Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wenus 2011
witam. rano mozna jeszcze dostrzec Wenus, a Jowisz prezentuje sie coraz lepiej. mozna juz dostrzec dwa pasy rownikowe i jego ksiezyce, ale przez krotki czas, bo szybko sie robi za jasno. zdjecie Jowisza zrobilem o godz. 03.12 a Wenus o 03.59. pozdrawiam.[Obrazek: 30db39725288c6cagen.jpg]

ps. nie wiem czy zdjecie poszlo. nie mam podgladu przed wyslaniem.
Ja również nie mam podglądu przed wysłaniem ? pytałem o to administratora ale nie dostałem odpowiedzi dlaczego tak się dzieje węc pytam tu , z góry dziekuję za odpowiedź - Janusz.

Ps. zapoluję na Jowisza dzięki za podpowiedź Smile
Rok temu już pierwsze fotki Jowisza miałem. W ten weekend coś próbowałem, ale jeszcze za wcześnie jak na moją miejscówkę Wink Zobaczymy za tydzień. A na wschodzie kupa planet... Mars i Merkury też.
Zestaw: SkyWatcher SCT 11" * Basler Ace, DSI III Pro * itd. WWW: Moja strona astro
Dzisiaj na CdC przed południem - cały łańcuch planet + oczywiście Słoneczko i Księżyc, fajnie zawieszone na ekliptyce...

witam. na porannym niebie coraz lepiej widoczny jest Jowisz i Mars [ ogladalem Marsa pierwszy raz po jego koniunkcji ].
zdjecia zrobilem kompaktem okolo godz. 3;20. na Jowiszu widac juz sporo detalu, nie moge jakos przyzwyczaic sie do drugiego pasa.[Obrazek: 3377cde063be7f86gen.jpg]
widac jeszcze ale coraz slabiej Wenus. pomocna bedzie lornetka.
zdjecie zrobione okolo 3;55. pozdrawiam.[Obrazek: a6c729d43385a4dfgen.jpg]
Czy takie widoki będą możliwe także jutro nad ranem?Smile
"Gdyby Słońce i Księżyc zaczęłyby wątpić, natychmiast by zgasły..." gg: 7292614 Smile
mam nadzieje ze tak, chociaz dzisiaj rankiem niebo nie bylo juz tak laskawe. jest jeden problem, ze trzeba bardzo wczesnie wstac z cieplego lozeczka. ale od czasu do czasu waro. obecne poranne niebo jest piekne. pozdrawiam.
Pewnie, że warto...choć nie ukrywajmy takie wczesne wstawanie...nie jest łatwe. Jednak czego się nie robi dla takiej uciechy dla oczu...Smile
Pozdrawiam!
"Gdyby Słońce i Księżyc zaczęłyby wątpić, natychmiast by zgasły..." gg: 7292614 Smile
No to już nie trzeba się wcześnie zrywać, żeby na niebie  znaleźć Wenus  Smile
Jest nisko nad horyzontem a i warunki obserwacyjne nędzne (seeing, chmury, wietrznie: szarpie sprzętem), ale udało mi się z okna kuchennego na Xp. zrobić dwa zdjęcia (Sony A200 na statywie stołowym):
[Obrazek: MTUsODYsMCx3ZW51c18yNV8xMV8yMDExLmpwZw==]

[Obrazek: MTUsODYsMCxrc2llenljX2lfd2VudXNfXzI3XzExXzIwMTEuanBn]

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości