Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kompletowanie listy odcinków programu Sonda
[Obrazek: sonda.gif]

[Obrazek: katalog.jpg]

Tutaj kompletujemy listę wszystkich wyemitowanych odcinków Sondy.

Link do najnowszej wersji pliku:

Spis_odcinkow_programu_Sonda_v7.7.1.xls

Wersja 7.6.0 z dnia 14.08.2007.
Od czasu udostępnienia poprzedniej wersji (7.1.4): zweryfikowałem, poprawiłem i uzupełniłem daty emisji, opisy, tytuły i pozostałe informacje. Spisałem opisy odcinków ze wszystkich skanów jakie udostępnił Pan Tomasz.

Wersja 7.6.3 z dnia 21.11.2007
Drobne uzupełnienia.

Wersja 7.6.5 z dnia 30.07.2008
Uzupełnione numery nowych nabytków Smile.

Wersja 7.6.7 z dnia 12.03.2009
Uzupełnione numery nowych odcinków.

Wersja 7.6.8 z dnia 31.05.2009
Uzupełnione numery nowych odcinków.

Wersja 7.7.1 z dnia 16.06.2012
Uzupełnione opisy. Dodane pole daty powtórnej emisji (będzie uzupełniane). Poprawiony błąd - mamy odcinek 87, a nie 41. Ponumerowanie odcinków wcześniej nie publikowanych w Internecie, a opublikowanych dopiero po emisji w TVP Historia ("Promienie urodzaju (klub filmowy)" i "Brzydka plama").

Wszelkie uwagi proszę zgłaszać tutaj na forum albo do mnie na prywatną skrzynkę. Mam nadzieję, że wyjaśnimy pozostałe wątpliwości i uzupełnimy brakujące informacje.
Odpowiedz
Uznaję za najbardziej właściwe tworzenie tej listy w arkuszu kalkulacyjnym ze względu na łatwość przebudowy, dodawania/przesuwania pól, możliwość sortowania, wyszukiwania duplikatów, itp. Tak zresztą zaczęliśmy to wspólnie robić na bazie skanów od Pana Tomasza Pycia. Kiedy już doszlifujemy taki spis, będzie go można wyeksportować np. do pliku html i umieścić gdzieś na stronach www.

Przy okazji: Panie Tomaszu, wszelkie dodatkowe skany są oczywiście mile widziane! Smile

Proszę zgłaszać wszelkie uwagi dotyczące spisu i proszę o pomoc w wyjaśnieniu wątpliwości, o których pisałem już w wątku pierwotnym 'Program "Sonda" - kto to jeszcze pamieta ?'. W wolnej chwili przypomnę je w postach poniżej. Pożądane są oczywiście wszelkie sprostowania i informacje, których nadal brakuje.

Na podstawie Waszych postów będę stosownie modyfikował plik oraz link do niego prowadzący, który zawsze będzie znajdował się w tym samym miejscu co obecnie.
Odpowiedz
Myśle że faktycznie taka forma jest OK postaram się ją uzupełnić o linki p2p
Proszę wrzuć go na ftp-a
Odpowiedz
Marcinie, do pliku prowadzi ww. link. Wprawdzie ten sam plik jest też na FTP'ie u Piotra, ale jaka to różnica - przecież z obu miejsc można ściągnąć bez problemu?  :Smile
Chyba najlepiej aby każdy prezentował swoje uwagi w tym wątku - ja będę nanosił poprawki/uzupełnienia do spisu. Jeśli w pliku zmieni się cokolwiek to będę zwiększał naturalnie nr jego wersji.

Nad dodawaniem linków p2p trzeba się zastanowić. Ja wolałbym tego nie robić. Wprawdzie nr-y odcinków jakie krąża po Internecie umieściłem w pliku, ale dodawanie linków p2p zmienia charakter spisu...
Jakgdyby w ten sposób zachęcamy do korzystania z p2p.
Można taki dodatkowy spis przygotować na bazie aktualnego, ale moim zdaniem nie zamieszczajmy takich informacji w oficjalnym spisie.
Co o tym sądzicie?

Mnie bardziej zależy na usunięciu błędów (jeśli takie są) oraz uzupełnieniu informacji w istniejących polach.
Odpowiedz
Zdecydowanie popieram pomysł, aby spis miał postać pliku arkusza kalkulacyjnego.
Co do zamieszczania tam linków p2p faktycznie lepiej tego nie robić (przynajmniej w oficjalnej wersji pliku).
►►► SONDA ◄◄◄
Odpowiedz
Cyberas, co sądzisz o takim projekcie, żeby Spis XLS wzbogacić o wszystkie kolumny z Wikipedii i znaleźć lub samemu napisać skrypt, który pozwalałby na konwersję pliku na format tabeli Wikipedii, gotowy do wklejenia? Myślę tutaj oczywiście jedynie o niektórych kolumnach. Dzięki temu mamy jeden spis centralny, a drugi będzie tworzony półautomatycznie. Przy każdej ważnej zmianie w XLSie mamy możliwość nieomal natychmiastowego zaktualizowania Wikipedii (oczywiście uprzednio sprawdzając czy na Wikipedii nie pojawiły się jakieś istotne zmiany w tabeli), a do tego liczby takiej jak np. ilość emisji w roku czy liczba UNIKALNYCH odcinków, będą liczone automatycznie (banalna sprawa do zrobienia w XLS, ręczna robota bezpośrednio w Wikipedii).
Odpowiedz
Pomysł (co prawda nie mnie o to pytasz, ale...) dobry, osobiście nie bardzo jednak widzę możliwość takiej konwersji. (xls -> Wiki) Nie wiem, czy Wiki akceptuje format html tabeli, no wtedy to możnaby było może coś wykombinować (też na razie nie wiem co, bo eksport tabeli z arkusza do htmla nie wychodzi czysto.)
Jeśli ktoś wie jak to możnaby zrobić to inicjatywa Domela jest warta rozważenia
►►► SONDA ◄◄◄
Odpowiedz
Właśnie sobie przypomniałem że Wiki akceptuje HTML, ale myślałem o konwersji na format Wiki w celu zmniejszenia rozmiaru strony (obecnie około 100 kB, w HTMLu podejrzewam nie mniej jak 200). Jest to do zrobienia NA PEWNO poprzez zewnętrzny program (w TurboPascalu nawet ja mogę napisać Wink ) a gdyby ktoś znał trochę lepiej VisualBasic, to do zrobienia z poziomu  Excela...

Odpowiedz
A może poszukać w sieci  ???
100czy też 200 kB to aż nie tak dużo .... Smile
Odpowiedz
Maxbit: na razie to nie jest dużo, ale jeśli jest jakaś możliwość, żeby to ograniczyć, to lepiej to zrobić Smile

znalazłem: http://diberri.dyndns.org/wikipedia/html2wiki/.

EDIT: Wykrakałem - makro VB do Excela: http://de.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Helferlein/EXCEL_Tabellenumwandlung#Description_.28Same_as_above_in_english.29  ;D
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości