Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wyczernienie tubusu synty 8''
U siebie postanowiłem wstawić diafragmy i prysnąć sprayem matowym. Przesłony i owszem ładnie wyszły ale z pierwotnego wyczernienia zrobiło się czarne lusterko. :o Kupiłem dwa spraye: Dupli Color i Deco Color. Wydałem prawie 40 zł i efekt pogorszony. Już fundusze mi nie pozwolą na dalsze próby więc będę chciał zrobić coś w tym stylu - prysnąć całość dość grubo, nadmuchać do środka mąki i ponownie prysnąć. Czy da to ciekawy efekt czy będzie trzeba przeprosić pędzelek, farbę i talk (ja używałem mączki drzewnej)?
Odpowiedz
(17.02.11, 11:34)zweinstein link napisał(a): U siebie postanowiłem wstawić diafragmy i prysnąć sprayem matowym. Przesłony i owszem ładnie wyszły ale z pierwotnego wyczernienia zrobiło się czarne lusterko. :o Kupiłem dwa spraye: d***li Color i Deco Color.
Jak dobierałeś te diafragmy? Bo po zrobieniu analizy przy użyciu programu Newt25 wyszło mi, że te przesłony byłyby cokolwiek rachityczne, ponieważ Chińczyk pożałował blachy na tubus.  Sad
Hmm, ciekawe, u mnie wysprajowanie  D***li Colorem pomogło w stosunku do oryginalnego wyczernienia. Ponieważ efekt był mało satysfakcjonujący, więc wykleiłem, za radą Tom'a, tubus czarnym papierem falistym (co za katorga!) i przemalowałem (patrz opis) klika razy Du...li Colorem.
(17.02.11, 11:34)zweinstein link napisał(a): (...)będę chciał zrobić coś w tym stylu - prysnąć całość dość grubo, nadmuchać do środka mąki i ponownie prysnąć. Czy da to ciekawy efekt czy będzie trzeba przeprosić pędzelek, farbę i talk (ja używałem mączki drzewnej)?
Z tym takie czy pyłem drzewnym to jest tak, że proces napylania będziesz miał poza kontrolą: wyjdą Ci w jednym miejscu powierzchnie mocno chropowate, a winnych, rzeczone "czarne lustro"

Aha, nie zapomnij wyczernić (pędzelkiem, nie sprajem ;D) tylnej i bocznej powierzchni lusterka pomocniczego. Jak obserwujesz w w warunkach zanieczyszczenia światłem, to to znakomicie pomaga.
Odpowiedz
(17.02.11, 11:34)zweinstein link napisał(a): U siebie postanowiłem wstawić diafragmy i prysnąć sprayem matowym. Przesłony i owszem ładnie wyszły ale z pierwotnego wyczernienia zrobiło się czarne lusterko. :o Kupiłem dwa spraye: d***li Color i Deco Color. Wydałem prawie 40 zł i efekt pogorszony. Już fundusze mi nie pozwolą na dalsze próby więc będę chciał zrobić coś w tym stylu - prysnąć całość dość grubo, nadmuchać do środka mąki i ponownie prysnąć. Czy da to ciekawy efekt czy będzie trzeba przeprosić pędzelek, farbę i talk (ja używałem mączki drzewnej)?
Bo tak to jest,jak się nie słucha. :Smile
Wydałeś na sreye,a efekty marne.Wyżej opisałem na czym polega wyczernienie,cały litr farby matowej kosztuje 25 PLN a za 1kg talku 10 PLN i można taką ilością wyczernić 10 teleskopów.Nie kombinuj z mąką bo znowu się nie uda.
Przeprosiłbym pędzelek i to bardzo szybko-szkoda kasy i wysiłku. Wink
Odpowiedz
Diafragmy obliczyłem w excel-u. Napisałem formułę, która po podaniu pozycji i średnicy pierwszej diafragmy oraz ostatniej policzy rozmieszczenie (zmniejszanie się odległości następnej od poprzedzającej diafragmy wykładniczo - tak jak to newtwin rozmieszcza) i wysokości. Jeśli ktoś by chciał to wrzuce na forum. Mam jeszcze wstawione 4 diafragmy w polu widzenia wyciągu okularowego. Razem jest 11 szt. przesłon.

TOM, powiedz gdzie można taki talk kupić? Pamiętam, że talku używają w siłowni. Taką mieszaniną talku z siłowni i farby daaawno temu refraktor wyczerniałem i były takie wstrętne gródki Sad i bardzo się wtedy do tego zniechęciłem. Może dlatego tak ten talk zawsze omijałem Wink
Odpowiedz
Talk kupiłem d sklepie metalowym-domu rolniczym,ale powinien też być w każdym punkcie wymiany opon. Wink Ten z siłowni ma inny skład.

Jest i tutaj,ale droższy. http://www.nokaut.pl/maszyny-rolnicze/talk-techniczny-400-g.html

(20.02.11, 17:21)zweinstein link napisał(a): Diafragmy obliczyłem w excel-u. Napisałem formułę, która po podaniu pozycji i średnicy pierwszej diafragmy oraz ostatniej policzy rozmieszczenie (zmniejszanie się odległości następnej od poprzedzającej diafragmy wykładniczo - tak jak to newtwin rozmieszcza) i wysokości. Jeśli ktoś by chciał to wrzuce na forum.

Dla wielu osób będzie bardzo przydatne,myślę że powinien być na ten temat osobny wątek. Wink
Odpowiedz
To przejdę się do wulkanizacji ze słoiczkiem i ładnie poproszę  ;D Dzięki za radę  Wink A taki talk dla niemowląt z apteki nada się? Może bym takiego kupił jakby nie chcieli odstąpić w wulkanizacji...

Tego excela do diafragm wrzucę na nowy wątek Mam nadzieję, że to komuś ułatwi sprawę. Tylko muszę go jakoś ładnie i czytelnie obrobić  Smile

Odpowiedz
(20.02.11, 19:54)zweinstein link napisał(a): To przejdę się do wulkanizacji ze słoiczkiem i ładnie poproszę  ;D Dzięki za radę  Wink A taki talk dla niemowląt z apteki nada się?

To jest właśnie podobny talk do tego z siłowni,niestety musi to być talk techniczny,a nie kosmetyczny. Wink
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości