Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konkurs-zabawa "Poproszę o fotkę" II
(09.04.10, 15:13)Predator link napisał(a):Jestem już niemalże pewny. Smile

Pętla Barnarda. Smile
TAAAAAK! czyli zwyciężyłeś "w dogrywce"  8)

a w kolorze jest jeszcze ładniejsza: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/3/35/BarnardLoopHunterWilson.jpg
odtąd patrząc na Oriona zawsze pomyślcie o cudach na niebie które są tak duże a jednak ukryte przed naszym wzrokiem Smile
Odpowiedz
(09.04.10, 13:46)wimmer link napisał(a):Szuu chyba umieścił w podpowiedzi kolejną podpowiedź. Pewne litery w słowie "pozornie" są wyróżnione.
Wychodzi "o r i". Chyba trzeba szukać w Orionie Smile

He, he, szuu tę podpowiedź umieścił w samej zagadce

(08.04.10, 19:07)szuu link napisał(a):poproszę o fotkę największego C na niebie!

I dlatego podałem moją odpowiedź.
Niestety niewłaściwą, choć z Oriona. Smile

Brawo.
►►► SONDA ◄◄◄
Odpowiedz
Czekam na zagadkę...
Czekamy na zagadkę...

A może pora na nowy wątek? Może formułę zadawania zagadek (tu "sugestia - pytanie" do autora pomysłu i moderatora tego działu) należy tematycznie rozszerzyć? Może mogłyby to być zagadki naukowe, związane z astro lub nawet nie?

Absolutnie nie chodzi mi o zagadki wymagające dużej wiedzy i minimum stopnia doktora... Wink Raczej o popularno-naukowe, takie, które w czytelniku wzbudzą chęć poznania, dowiedzenia się szczegółów. Zadanie trudne? No to tym bardziej warte uwagi. Smile

A nagrodą mógłby być np. zamknięty wątek w tym dziale, gdzie w oddzielnych postach umieszczano by kolejnych zwycięzców...
►►► SONDA ◄◄◄
Odpowiedz
Hej, Radku! Myślę, że to świetny pomysł. Naukowe zagadki byłyby z pewnością interesujące, o ile nie byłyby bardzo trudne. Poza tym zawsze to jakaś świeża zabawa. Nie ma się co dziwić, że fotki mogą się już powoli nudzić.
Ja jestem jak najbardziej za. Chętnie poznam też Twoją wizję takiej zabawy. Trzeba obmyślić jakieś reguły itp.
pozdrawiam
SCT 5'' SLT GoTo, Sp-Wa 7,4; SWA58 9, LVW 13, SWAN 20, W70 25, Ultima 35, UHC-S, Moon & Skyglow i pełno kolorowych Smile ASTRO-ART.COM.PL
Odpowiedz
No to jestem ze swoją zagadką.... troszkę czasu upłynęło. Ale chciałem znaleźć jakąś wyjątkową zagadkę. No i jest.  Tongue

Poproszę o fotkę... zrobioną z odległości 0,0110 AU.  ;D

Nie... to nie koniec. Wink Zdjęcie to niby niczym się nie różni od zdjęć zrobionych z Ziemi, Można nawet powiedzieć że jest od nich gorsze. Zostało zrobione podczas gdy Stjepan Mesić wygrał walkę z Jadranką Kosor o stanowisko prezydenta Chorwacji. Wink

P.S. Niedługo kolejna kometa nam zawita nad głowami, tym razem okresowa. Ponoć 4 mag ma osiągnąć. Wink
MOJE GG: 12372935 Wizual: WILK 10" [ATM]  Taiga 11x70        foto: ZENIT ET [Obrazek: widgetp.png]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości