Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konkurs-zabawa "Poproszę o fotkę" II
A mnie się wydaje, że już wiem o co chodzi 8)

Ten zapowiedziany gość, który nie dotarł na czas, bo nie mógł to prawdopodobnie Księżyc, a właściwie jego przejście przez Plejady, które miało nastąpić (i nastąpiło) 12 września 2006r:
http://astro4u.net/yabbse/index.php?topic=8841.0

Tak więc pewnie chodzi o zdjęcie Księżyca wykonane 8.9.2006r. (3 fotka):
http://www.astrofoto.no/astro/moon.html

Czy mam rację ???
traveler ATM 70/500 i 40D do foto
Odpowiedz
Generalnie nie mam pojęcia jak do tego doszedłeś (bo nie mam pojęcia co do tej zagadki mają Plejady i data 12 września), ale... TAK! Chodziło mi o zdjęcie Księżyca wykonane 8 września 2006 roku! Brawo.
Nie podaruję jednak i zapytam: jak więc do tego doszedłeś?! :o
Bo jesli inaczej niż było w zagadce, to... ja ją wyjaśnię. Ale tak i tak poproszę Cię o krótki opis tego zjawiska.
►►► SONDA ◄◄◄
Odpowiedz
Dobrze, że wydłużyliśmy czas na rozwiązanie  Smile
Tak Radek, już po pierwszej zagadce II edycji zostałby zwycięzcą.  :-X
Odpowiedz
Uffffffff!
Astrorysie jesteś wielki! Ja wymiękłem i nie odgadł bym tego. Jak na to wpadłeś?? Jak to powiązałeś? Czy strzelałeś? Bo to też jakaś metoda i czasem skuteczna!
Smile
SCT 5'' SLT GoTo, Sp-Wa 7,4; SWA58 9, LVW 13, SWAN 20, W70 25, Ultima 35, UHC-S, Moon & Skyglow i pełno kolorowych Smile ASTRO-ART.COM.PL
Odpowiedz
(15.02.09, 20:31)Matias link napisał(a):Dobrze, że wydłużyliśmy czas na rozwiązanie  Smile
Tak Radek, już po pierwszej zagadce II edycji zostałby zwycięzcą.  :-X
He, he nie, nie zostałbym, gdyż zamierzałem właśnie ją mocno ułatwić, wchodzę na forum a tu - rozwiązanie. Smile
Ale naprawdę czekam na sposób dojścia Astrorysa do tej właśnie odpowiedzi.
Jeśli bedzie inny niż mój, to oczywiście wszystko logicznie wytłumaczę i sami zobaczycie jaka ona była prosta!
►►► SONDA ◄◄◄
Odpowiedz
Doszedłem do tego w taki oto sposób:
Zacząłem od przeglądania sieci w celu znalezienia zjawisk astronomicznych, które miały miejsce niedługo po lub niedługo przed 8 września 2006r. Pierwszą rzeczą, na jaką natrafiłem było właśnie przejście Księżyca przez Plejady 12 IX 2006. Stwierdziłem, więc, że musi chodzić, o fotkę łysego z 8 IX 2006, więc odpaliłem wyszukiwarkę grafiki google i znalazłem podane zdjęcie.
Już po wysłaniu wiadomości znalazłem jeszcze informację o zaćmieniu księżyca 7 IX 2006r. więc upewniłem się w przekonaniu, że chodzi o zdjęcie naszego jedynego, naturalnego satelity, wykonane właśnie ósmego września 2006r.
(Czyli po prostu kombinowałem jak koń pod górę, bo wiedziałem, że zagadki Radka są nieźle zakręcone).

Zagadkę zadam za około godzinę, ponieważ muszę wymyślić coś, co nie będzie zbyt łatwe Wink
Odpowiedz
Z drobnym opóźnieniem, ale już jestem z zagadką. Żeby nie było zbyt łatwo, to będzie coś w stylu Radka (chociaż sądzę, że o wiele łatwiejsze):

Jak pewnie wiele osób podziwiam działalność Wimmera na forum i nie tylko. Poza tym jak niewątpliwie wszyscy tutaj uwielbiam astronomię i obserwacje astronomiczne. Niestety z obserwacjami, jak i z pogodą bywa w kratkę –zwłaszcza, jeśli się czegoś nie wie lub robi coś pierwszy raz. Tak, więc poproszę o przykład takiej niewiedzy przedstawiający obiekt dobrze znany każdemu z nas.
Odpowiedz
(16.02.09, 19:59)astrorys link napisał(a):Tak, więc poproszę o przykład takiej niewiedzy

W sensie zdjecie czy szkic ?:>
Odpowiedz
(16.02.09, 20:05)Lejcyn - Mariusz link napisał(a):W sensie zdjecie czy szkic ?:>
Odpowiadaj Mariusz. Jeszcze nie pora na pytania i podpowiedzi  ;D

...a skan to też fotka, w końcu .jpg Wink

A oto moja odpowiedź na zagadkę:

Twój pierwszy szkic Łysego, Astrorysie Smile
http://astro4u.net/yabbse/index.php?action=gallery;sa=view;id=1582

czy o to chodziło?
SCT 5'' SLT GoTo, Sp-Wa 7,4; SWA58 9, LVW 13, SWAN 20, W70 25, Ultima 35, UHC-S, Moon & Skyglow i pełno kolorowych Smile ASTRO-ART.COM.PL
Odpowiedz
(16.02.09, 20:24)wimmer link napisał(a):A oto moja odpowiedź na zagadkę:

Twój pierwszy szkic Łysego, Astrorysie Smile
http://astro4u.net/yabbse/index.php?action=gallery;sa=view;id=1582

czy o to chodziło?

Też tak myślę!

A teraz mały powrót do mojej zagadki.
Astrorys dał właściwą odpowiedź ale sposób dojścia....  ???

A więc wyjaśniam:
Zaczynam dzień wcześniej takim oto tekstem:
Zatem termin zadania zagadki to sobota, godzina 20.00.

Następnie w dniu zadania zagadki (7.02.2009, dokładnie o godzinie 20.00) piszę:
Jest dziś, godzina 20.00, więc pora na zagadkę. dodając troszkę dalej Czemu dziś, akurat teraz o tym piszę? A to oczywiście element zagadki.
W ułatwieniu (kilka dni później) dodaję: ważny w tej zagadce jest ten element, o którym w niej piszę

No więc cóż takiego miało miejsce 7 lutego 2009 o 20.00? Wystarczyło sięgnąć choćby do kalendarza:
"7 lutego 2009 g. 20.00 - Księżyc w perygeum"

Następnie piszę o moich imieninach z 8 września 2006 roku.

Cóż takiego miało wtedy miejsce? Oczywiście
"8 września 2006 - Księżyc w perygeum"
czyli był bardzo blisko. Ale do mnie nie dotarł... Wink

Czyli chodziło o fotkę Księżyca w perygeum z 8 września 2006 roku.

No i co? Było do rozwiązania, prawda? Smile
►►► SONDA ◄◄◄
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości