Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
zapytanie , lornetka 11 x 70
Witam , czy może  posiada  ktoś tę lornetkę y: #

Model 11x70 to lornetka o bardzo dużym polu widzenia, zapewniająca ostry i jasny obraz. W komplecie znajduje się adapter do statywu.

Dane techniczne
powiększenie: 11x
średnica obiektywów: 70 mm
pole widzenia: 80 m / 1000 m
pryzmaty: Bak4
sprawność zmierzchowa: 27,7
jasność: 40,5
waga: 1410 g
wymiary: 285x212x82 mm
duża średnica okularów
powłoki MC
szeroki kąt widzenia
mocowanie statywowe 1/4"
regulacja ostrości na każdym okularze oraz regulacja centralna
I  może  podzielić się swymi spostrzeżeniami [ co można nią oglądać na nocnym niebie ] Jaka jest  ogólnie w użyciu .Pozdrawiam Wszystkich .
Odpowiedz
Można wiedzieć co to w ogóle za firma? I skąd jest link? :-\ Bo z tego co przeczytałem po parametrach to wygląda ta lornetka na tą, która była by sprzedawana przez pierwszego lepszego Allegrowicza ( np.duża średnica okularów).
SW150/1200 na Dobsie, 7x50,8x30 (rozkolimowana) Baader Hyperion 21mm, KITowy okular 25mm, Baader ND5 (obrobiony) i... oczy Dobra muza tworzy dobry klimat! Relaks w czasie obserwacji! Smile Pozdrawiam, Jakub Jędrzejewski GG: 6302826 Mail: kuba.2103@gmail.com Tel. 500043154
Odpowiedz
Lornetka  jest  ze  sklepu  Delta Optical i  nie  jest  droga .  Tylko  co  można  przez nią  tak  naprawdę zobaczyć i  czy  warto .  Pozdrawiam
Odpowiedz
tu masz dokładniejsze informacje:
http://www.optyczne.pl/36-Test_lornetki-...x70WA.html
jeśłi chcesz w miarę dobrej lornetki w tej cenie to poluj na Nikona Action VII 10x50 z zeszłorocznych zapasów:
http://www.sklepfotograficzny.pl/lornetk...I-10x50-CF
bo obecnie to on kosztuje już więcej:
http://www.lornetki.pl/karta_produktu.php?idProdukt=29
refraktor Soligor RT-1000 / 3.7" E, lornetki Nikon AEx 10x50, Soligor ANV 10x50, Prinz 10x50, Nikon AVII 7x35, Nikon Sportstar Ex 8x25
Odpowiedz
Dziękuję  za  info .  Pozdrawiam . Wink
Odpowiedz
marekk, przede wszystkim określ, czy potrzebujesz lornetki do obserwacji "z ręki" czy ze statywu. Jeśli to pierwsze, to optymalne jest coś klasy 10x50, 11x56 albo 12x60. Lornety o średnicy 70mm to raczej sprzęt statywowy. Tyle tylko, że w tym przypadku lepszym wyborem jest 15x70, bo lepiej dobrana źrenica wyjściowa.
11x70 to takie ni pies -ni wydra. Z jednej strony małe powiększenie, teoretycznie nadające się do obserwacji bez statywu, ale przy wadze lornetki rzędu 1.3kg to będzie jednak mało efektywne. Nawet 10x50 warto czasem na statywie posadzić.  70mm apertura, duża -to wspaniale, ale jej część zmarnujesz źle dobraną [za dużą] źrenicą wyjściową, wynikającą z za małego powiększenia przy tej średnicy obiektywu. Zwłaszcza, jeśli niebo w twojej okolicy jest mocno zaświetlone.
Albo kup 10x50, jak nie masz na statyw, albo 15x70 i statyw. Przez 70-tkę zobaczysz niewątpliwie więcej, ale np. nie zatargasz jej w plecaku na wycieczkę w góry.
Pozdrawiam
-J.
TN130mm f/5 na Dobsonie "Regulus", travellerek TS80/400, Mak 127mm S-W, B10x50 Fomei, , Celestron Sky Master 15x70
Odpowiedz
Witam .  Dzięki  za info . Interesuje mnie  najbardziej  taka 15x70 . Choć  trudno  określić ,  jaka  była  by  lepsza  do obserwacji -[ głęboki kosmos  , komety , mgławice ]  Nie  mam  ,  też  takiego  porównania  co  do 15 x 70 . Obserwowałem  tylko  Nikonem 12 X50 I 10 X 50 . Obraz obserwowany , jeżeli  chodzi o  jakość  był  super  . Proszę  o  odpis .  Pozdrawiam .
Odpowiedz
Jeśli chodzi o widoki kosmosu, no to im większe, tym w zasadzie lepsze, czyli 70-tka pokaże więcej. Ale istotne jest też, jak często i gdzie będziesz mógł jej użyć. 10x50 nadaje się też do innych zastosowań niż astronomia, możesz ją zabrać nawet na piesza wycieczkę. Decyzję musisz podjąć sam. Ja mam 2 lornety, 10x50 i 15x70, to nie jest przypadek. Ja nie jesteś pewien, kup dobra i mocną 50-tkę, ten Nikon podawany przez innych wydaje się rozsądnym wyborem. Nie zmarnuje sie nawet, jeśli przerzucisz się na ornitologie czy krajobrazy. Potem do tego dokupisz statyw, najlepiej taki mocniejszy, by można było na nim powiesić też 70-tkę. A potem to już jakąś większą lornetę i/lub teleskop.
Pozdrawiam
-J.
TN130mm f/5 na Dobsonie "Regulus", travellerek TS80/400, Mak 127mm S-W, B10x50 Fomei, , Celestron Sky Master 15x70
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości