Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mała relacja z budowy Newtona 330mm
Chodzi w zasadzie jedynie od odcięcie swobodnego przepływu. O kontrast się nie boję bo nie mam u siebie żadnych źródeł światła Big Grin Już wymyśloną mam koncepcję, jedynie materiału teraz szukam Smile No, czas trochę popodglądać te ciała niebieskie Wink
ATM 13" Refraktorek 80/900, Tento 7x50, Kilka ES-ów, scopos 30 i para oczu.
Odpowiedz
Cytat:TOM[/b] napisał"]To właśnie minus takiej konstrukcji (otwartej) ,a gdyby ubranko wykonać z karimaty,oklejonej od wewnątrz czarnym welurem,czyli?. ...

... no ale czy to nie będzie za ciężkie, jak na rozbieralną i przenośną konstrukcję? No dobra, widzę, że trzeba będzie najpierw poeksperymentować z tkaninami i pójść na jakiś kompromis! Może j83k mnie ubiegnie w tych "badaniach ubranka" (bo też jest w potrzebie), zanim złożę swojego telepka i problem będę miał z głowy  Wink Wink Wink

PS @j83k mam nadzieję, że zapodasz jakieś klawe fotki, jak już dopieścisz swoje "dziecko"?
Odpowiedz
W zasadzie już tylko kosmetyka została. Po dzisiejszej nocy nie odczuwam już potrzeby stosowania osłony, Saturna takiego jeszcze w życiu nie widziałem jak dziś. W ogóle mogę stwierdzić że optyka jest prawie że doskonała, na pewno kilkukrotnie lepsza niż ta od SW. Pewnie zasługę ma tu też cela z 9-cioma punktami podparcia... Opłaciło się nieco skomplikować konstrukcję, obrazy wynagradzają wszystko. Muszę tylko jeszcze zaopatrzyć płozy w teflon, filc działa dosyć dobrze jednak brak mu nieco płynności ruchów. Za to doskonale się spisuje jako hamulec Smile
Odpowiedz
Hej.

Jeśli można prosić o jakieś fotki Twojego teleskopu,to bardzo bym prosił. Wink

Wspomniałeś o dobrej jakości optyki,jaką ma dokładność?,bo u mnie 1/16L. Wink
Odpowiedz
Witam. Fotek dużo, ale wszystkie w domu a ja na wyjeździe zagranicznym.. Lustro ma dokładnie 1/15 L płaskie nie mam pojęcia, ale też jest dobre sądząc po obrazach gwiazd. Jedyny błąd jaki zrobiłem to mocowanie LG aby się w celi na boki nie przesuwało, będę musiał je nieco przekonstruować. Tak poza tym jedyną modyfikacją było dodanie teflonowych klocków pod płozami, po tej zmianie całość zaczęła pracować idealnie. Obecnie w planach jest platforma paralaktyczna (ten teleskop ma wielki potencjał w avikowaniu) i mały Newton 210mm o bardzo kompaktowej budowie i wymiarach, na wyjazdy w Bieszczady. Optyka już się spokojnie kurzy na półce Smile
A tak na przyszłość, to jakie zdjęcia Ciebie interesują?
Odpowiedz
(24.10.11, 19:26)j83k link napisał(a): azdy w Bieszczady. Optyka już się spokojnie kurzy na półce Smile
A tak na przyszłość, to jakie zdjęcia Ciebie interesują?

Chodzi o wygląd całości w boju,podczas obserwacji.Ciekawość mnie zabija Wink,wiem że to świetny sprzęt,i to pewnie dlatego.
Co do platformy,to chodzi o coś z patentów L.J?.
Odpowiedz
Coś podobnego, bo zasada działania jest jedna. Tylko wykonanie inne, z innym napędem. Mam zamiar zastosować prosty sterownik silnika krokowego z możliwością korekty +- 10%, albo slilnik DC z reduktorem zasilany z regulatora PWM. Chodzi o maksymalną prostotę całości tak żeby dało się zrobić takie coś w domowych warunkach bez używania mikroprocesorów i wagę która ma być niewygórowana. Co z tego wyjdzie za miesiąc mam zamiar pokazać Smile
Odpowiedz
Sam kiedyś planowałem zamontowć GoTo u siebie,nawet mam po dziś dzień zakupione dawno temu silniki krokowe i zaprogramowane mikro procesory,jednak doszedłem do wniosku że będę przeszukiwał niebo samodzielnie,więc leżą do dziś Tongue.Nad samą platformą nigdy się nie zastanawiałem,bo nie mam smykałki do Foto i mnie to nie pociąga.

Ale fotki z takich średnic to już było by coś. Smile
Odpowiedz
Głównie planety, ale myślę że dało by się zrobić i 1 minutowe fotografie innych obiektów Smile Bardzo lubię polować na małe i słabe planetarki, więc tu platforma by była jak znalazł.
Odpowiedz
No to jak już coś tam się zrodzi,daj znać. Smile

Pozdrawiam.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości