Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przeloty ISS, STS i statków załogowo-transportowych w 2009.
Dziękuję Panowie, następnym razem będzie lepiej!!
A ten tranzyt był z Maka robiony, tak? W sumie u Ciebie nieudane zdjęcie jest prawie takie jak u mnie udane Wink.
Synta Sky-Watcher Dobson 8", SPL 25mm i 10mm, Vixen NLV 6mm, Celestron Omni 32mm, Barlow Vixen T 2x, Filtr Baader UHC-S, Filtr polaryzacyjny Celestrona, filtry planetarne.
(26.11.09, 21:55)Tomoesopo link napisał(a): A ten tranzyt był z Maka robiony, tak? W sumie u Ciebie nieudane zdjęcie jest prawie takie jak u mnie udane Wink.

Nie, Taurus + barlow x2.
Nie przesadzaj...
(26.11.09, 19:52)Radek68 link napisał(a): Fajne zdjęcie. Jaki był czas naświetlania tego zdjęcia?

8 sekund, 800 ISO.

Niestety z dzisiejszego przelotu parki przed tarczą Księżyca nic nie wyszło, przez grubą warstwę cirrusów ledwo było widać Księżyc, szukałem go pół godziny i odnalazłem dopiero na 2 minuty przed tranzytem, na ISS i prom nie było szans.
Jutro 5 grudnia u mnie w Piotrkowie przelot ISS przed tarczą Słońca godz. 14:06.30,53, ale patrząc na prognozy i tak nie ma szans.
Hmm, mam taką informację do przekazania. Niedługo zbliża się lot TMA-17 - byłoby fajnie gdyby udało się złapać dokowanie tego Soyuza, ewentualnie wykonać ładne zdjęcie stacji podczas pobytu TJ'a Creamera na pokładzie (a będzie tam 6 miesięcy więc czasu jest dość). Na stacji jest już dostęp do Internetu, więc mógłbym przekazać mu adres do waszych zdjęć Smile
(06.12.09, 22:33)Maquis link napisał(a): Na stacji jest już dostęp do Internetu, więc mógłbym przekazać mu adres do waszych zdjęć Smile

Oo! Dobrze by było jakby ta informacja znalazła się w wątku ISS !  Wink
(06.12.09, 22:33)Maquis link napisał(a): Hmm, mam taką informację do przekazania. Niedługo zbliża się lot TMA-17 - byłoby fajnie gdyby udało się złapać dokowanie tego Soyuza, ewentualnie wykonać ładne zdjęcie stacji podczas pobytu TJ'a Creamera na pokładzie (a będzie tam 6 miesięcy więc czasu jest dość). Na stacji jest już dostęp do Internetu, więc mógłbym przekazać mu adres do waszych zdjęć Smile

W czasie 6 miesięcy pewnie się uda.
Byłoby fajnie (w sumie 2 astronauta, o którym byłoby wiadomo, że widział nasze zmagania)

Póki co pogoda do bani, więc przeglądnąłem sobie moje 'dokonania filmowe' i dopatrzyłem się, że jednak zarejestrował się też przelot Atlantisa przed Księżycem.
Zatem premiera światowa. Najpierw smuga ISS (Mare Tranquillitatis >> Ptolemeusz) a potem Atlantis (pojawi się mniej więcej między Flammarionem a kraterem Herschel,  kierunek mniej więcej na godzinę 7, lewy dolny róg):
[Obrazek: th_atl90.jpg]
Zamykam wątek. Smile Mamy rok 2010.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości