Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polskie Towarzystwo Rakietowe
(24.03.10, 00:35)Matias link napisał(a): Miło widzieć, że jest zauważalny progress Smile
Od jesieni niewiele zrobiono w tym temacie, ponieważ dużo czasu poświęciliśmy na założenie Stowarzyszenia.
Nie oglądając się na innych postanowiliśmy sami wziąć sprawy we własne ręce i tak oto 18 maja 2010 roku zarejestrowano Polskie Towarzystwo Rakietowe.
PTR zostało zarejestrowane dnia 18 maja 2010 roku w XII Wydziale Gospodarczym Krajowego Rejestru Sądowego Sadu Rejonowego w Białymstoku.

Przygotowania do zawiązania stowarzyszenia trwały od listopada 2009 roku. Zaangażowanych w pracach było wiele osób - głownie z naszego forum, ale również ze środowisk modelarzy rakietowych i akademickich.
20 lutego 2010 w Instytucie Lotnictwa w Warszawie spotkała się grupa inicjatywna na Zjeździe Założycielskim, na którym to powołano Zarząd oraz Komisje i przyjęto Statut

O tym wszystkim możecie przeczytać na stronie Stowarzyszenia: http://www.rakiety.org.pl

[Obrazek: DSCF4804.jpg]
Skład Zarządu
Prezes Piotr Sewastianik
1 z-ca prezesa: Krzysztof Ścigalski [KSard]
2 z-ca prezesa: Piotr Sornowski
3 z-ca prezesa: Robert Magiera
sekretarz: Zbigniew Kapelan
skarbnik: Grzegorz Goryczka
członek zarządu: Andrzej Chwastek
członek zarządu: Ireneusz Arbuziński
członek zarządu: Marcin Mazur

Polskie Towarzystwo Rakietowe (PTR) postawiło sobie za cel stać się ogólnopolską organizacją zrzeszającą pasjonatów modelarstwa rakietowego, miłośników rakiet eksperymentalnych oraz ludzi działających na rzecz promocji techniki rakietowej i astronautyki.

PTR ma ambicję stworzyć konkretny kosmiczny hardware - rodzinę rakiet sondujących, mogących w niedalekiej przyszłości umożliwić rutynowy dostęp do wyższych warstw atmosfery a także do przestrzeni kosmicznej.

Widzimy również potrzebę propagowania tematyki związanej z techniką rakietową w formie modelarstwa (Rakiet Dużej Mocy - tzw. RDM) i mamy nadzieję udowodnić, iż rakiety będą kojarzyć się z nauką i bezpieczeństwem.

Oczekujemy przychylnego przyjęcia, dobrej współpracy oraz wsparcia ze strony środowisk rządowych i naukowych. Pierwsze przesłanki już są - gen. Mirosław Hermaszewski wyraził chęć zostania członkiem honorowym PTR, podobnie jak współtwórca polskich rakiet meteorologicznych Pan Jacek Walczewski.

Jak widać, nasze marzenia powoli stają się rzeczywistością. Teraz możemy wyjść z "podziemia" i rozpocząć w pełni legalną działalność. Co to oznacza, nie muszę mówić. Reszta zależy już tylko od nas samych, od naszego zaangażowania w pracę i pomysłowości. A pomysłów nam nie brakuje, więc widzę duże szanse dla PTR-u. 

Zachęcam do wstępowania w nasze szeregi. Myślę, że nie będziemy konkurencją dla PTA a jedynie uzupełnieniem. Nie każdy przecież musi konstruować rakiety  Wink

pozdrawiam

V- Prezes PTR - Krzysztof Ś. [KSard]
pozdrawiam -> Ksard [Obrazek: baner1.gif]
Odpowiedz
Wydzieliłem post o PTR do oddzielnego wątku. Gratulacje! Smile
Moim zdaniem PTR jest naprawdę w Polsce potrzebny - szczególnie, że cele działalności zostały wyraźnie określone, co z pewnością przełoży się na konkretne czyny.
Odpowiedz
Gratulacje!!! - czekamy na sukcesy na miarę Meteora-2 !!!!!!
Celestron 150-1EQ3-2, TENTO 7x50
Odpowiedz
Brawo!
Kolejny krok w dobrą stronę Smile
Odpowiedz
Gratulacje! Smile
Odpowiedz
Również gratulacje i ode mnie!
Odpowiedz
To i ja przyłączam się do gratulacjiSmile
Odpowiedz
(03.11.15, 13:24)krasik napisał(a): To i ja przyłączam się do gratulacjiSmile