Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zobaczyć krzywiznę Ziemi za 150 dolarów
Witam
jestem nowy na forum , ale sam od jakiegos czasu interesuje się tematem który tu analizujecie.
Bardzo podoba mi sie profesjonalne podejscie do tematu.
Jezeli tylko mógłbym pomóc bardzo chciałbym, znam sie na tworzeniu laminatów szklanych i weglowych. Równiez na grafice 3d

temat będe sledził i postaram sie pomóc jak tylko zostanie sformułowana taka potrzeba.

Wink
Hej - dzięki serdeczne za deklaracje! Smile

Z pewnością grafikowanie 3D może się przydać już na dość szybkim etapie, np gdybyśmy chcieli zrobić wizualizację balonu na wysokościach - ot choćby po to, by wizualnie przedstawić o co nam chodzi i zachęcić dodatkowe osoby do uczestniczenia w projekcie.

Czy można by Cię poprosić w takim razie o prostą grafikę balonu wraz z gondolą (coś a'la to co jest na tej stronie: http://www.windows.ucar.edu/tour/link=/e...rtal=cmmap )?

Z pewnością przydałoby się to do bannera propagandowego / wizualizacji do dedykowanych wątków, które ruszą na początku roku. Smile
niema sprawy Wink ale musialbym zoabczyc dokladnie jak wyglada 'kapsula' oraz jaki ma byc balon..  Czy poprsotu zrobic wedlug uznania i ewentualnie naniesiemy wspólnie poprawki?
(26.12.09, 22:13)malyboa link napisał(a):niema sprawy Wink ale musialbym zoabczyc dokladnie jak wyglada 'kapsula' oraz jaki ma byc balon..  Czy poprsotu zrobic wedlug uznania i ewentualnie naniesiemy wspólnie poprawki?

Obrazek balonu jest podany w poprzednim moim poście w linku - w skrócie - to biała kula. Smile

O gondoli Maquis wcześniej pisał - http://astro4u.net/yabbse/index.php?topi...#msg233365
- ale wystarczy, że będzie to jakieś 'małe coś' w kształcie np sześcianu na dłuższej lince pod balonem. Smile 
No tak, tylko nie wiem co pichci Jarek - przydałby się jakiś szkic.
Bo chyba miał już rozpoczęte prace przy sondzie - przynajmniej tak zrozumiałem.

A swoją drogą - jeśli będziemy budować sondę według tego co rzuciłem to laminat baaaardzo się przyda! Smile
mozna powiedziec ze zrobilem 'szkic roboczy'
oto on  :

[Obrazek: 29267151.th.jpg] [Obrazek: 82017123.th.jpg][Obrazek: 45563155.th.jpg]

prosilbym napisac na czym wam zalezy  ( tu niuema jeszcze textur ani nic , bo chcialbym najpierw modele doprowadzic do porzadku ) wiem ze kapsula to troche inna bryla, ale wsumie niewiedzialem dokladnie kiedy.

Szkic roboczy jest naprawdę fajny! Pomniejszyłbym tylko nieco kapsułę i 'wybielił' balon (w końcu będzie to to białe) i gotowe!

Trwa drugi test pstrykania fotek - tym razem na zewnątrz przy niższej temperaturze. Jak na razie aparat dzielnie znosi warunki. Smile

PS. Tak sobie myślę - warto również jakąś nazwę pierwszej misji zaproponować. Proponuję tak: do końca grudnia proszę tutaj wpisywać propozycje, a potem z nowym rokiem w oddzielnym wątku będziemy głosować. Smile Moja propozycja - Pan Twardowski! Big Grin
Hehe, jak dla mnie projekt Twardowski może być Wink
Szkic jest całkiem dobry. Zmieniłbym tylko teksturę balonu jak kanarek na bardziej przejrzystą.

Pytanie jak będzie wyglądać kapsuła - Jarek - robisz coś w tej gestii?
ja zaporponuije mniej patryjotycznie, ale zwiazane z podstawami teoretycznymi przedsiwziecia: Archimedes.
(27.12.09, 17:02)rad link napisał(a):ja zaporponuije mniej patryjotycznie, ale zwiazane z podstawami teoretycznymi przedsiwziecia: Archimedes.

Ciekawa propozycja!  Wink

W projekt oczywiście wchodzę  Smile

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości