Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konkurs-zabawa "Poproszę o fotkę" II
Witajcie!

Startujemy z drugą edycją naszego konkursu-zabawy "Poproszę o fotkę"!
Zasady będą bardzo podobne jak w edycji pierwszej.
Będzie mógł wziąć w tym udział każdy użytkownik Astro4u.
Z grubsza zasady omówiłem tutaj:
http://astro4u.net/yabbse/index.php?topic=13696.0
ale przedstawię jeszcze raz, żeby była jasność.

ZASADY
Temat konkursu kręci się wokół tematów związanych z naszym forum i naszą pasją, czyli kosmos, obserwacje astronomiczne, sprzęt astronomiczny, obiekty na niebie, ale także i astronautyka. Jednym słowem, wszystko to, co tygrysy lubią najbardziej. Zapytania o fotki muszą odbywać się w tych tematach, ale nie są sztywno sprecyzowane. Ważne tylko, żeby nie odbiegać od naszych klimatów.

Dla przykładu: Pada zagadka - "Poproszę o fotkę planety, która nazywana jest "czerwoną". Ktoś z Was - nieważne kto. Kto ma ochotę, kto pierwszy znajdzie - wkleja link do fotki Marsa i w jednym, czy dwóch zdaniach opisuje to, aby podnieść walory edukacyjne naszej zabawy. Np." Mars to 4 planeta Układu Słonecznego". Po czym ta osoba prosi o następną fotkę, którą odnajdzie inna osoba i wklei nam linka z informacją. I tak dalej...

Ważne jest aby wywołana fotka znajdowała się w sieci na 100%, a więc osoba wymagająca określonego zdjęcia sama je znalazła. Dlatego, że w internecie niestety nie ma wszystkich zdjęć, których byśmy zapragnęli Smile

Międzynarodowy Rok Astronomii 2009!
Jako że konkurs odbywa się w roku 2009, który jak wiadomo jest Międzynarodowym Rokiem Astronomii. Chciałbym abyśmy tym konkursem przyczynili się do popularyzacji astronomii i uczcili tym wejście w ten szczególny rok!
Zatem z wielka ochotą poproszę o zadawanie zagadek na tematy związane z pierwszymi astronomami, takimi jak Galileusz, Mikołaj Kopernik, na temat ich życia, osiągnięć, pierwszych obserwacji, czy sprzętu jakiego używali w pierwszych krokach odkrywania nieboskłonu.
Przyczyńmy się do tego!

ROZSTRZYGNIęCIE
To, jak długo potrwa zabawa i jak ciekawa będzie zależy tylko on nas. Ja też biorę w niej udział i będę, jednak nie mogę wygrać.
Zabawa kończy się gdy: Po upływie równych 10 dni od zadania ostatniej zagadki nie zostanie odnaleziona i wklejona jej fotka. Wtedy następuje moment rozstrzygnięcia. W ciągu 24 kolejnych godzin, osoba, która jednak odnajdzie tą fotkę - wygrywa!
Natomiast jeżeli mimo wszystko zagadka pozostanie nierozstrzygnięta, to wygrywa osoba, która ową zagadkę zadała.

DUBLOWANIE
Jeżeli w konkursie dojdzie do zdublowania się postów, czyli na jedne zapytanie odpowiedzą 2 lub więcej osób, liczy się odpowiedź pierwsza (wysłana wcześniej). Pozostałe automatycznie nie są brane pod uwagę i zabawa trwa nadal!
Jeżeli natomiast posty zostaną wysłane dokładnie w tej samej minucie, to liczy się ten, który pojawi się jako pierwszy (któryś zawsze będzie pierwszy) Wink

NAGRODA
Tym razem do wyboru są 2 nagrody.
1. Kolejny skromniutki prezencik od kolegi z forum, czyli mnie: Rysunek Księżyca białą pastelą na czarnym papierze, oprawiony w antyramkę, aby sobie powiesić na ścianie jako ozdobę Smile Będzie też tam dedykacja, której treść ustalimy ze zwycięzcą.
2. Filtr zielony planetrany Celestron #56 1,25" - nówka sztuka. Aby dostrzec wiecej szczegółów na planetach Smile

Popieram pomysł, aby pierwszą zagadkę w drugiej edycji zadał laureat edycji pierwszej, czyli Radek68

No to: Do ataku!! Smile
SCT 5'' SLT GoTo, Sp-Wa 7,4; SWA58 9, LVW 13, SWAN 20, W70 25, Ultima 35, UHC-S, Moon & Skyglow i pełno kolorowych Smile ASTRO-ART.COM.PL
Odpowiedz
Świetnie to słyszeć (a właściwie czytać!  ;D), że zaczynamy drugą serię!
Czekamy na Radka - no i zagadkę!  Smile
Odpowiedz
Muszę przemyśleć sprawę...
Aby zadać dobrą zagadkę potrzeba trochę czasu, aby ją dobrze przemyśleć i ułożyć. Pierwsza zagadka nie powinna (w/g mnie) być szczególnie trudna, bo konkurs konkursem, ale przecież głównie chodzi o dobrą zabawę!
Zatem termin zadania zagadki to sobota, godzina 20.00.

►►► SONDA ◄◄◄
Odpowiedz
Jest dziś, godzina 20.00, więc pora na zagadkę.

Jak wiecie mam na imię Radek. Czym się interesuję - przynajmniej częściowo, też wiecie. Ale, że lubię obchodzić imieniny tego pewnie nie wiecie.
Oczywiście różnie z tym bywa. Czasem ktoś dotrze, czasem nie... Ale trzy lata temu (w 2006) miałem na imieniny "zapowiedzianą wizytę" pewnego "pana" - ale tu nie podam jego imienia. Niestety nie dotarł on na moje imieniny, choć wiem, że był blisko. Bardzo blisko. Hmm, nie mógł dotrzeć niestety...
Czemu dziś, akurat teraz o tym piszę? A to oczywiście element zagadki.
Bo chciałbym aby ktoś podesłał mi jego zdjęcie. Z tym, że aby nie było za trudno, ani za łatwo to wykonane właśnie wtedy.

Powodzenia.
►►► SONDA ◄◄◄
Odpowiedz
Czyżby kometa C/2006 A1 Pojmanski???

Tutaj zdjątko z 2 marca Wink 2006 r.:
http://www.astronet.ru/db/xware/msg/1211969
Odpowiedz
Nie. Szukaj dalej. Smile
►►► SONDA ◄◄◄
Odpowiedz
Może chodzi o prom Atlantis (STS-115)

Fotka z 8 września 2006r.:
http://www.nasaspaceflight.com/2006/09/eco-sensor-fails-atlantis-scrub/
TAURUS 270/1300, Skylux, platforma LJ, Nagler 9mm, SWAN 33mm, LV zoom 8-24mm, UltraBlock, UHC-S, Barlow Soligor 2", Nasadka bino SV Lublin
Odpowiedz
W tej zagadce o prom nie chodzi. Ani ten ani inny.
Ale aby ułatwić...
Właśnie, czy ułatwiać? Pytanie do Was: Czy w miarę upływu czasu dodawać jakieś wskazówki? A może ktoś zna odpowiedź i czeka do 10. dnia, więc jakiekolwiek ułatwianie nie wchodzi w grę?
Powiem tak: zagadka nie jest trudna, a odpowiedź "dość blisko".

Smile
►►► SONDA ◄◄◄
Odpowiedz
Może chodzi o odkrycie komety C/2006 P1 McNaught dnia 7.09, dzień przed imieninami, ale to raczej nie była zapowiedziana wizyta...
tu zdjęcia komety:
http://www.aerith.net/comet/catalog/2006P1/pictures.html
Wiola/Islandia 2010
Odpowiedz
a może chodzi o kometa P/2006 M3 Barnard

http://www2.arnes.si/~skrule/Slike/Kometi/177P_20060831a.jpg
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości