99 zł/m-c (tylko yeti pay)
Maniac” - transfer 10 GB co tydzień - 16,49 zł/m-c

Ile kosztuje przedłużenie abonamentu (w zł) dla konta Maniac:
o 1 miesiąc - 22,00 zł / miesiąc (71 gr za dzień!)
o 3 miesiące - 19,67 zł / miesiąc (65 gr za dzień!)
o 12 miesięcy - 16,49 zł / miesiąc  (54 gr za dzień!)

Ile kosztuje abonament (w punktach):
Przedłużenie abonamentu ChomikManiac o miesiąc 70 000 pkt
Przedłużenie abonamentu Explorer o miesiąc 25 000 pkt
Przedłużenie abonamentu Explorer o 3 miesiące 70 000 pkt

Ile kosztuje dodatkowy transfer (w zł)
http://chomikuj.pl/DodatkowyTransfer.aspx?p=2

Ile kosztuje dodatkowy transfer (w punktach)
1GB dodatkowego transferu na ściąganie plików 5 000 pkt
2GB dodatkowego transferu na ściąganie plików 9 000 pkt
5GB dodatkowego transferu na ściąganie plików 20 000 pkt

Zarobki chomika jak ktoś ściąga pliki (w punktach)
do 1MB - 0 punktów
od 1MB do 3MB - 1 punktów
od 3MB do 10MB - 3 punkty
od 10MB do 50MB - 10 punktów
od 50MB do 100MB - 40 punktów
od 100MB do 200MB - 75 punktów
od 200MB do 300MB - 100 punktów
od 300MB do 400MB - 125 punktów
od 400MB do 500MB - 150 punktów
od 500MB do 600MB - 175 punktów
od 600MB do 1000MB - 200 punktów
większe - 400 punktów

--
Piotr
Odpowiedz
(23.08.11, 09:01)Piotr link napisał(a): Jak już wspomniałem nie mam nic przeciw kopiowaniu plików na inne chomiki ale tworzenie kopii wyglądu jest niedopuszczalne.
Faktycznie jest to co najmniej oburzające. Na dodatek całkiem bez sensu, skoro jak pisał Alferek, punkty i tak przypadają właścicielowi oryginału. Dzięki za szczegółowe inforamcje o chomiczych mechanizmach, a jakbyś jeszcze napisał czy punkty zarobione, a nie wydane w jednym miesiącu, przechodzą na następne.
Widać że zwiększenie tygodniowego transferu przez utworzenie nowych chomików może być problematyczne. Najpierw trzeba by wrzucić nowe kopie odcinków, potem zadbać o popularność, tak żeby chomik zarabiał na siebie. Być może jednak warto spróbować...

I jeszcze jedną rzecz bym chciał wiedzieć (to bardzo ważne): czy jak jak ktoś ściąga pliki korzystając z darmowego transferu, to właściciel dostaje punkty? A może punkty są tylko wtedy gdy sciągają ci co płacą za ściąganie?
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości