Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kompletowanie listy odcinków programu Sonda
Przy odcinku "Kapeć" nie ma numeru taśmy.
Mam nieodparte wrażenie, że odcinek "Sen na jawe" też był ukończony przez Pana Tomasza Pycia. Być może odcinka "Kapeć" nie dało się zmontować w logiczną całość.
Harrison Bergeron
Odpowiedz
(12.10.11, 21:37)HarrisonBergeron link napisał(a): Przy odcinku "Kapeć" nie ma numeru taśmy.
Fakt. To może mieć znaczenie. Foto w załączniku.

(12.10.11, 21:37)HarrisonBergeron link napisał(a): Mam nieodparte wrażenie, że odcinek "Sen na jawe" też był ukończony przez Pana Tomasza Pycia. Być może odcinka "Kapeć" nie dało się zmontować w logiczną całość.

Sam Tomasz Pyć przyznawał się tylko do dwóch ostatnich
http://www.tk.pl/sonda/wykaz/1990.htm
Poza tym "Kapeć" był już zaplanowany do emisji. I to wcześniej od odcinka "Sen na jawie".
Ale to tylko przypuszczenia oczywiście.

Załączone pliki Miniatury

►►► SONDA ◄◄◄
Odpowiedz
Ale odcinek "Sen na jawie" nie ma czołówki "Sondy", tak samo jak odcinki ukończone przez Pana Tomasza. Podczas gdy wcześniejsze odcinki czołówkę mają. Brak jest też studia, tylko same felietony. Nie wiem, to są tylko moje domysły.

(13.08.07, 18:33)cyberas link napisał(a): Odpowiem sobie sam, bo już wiem:
Nigdy nie istniał tytuł "Instytut sportu", a tytułem właściwym jest:
"Do utraty tchu", który jest od początku w naszym spisie.
Nagrany został 20.07.1983 a emitowany po raz pierwszy 22.09.1983.
Kolejna emisja odbyła się 26.10.2002 w TVP2 i najprawdopodobniej z tej emisji mamy odcinek krążący po Internecie.
W związku z małymi porządkami na Wikipedi, o czym pisałem tutaj, mam już przygotowaną całą listę znanych mi emisji Sondy po roku 1989, ale jeszcze szukam bliższych informacji o emisji odcinka "Do utraty tchu" w 2002 roku.
To była osobna pozycja w ramówce, czy też emisja była fragmentem jakiegoś innego programu typu np. "Kawa czy herbata" itp.?

edit: Tak jest jak się pisze z głowy bez sprawdzenia - w odcinku "Sen na jawie" czołówka jest standardowa. Pod koniec lat 80 była stosowana w programie inna grafika ekranowa i to mnie zmyliło.
Harrison Bergeron
Odpowiedz
Odnalazłem dziś taki wpis:
"Kapeć" - 12.10.1989 - program nie został zrealizowany, brak informacji o planowanej tematyce.

I wydaje się, że to przesądza sprawę.  :-\
►►► SONDA ◄◄◄
Odpowiedz
Odcinki pt. "Brzydka plama" i "Promienie urodzaju (klub filmowy)" przyjmują kolejne numery w spisie, odpowiednio 200 i 201 (do czasu emisji przez TVP Historia odcinki mieliśmy do 199 włącznie - tak były numerowane na P2P). Powód jest taki, że są to kolejne wcześniej nie publikowane odcinki. Numeracja ta mówi nam ile mamy dostepnych unikalnych odcinków Sondy w Internecie.
Odpowiedz
Pamiętam, że "Do Utraty Tchu" był emitowany w 2002 TVP2 w ramach akcji, któa polegała, że  przez cały weekend emitowano archiwalne programy z PRL. W ramach tej "akcji" puszczana była właśnie Sonda o jakiejś nieludzko wczesnej porze. Dokładnie to pamiętam, bo byłem zawiedziony, że puścili akurat Ten odcinek, któyr był dla mnie dość nudny bo w całości zrealizowany w Polsce, bez zagr. materiałów filmowych Wink
Odpowiedz
Piszesz, jakbym to ja pisał Smile Pamiętam ten blok, nawet mam tę SONDę nagraną na kasetę VHS. Też uważałem, że to odcinek mniej ciekawy. Ale oczywiście chodziło o prawa autorskie do felietonów.
►►► SONDA ◄◄◄
Odpowiedz
Dlaczego na wikipedii odcinek 041 "Imitacje – badania modelowe" nie jest oznaczony jako dostępny?
Odpowiedz
Bo ten odcinek nie jest dostępny, patrz: http://www.astro4u.net/forum/showthread.php?tid=9957
Odpowiedz
(06.09.17, 14:01)qqq napisał(a): (...)
Jaki jest los ww. odcinków? Jeśli dobrze rozumiem, to odcinki zalegające nieopublikowane?
Jaka jest szansa na ich publikację?

Nie ma pewności co do tego, że wszystkie jeszcze istnieją, jest natomiast pewność, że przynajmniej część z nich tak.
Prawdopodobnie zostały zdigitalizowane i... leżą gdzieś na dyskach (czy na innym nośniku) w archiwum TVP. Być może część nie została dygitalizowana, ale tego nie wiem, osoba która pracowała w archiwum i wiedziała co tam się dzieje prawdopodobnie już tam nie pracuje (ale też nie mam 100% pewności).
Jaka jest szansa na ich publikację? Moim zdaniem, niestety, niewielka. TVP Historia zrobiła świetną robotę emitując SONDĘ kilka lat temu, wyemitowano wtedy 176 odcinków (w tym dwa "nieznane"), na 100% w archiwach są jeszcze inne "nieznane", no ale - szczerze - jaka jest jeszcze szansa na to, aby TVP znów wznowiła emisję SONDY?
►►► SONDA ◄◄◄
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości