Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szybki konkurs - wygraj notatnik astronomiczny!
Bardzo fajny konkursik Smile
Odpowiedzi wysłane teraz tylko wystarczy poczekać do jutra Smile
Przy 3 pytaniu zatrzymałem się na chwilę jak Libra_PL ale przypomniał mi się program na Discovery Science, gdzie była mowa o tym ,,zderzeniu".

Pozdrowienia Smile
Odpowiedz
(04.12.09, 20:33)Charon X link napisał(a): Tzn 3 mają być dobrze - czy tylko na 3 trzeba odpowiedzieć ? Bo ja odpowiedziałem na wszystkie 5 Smile.

No właśnie czy lepiej odpowiedzieć na 3 pytania czy na 5? ???
Odpowiedz
(05.12.09, 18:10)kuba6928 link napisał(a): No właśnie czy lepiej odpowiedzieć na 3 pytania czy na 5? ???

Patrząc na niektóre odpowiedzi - 5 Wink
Ale wystarczy poprawnie na 3.
Odpowiedz
Wysłałem szybko, ale przyszedł mail, że zły adres... no cóż, dopiero dziś wieczorem zwróciłem na to uwagę. Znalazłem kilka postów temu, że inny jest poprawny i wysyłam po raz drugi. Smile

►►► SONDA ◄◄◄
Odpowiedz
Podmieńcie ten zły adres w pierwszym poście bo najbardziej się rzuca w oczy  Wink

Ja też miałem szansę zdobyć notatnik na ostatniej OZMIE, a więc szansę dam innym  Smile Ciekawe pytania konkursowe  Wink
Odpowiedz
I jak tam wyniki? A bardzie odpowiedzi? ;-)
Odpowiedz
Powinny być jakieś odpowiedzi czy wyniki. Bo tak to nic nie wiadomo. Nawet nie wiadomo czy już się konkurs skończył, jakie odpowiedzi były, kto wygrał, ile osób brało udział. Z tymi mailami to lepiej byłoby wysłać do wszystkich osbó, które brały udział (prynajmniej byłoby wiadomo czy wogóle doszły wszystkie maile konkursowe).
SW Newton 200/1200, SW refraktor 120/600, refraktor 60/700, lornetka Tento 10x50 http://charonx.ownlog.com/
Odpowiedz
Okay, minęła 20:00 pora na wyniki Wink

Przede wszystkim przepraszam osoby, które być może wypadły z powodu problemu mailowego. Cóż, pomyłki się zdarzają. Następnym razem zapewne będzie lepiej  :Smile

Może najpierw poprawne odpowiedzi na pytania:

1.      Jaka jest najjaśniejsza wizualnie gwiazda na niebie?

Jest to oczywiście Słońce, choć spora liczba odpowiedzi wskazywała Syriusza Wink

2.      Ile księżyców posiada Pluton i jak się nazywają?

Są to trzy księżyce - Charon, Nix oraz Hydra.

3.      Jak nazywała się kometa, która uderzyła w Jowisza i w którym roku doszło do zderzenia?

Tutaj nie było żadnych wątpliwości i wszyscy wskazali poprawną odpowiedź - kometą tą była Shoemaker-Levy 9 a stało się to w 1994 roku. (Najnowszy ślad spadku nie jest liczony, ponieważ nie ma pewności co tak naprawdę spadło).

4.      Jak inaczej nazywa się zmienna gwiazda omikron Ceti?

Jest to oczywiście Mira.

5.      W jakim gwiazdozbiorze leży gwiazda Barnarda?

Gwiazda Barnarda jest (obecnie Wink) w Wężowniku.

Gratulacje dla wszystkich, którzy nadesłali prawidłowe odpowiedzi Smile

Zwycięzcami konkursu są:

1 miejsce: Radek Jakubowski
2 miejsce: Łukasz Sujka
3 miejsce: Adrian Augustyniak

Dodatkowo wylosowane notatniki zmierzają do:

Gabriel Murawski
Piotr Skorupski
Mariusz Niedźwiecki
Rafał Grochala
"Kuba J"
Łukasz Wołyniec
"Acubenes"

Gratulacje!!! Smile
Odpowiedz
Po konsultacjach postanowiliśmy wynagrodzić problem z mailem i wylosować dodatkowe dwa notatniki.

Pojadą one do:

Julii Grzędzińskiej

oraz

Rafała Sikory

Smile
Odpowiedz
Gratulacje dla dwunastki wygranych  Smile
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości