Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
z PZO 64x40 na home made...
Koniec suwmiarek i śrubokrętów do odkręcania i zakręcanie objektywów lub pierścieni.
Przedstawiam wyk. kluczyka

jedna lunetka nie miała objektywu " strzaskany" , druga miała fatalnie sklejony i rozczepiał światło na color, niestety musiałem rozciąć oprawę i rozkleiłem objektyw po remonciku jest świetny.
Drugi objektyw jest prezentem  urodzinowym w Belęcinie na zlot
Pan Tokarz pomagał wszystko  i cudownie wykonał nowy pierścień do obiektywu.
Pozostałe elementy z lunetki nadawały się do refraktorków.

[Obrazek: 2323_17_02_10_4_48_55.jpeg]

[Obrazek: 2323_17_02_10_4_50_37.jpeg]

[Obrazek: 2323_17_02_10_4_53_07.jpeg]

Po pomiarach optycznych z uwzględnieniem stałych elementów= wyciągi okularowe + kątówki zapisane jest do rysunków odręcznych  tylko!
Rysunki wyk. przedstawiłem  Panu Tokarzowi.
W hurtowni dokupiłem rurę AL fi 80 x 3 mm L=1000 mm z zapasem na wszelki przypadek. Rura nadawała się na dwa komplety lunetki
dobrą wiadomość otrzymałem wczoraj, Pan Tokarz Mistrzuńciu wykonał elementy wg. rysunku, haha mam w domku do zajęć hura hura.

Wyciągi okularowe są dopasowane na lekki wcisk do srednicy tubusu wew. i zew. tzw. podtoczenie elementów  wyciągów

CDN..
Odpowiedz
Dziadku ja chętnie pokochałbym taką lunetke PZO z obiektywem 64mm,tylko za żadne skarby nie moge jej nigdzie dostać :-[ A tak swoją drogą gratuluje pomysłu,taka przeróbka stworzy wspaniały unikalny refraktor.Czekam na dalsze efekty prac.
Odpowiedz
Witaj..
kazdy obiektyw można stosować podobnie,
Zaglądnij Giełdę, najbliższym modelem jest ZRT,  masz szansę na lepsze.

Dziadek.
Odpowiedz
Witaj [dziadku] jeżeli] możesz to wejdż na moje PW bo niewiem co się dzieje, ale nie mogę wejść na twoje, a mam kilka pytań.
Mak Orion 127-Cassegrain 80/800 Bino WO
Odpowiedz

Witam..
  kolega Zayzik cyknoł foto, no to to przedstawiam ;D  amatorskie prace.

[Obrazek: 2323_26_02_09_10_34_15.JPG]

kolor, grafit -metalik

Pozdrawiam, Dziadek.
Odpowiedz
Wygląda całkiem jak 64x400, a nie 64x40  Big Grin
Dariusz Żołnieruk, Gdynia: 54°32'54,62"N , 018°32'04,78"E<br />tel.: 505-83-46-84<br />refraktory: tuningowany Sky-Watcher 120/1000 z nasadką bino Max Bright BP i Astrokrak "Pronto" 66/400, lornetki: BPC Tento 20×60 na "żurawiu", Vivitar 10×50 i BPC2 Tento 7×50
Odpowiedz
Dobry wieczór Elu..
tak jest pewnie są lapsusy, instrukcja lunetki podaje; L 64 x 40, a dla astronomi nasze standarty są troszkę inne i poprawię w opisie i w foto, postaram się,  roozkaz .

Serdecznie pozdrawiam, Dziadek.

Ps;  poprawiłem !
Odpowiedz
Śliczne cacko !!! Dobra robota !!!
Odpowiedz
      Bardzo dziękuję za ocenę,
rosną skrzydła, chyba odlecę w samzadowolenie  ;D  Big Grin  ;D

Serdecznie pozdrawiam, Dziadek.
Odpowiedz
Witam..
to raczej jest  finał  wyk. refraktorka 64 x 400

[Obrazek: 2323_01_07_10_11_12_45.jpeg]