Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KONKURS MIKOŁAJKOWY *<:)}
Witam wszystkich gorąco! Szczególnie z powody zimy Smile A jak zima, to konkurs mikołajkowy by się przydał!
Więc konkurs jest i nagroda nie byle jaka - rarytas wydawniczy, który warto mieć w swojej Astrobiblioteczce - "ZAćMIENIE! - Co, gdzie, kiedy, dlaczego i jak? Poradnik obserwatora zaćmień Słońca i Księżyca" autorstwa Philipa S. Harringtona - Wyd. Prószyński i S-ka, 1999r.  Wyczaiłem ją na pikniku szkolnym u mojej córci,  gdzie biblioteka wyprzedawała za grosze masę wspaniałych i niedostępnych już na rynku tytułów ( mam coś jeszcze na następne konkursy Smile ) Wysyłka ma mój koszt Smile

Warunki konkursu: trzeba odpowiedzieć poprawnie na wszystkie 3 pytania dotyczące jednego wydarzenia astronomicznego: 1. Co, 2. Gdzie i 3. Kiedy (dokładna data dd/mm/rrrr) to się zdarzy?
W treści są wyraźne podpowiedzi Smile

"Czwartej wiosny to się zdarzy
I choć wielu po części obejrzy to na plaży
Gdy słońce już ich nie parzy
To nie będą mieć tak wzniośle
Jak tam, gdzie śnieżną znają wiosnę"

Mam jednak nadzieję, że nikt nie odpowie zbyt szybko bo mam fajne podpowiedzi Smile

Pozdrawiam i zapraszam do konkursu!
dj_peterka
&quot;To co teraz widzisz to przeszłość tym starsza, im lepszy masz wzrok&quot; -dj_peterka. Rurka: Newton 70/700 no-name, Super Plossl 10mm, aparat małpa Panasonic DMC-LS60, montaż: głowica kulowa w imadle Smile
Odpowiedz
Dodam dla ułatwienia, że najbliższa wiosna będzie pierwszą a zjawisko będzie widoczne na dwóch kontynentach ale centralne zjawisko ( choć niecentralne samo w sobie ) wypadnie na jednym kontynencie. Enigmatycznie? I tak ma być Smile
dj_p
&quot;To co teraz widzisz to przeszłość tym starsza, im lepszy masz wzrok&quot; -dj_peterka. Rurka: Newton 70/700 no-name, Super Plossl 10mm, aparat małpa Panasonic DMC-LS60, montaż: głowica kulowa w imadle Smile
Odpowiedz
(03.12.10, 17:12)dj_peterka link napisał(a): Dodam dla ułatwienia, że najbliższa wiosna będzie pierwszą a zjawisko będzie widoczne na dwóch kontynentach ale centralne zjawisko ( choć niecentralne samo w sobie ) wypadnie na jednym kontynencie. Enigmatycznie? I tak ma być Smile
dj_p
Obrączkowe zaćmienie Słońca 29 kwietnia 2014. Widoczne z obszary Antarktydy i częściowo z Australii z plaży Smile Słońce na Antarktydzie raczej nie parzy a wiosnę na pewno mają śnieżną
Celestron 114/900 SkyWatcher 200/1200 Luneta Tourist 6
Odpowiedz
Ej, no... miałem wysłać odpowiedź o zaćmieniu ok. 16.00, ale zająłem się lądowaniem X-37B i opóźnieniem startu STS-133 na luty, a tu taka sama odpowiedź. Smile No cóż, trzeba było wysłać wcześniej... Wink

Dodam tylko, że 29.04.2014 wystąpi zaćmienie obrączkowe, czyli cały Księżyc znajdzie się przed tarczą Słońca, ale nie zakryje jej całkowicie. Wystąpi to tylko na Antarktydzie. Na plażach będzie częściowe.

A wierszyk całkiem zgrabny!
►►► SONDA ◄◄◄
Odpowiedz
No to mamy finał Smile DARK wygrywa !!!
Może DARK wyporzyczy po przeczytaniu Radkowi68? W końcu to ksiązka ze zbioru bibliotecznego. Ja popieram dzielenie się wiedzą Smile

Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt!
dj_peterka
Odpowiedz
PW
NEQ6, TS APO 115/800, ASI120MM-S, Atik 314E, Atik 16IC, EFW2 9x1.25"
http://astronomiaamatorska.blogspot.com/
Odpowiedz
(04.12.10, 22:04)dj_peterka link napisał(a): No to mamy finał Smile DARK wygrywa !!!
Może DARK wyporzyczy po przeczytaniu Radkowi68? W końcu to ksiązka ze zbioru bibliotecznego. Ja popieram dzielenie się wiedzą Smile

Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt!
dj_peterka

Czy kol Radek ma ta ksiażkę w swojej biblioteczce?
Odpowiedz
(04.12.10, 22:04)dj_peterka link napisał(a): No to mamy finał Smile DARK wygrywa !!!

(04.12.10, 22:34)DARK link napisał(a): Czy kol Radek ma ta ksiażkę w swojej biblioteczce?

Nie ma, ale mówi się trudno. To Ty udzieliłeś odpowiedzi pierwszy i nie roszczę sobie żadnych praw do tej nagrody. Smile
Gdybyśmy jeszcze blisko siebie mieszkali, to może, ale wysyłać książkę przez pół Polski w obie strony?

Także spokojnie - zwycięzcą jest DARK i... czekamy na następny konkurs  ;D
►►► SONDA ◄◄◄
Odpowiedz
(04.12.10, 23:47)Radek68 link napisał(a): Nie ma, ale mówi się trudno. To Ty udzieliłeś odpowiedzi pierwszy i nie roszczę sobie żadnych praw do tej nagrody. Smile
Gdybyśmy jeszcze blisko siebie mieszkali, to może, ale wysyłać książkę przez pół Polski w obie strony?

Także spokojnie - zwycięzcą jest DARK i... czekamy na następny konkurs  ;D
Tak się składa że mam tą książkę. Dla mnie jest ona cennym źródłem wiedzy i  stała się inspiracja by pojechać na całkowite zaćmienie Słońca na Syberię w 2008roku.
Proszę o przesłanie książki Koledze Radkowi, może też dzięki niej będzie bogatszy w wiedzę i przygody Smile
Odpowiedz
Witam ponownie. Dziękuję za gesty uprzejmosci miedzy kolegami Smile To wspaniałe i godne naśladowania.
Nie mam odruchu spoglądania do PW, za co ubolewam, przegapiłem więc odpowiedź kolegi Aliena, który odpowiedział równiez poprawnie ale właśnie na PW. Ponieważ kolega DARK odpowiedział jeszcze wcześniej też na PW i poproszony o umieszczenie odpowiedzi na forum odpowiedział jako pierwszy na forum, to kolegoa DARK ma pierwszeństwo w dysponowaniu nagrodą.
A zatem, jeśli kolega DARK ma tę ksiazkę, a przekazuje swoją wygraną na rzecz Radka, to mam propozycję nagrody pocieszenia dla Aliena w postaci niezbyt obszernej ale też ciekawej książeczki Marka Żbika "KOSMICZNE KATASTROFY W HISTORII ZIEMI" wydawnictwa Ksiązka i Wiedza z 1995r.
Mam nadzieję że wszystkie strony będą usatysfakcjonowane - to takie długie słowo ale jak miłe Smile  

Mam nadzieję, że moja idea wyporzyczania sobie książek nie przepadnie. Może wielkich atlasów lepiej nie przesyłać, bo to ryzykowne, ale takimi publikacjami jak wymienione w konkursie warto się podzielić. Wpadłem niedawno na pewien pomysł - biblioteki (najczęściej szkolne) w wielu miastach i miasteczkach są bogate w takie rarytasy i można poprosić dziecko swoje lub sąsiadów o wyporzyczenie ciekawej pozycji ( często już niedostępnej w księgarniach!). Można też odkupić baardzo rzadko wyporzyczane książki od bibliotek za grosze lub wymienić na inne pozycje niepotrzebne w domu!!!

Mam nadzieję, że wszyscy będą zadowoleni z mojego rozwiązania Smile Prosze też o odpowiadanie na konkursy na forum, aby każdy miał równe szanse i aby wszystko przebiegało jawnie. Proszę kolegów o przesłanie mi swoich adresów do wysyłki książek.
Pozdrawiam
dj_p
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości