Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konkurs-zabawa "Poproszę o fotkę" II
niestety nie mogę odnaleźć zdjęcia z dnia odkrycia ani imieninSad
Wiola/Islandia 2010
Odpowiedz
(09.02.09, 17:34)wiola_z link napisał(a):niestety nie mogę odnaleźć zdjęcia z dnia odkrycia ani imieninSad

I dobrze, bo to nie o to chodzi. W ramach ułatwiania powiem, że to w ogóle nie chodzi o komety.

Smile
►►► SONDA ◄◄◄
Odpowiedz
Poprzedni wątek już zamknięty, więc napiszę tu.
Dziś dotarła do mnie przesyłka od Wimmera.
Smile Smile Smile
Szkic Księżyca białą kredką na czarnym papierze (A4) naprawdę robi wrażenie.
No ale zrobił go osobiście sam mistrz (patrz wątek Pastelowe szkicowanie (mini-poradnik)
Bardzo dziękuję.
Druga nagroda - koncert Pink Floyd w Pompejach. Rewelacja. Kiedyś oczywiście widziałem oryginalny film, tu jest jeszcze wersja reżyserska - nowa.
I taka ciekawostka - sam początek to prawie początek SONDY !!!
Zrobię z niego kilka zdjęć i umieszczę w odpowiednim dziale (oczywiście SONDY).

A co do obecnej zagadki - powtarzam - nie jest trudna! Ale odpowiedzi nie ma... ponawiam więc pytanie: czy ułatwić?!
►►► SONDA ◄◄◄
Odpowiedz
1. Bardzo się cieszę, że nagroda dotarła, i że Ci się podoba! Cała przyjemność po mojej stronie Smile

2. Możesz "deczko" ułatwić, ale tylko "deczko" Big Grin

pozdrawiam
SCT 5'' SLT GoTo, Sp-Wa 7,4; SWA58 9, LVW 13, SWAN 20, W70 25, Ultima 35, UHC-S, Moon & Skyglow i pełno kolorowych Smile ASTRO-ART.COM.PL
Odpowiedz
W ramach "deczko" ułatwiania powiem, że 32 lata temu na moje imieniny też miałem "zapowiedzianego" (a dobra, użyję tego słowa w ramach ciągłości z zagadką) - gościa, który dotarł, ale mnie wtedy w domu nie było.
Nie, no znowu?  >Sad I to ma być ułatwienie?!
No dobra, ten niby gość sprzed 32 lat, to pierwszy odcinek pewnego programu TV.  Którego? A to już chyba dla wszystkich jest oczywiste.
►►► SONDA ◄◄◄
Odpowiedz
1.
8 kwietnia 2006 roku miałeś imieniny.
Czy chodzi o to:
http://www.racjonalista.pl/img/news/070506jupiterspot.jpg

mniejsza czerwona plama?

2.
2 marca 2006 roku podjęto decyzję o skasowaniu misji SONDY Dawn (też miałeś imieniny Wink )

http://pl.wikinews.org/wiki/Plik:Dawn_Flight_Configuration_2.jpg

być może w ogóle chodzi o jakąś sondę, np Voyagera, o jakiś przelot we wrześniu 1977 (według kalendarza 8-go masz imieniny Smile ) ??

http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Voyager.jpg

SCT 5'' SLT GoTo, Sp-Wa 7,4; SWA58 9, LVW 13, SWAN 20, W70 25, Ultima 35, UHC-S, Moon & Skyglow i pełno kolorowych Smile ASTRO-ART.COM.PL
Odpowiedz
Chyba muszę wyjaśnić ułatwienie. ( :o )
W nim nie piszę o tym samym "gościu" o którego pytam w zagadce.
Gość z zagadki był w 2006 roku (i nie tylko), ale mi chodzio o zdjęcie z 2006 z konktetnego dnia.
W ułatwieniu podaję tylko (w podobnej konwncji z "gościem") sposób dojścia do konkretnej daty imienin.
Smile
►►► SONDA ◄◄◄
Odpowiedz
Radku, powiedz mi tylko, czy dobrze kombinuję Wink
W 1977 roku, 8 września, w dzień imienin Radosława wyemitowano pierwszy odcinek Twojego ulubionego programu "Sonda". "Gościem" pierwszego odcinka była SONDA Voyager. W ten sposób dochodzimy do daty, o którą Ci chodzi, czyli 8 września. Ale tobie chodzi o rok 2006.
Kombinuję, że chodzi o zdjęcie z Voyagera z 8 września 2006  roku, albo czegoś innego z 8 września 2006.
Czy dobrze kombinuję? Tylko powiedz, czy tak, czy nie. Nic nie poprawiaj, bo zagadka przestanie być zagadką Big Grin

LUDZIE! Pomóżcie! Jesteśmy już blisko!
Odpowiedz
Smile , czyli: imieniny mam 8 września. Zgadza się. Gościem wtedy był 1. odcinek nowego programu. I w tym miejscu zamykamy historię z roku 1977, służyła ona bowiem tylko do ustalenia dnia i miesiąca.
A mi chodzi oczywiście o rok 2006.
Zastanawiam się, czy naprowadzić jeszcze trochę...
a niech będzie: ważny w tej zagadce jest ten element, o którym w niej piszę.

Pozdrawiam i czekam na poprawną odpowiedź!
►►► SONDA ◄◄◄
Odpowiedz
Radku, nie kończmy zabawy już na pierwszej zagadce. Po naszych odpowiedziach, a właściwie ich różnorodności widać, że mamy zbyt mało informacji, aby ją rozwiązać. Prosimy o bardziej konkretną podpowiedź.
TAURUS 270/1300, Skylux, platforma LJ, Nagler 9mm, SWAN 33mm, LV zoom 8-24mm, UltraBlock, UHC-S, Barlow Soligor 2", Nasadka bino SV Lublin
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości