Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Buduję PICCOLO-2 - nowy teleskop
Buduję nowy teleskop na starym statywie od PICCOLO.

Jak kogoś to zainteresuje to zapraszam tutaj:

http://www.astrojawil.pl/piccolo2.htm

Tutaj opisuję postęp prac nad teleskopem.

Pierwowzór, czyli tuba PICCOLO TN115/1150 aktualnie została przerobiona do zamontowania na statywy z mechanizmem zegarowym i testy jej przeprowadza astrokosmo.

A mnie brakuje posiedzenia sobie przy statywie PICCOLO i dlatego buduje nieco wiekszy model PICCOLO-2 TN 135/1435

W poniedzialek 27 stycznia kwietnia zmontuję ponownie teleskop w PTMA Warszawa ok. 17-tej, ale obrazów jeszcze nie bedzie. Nie bedzie optyki. Uroczysta inauguracja teleskopu odbedzie sie najprawdopodobniej w maju br.

TN 122/630 MIKRON, ED80 SW polecam mój darmowy program AstroJaWil [Obrazek: iloveajw.jpg] polecam mój darmowy program Nocny Obserwator [Obrazek: iloveno.jpg]
Odpowiedz
Trochę przybyło od czasu kiedy go ostatnio widziałem i muszę przyznać, że jestem pod coraz większym wrażeniem :o

Już nie mogę się doczekać kiedy zobaczę PICCOLO-2 w akcji.
Tylko dlaczego trzeba czekać do stycznia, żeby zobaczyć go w całości ???
traveler ATM 70/500 i 40D do foto
Odpowiedz
(26.04.09, 13:48)astrorys link napisał(a): ...
Tylko dlaczego trzeba czekać do stycznia, żeby zobaczyć go w całości ???

Pisałem o maju, nie o styczniu.
Już jutro w PTMA skladam i sprawdzam wymiary tubusów.
Zrobię fotki i przymierzę to i owo.
TN 122/630 MIKRON, ED80 SW polecam mój darmowy program AstroJaWil [Obrazek: iloveajw.jpg] polecam mój darmowy program Nocny Obserwator [Obrazek: iloveno.jpg]
Odpowiedz
Chodziło mi o to Wink:
(26.04.09, 13:22)Janusz Wiland link napisał(a): ...

W poniedzialek 27 stycznia zmontuję ponownie teleskop ...
traveler ATM 70/500 i 40D do foto
Odpowiedz
Witam,

27 styczeń br nie był poniedziałkiem.
To oczywiście pomyłka "kalendarzowa" - Januszowi chodziło o 27 kwietnia - wtedy w CAMKu, po odczycie - będziemy mieli zapewne sporo osób na wieczornym pokazie. I będziemy wykonywać zdjęcia oraz niektórzy (np. Lucjan czyli "lambda") pracować w Pracowni Instrumentalnej przy naszym sprzęcie.

Hermes
Odpowiedz
(26.04.09, 15:01)astrorys link napisał(a): Chodziło mi o to Wink:

Oczywiście pomyliłem miesiąc.
Astrorys i Hermes macie rację.
Chodzilo mi o jutro - poniedziałek - 27 kwietnia 2009 r. - Teraz już chyba sie zgadza Big Grin
Poprawię tam w pierwszym poście.
Odpowiedz
Gratuluje pomysłu,mam nadzieje że będzie okazja porównać na letnim zlocie na Kudłaczach Piccolo2 z moim planetarnym Newtonem Saturn 150/1240.O budowie mojego nhttp://www.astromaniak.pl./viewtopic.php?f=5&t=7187&sid=e39110dfc6cb37c72d126697f4a04e3e&start=0ewtona można poczytać tu
Odpowiedz
(26.04.09, 17:50)grzecho link napisał(a): Gratuluje pomysłu,mam nadzieje że będzie okazja porównać na letnim zlocie na Kudłaczach Piccolo2 z moim planetarnym Newtonem Saturn 150/1240.O budowie mojego nhttp://www.astromaniak.pl./viewtopic.php?f=5&t=7187&sid=e39110dfc6cb37c72d126697f4a04e3e&start=0ewtona można poczytać tu

Niewykluczone, że przed wyjazdem na ESOP do Niepołomic zahaczę na dwie noce na Kudłacze.
Wtedy porównamy obrazy na pewno.
Odpowiedz
Witam Panie Januszu, witam kolegów

Potrzebuję fachowej rady. Wreszczie zabrałem się za budowe mojego dobsona 150/1500 i mam zagwozdkę, czy wstawić diafragmy? W excelu teleskop_jawil dla PICCOLO proponuje Pan 5 diafragm. Moja konstrukcja będzie trochę inna - już kiedyś o niej pisałem. Tuba będzie z blachy Al2mm i częściowo kratownicowa ze względu na długość (problemy z transportem). Chodzi mi głównie o to, czy stosować diafragmy i jaka powinna być DF1 i pozostałe dla mojego zwierciadła, które ma 15cm ale jest na krawędzi mała fazka i średnica napylona to realnie 14,8 moze 14,9cm. Proszę o radę.
Piotr
"To co teraz widzisz to przeszłość tym starsza, im lepszy masz wzrok" -dj_peterka. Rurka: Newton 70/700 no-name, Super Plossl 10mm, aparat małpa Panasonic DMC-LS60, montaż: głowica kulowa w imadle Smile
Odpowiedz
Kasuję zdublowany tekst.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości