Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Per aspera ad astra" - konkurs astronomiczny
Hermesie, dziękuję za to wyczerpujące podsumowanie. W zasadzie zawarłeś w nim wszystkie najważniejsze informacje. Ja być może dodam coś od siebie, gdy zamknę całość konkursu, czyli rozdział i wysyłkę nagród. Wtedy będę wiedział, że mogę ogłosić koniec.

Dziękuję także za wszystkie ciepłe słowa pod moim adresem. To motywuje do dalszej pracy. Teraz, gdy mam trochę wolnego czasu zacząłem przeglądać i czytać pewne informacje na temat historii astronomii i dotarłem do wielu ciekawych informacji, które mogłyby być tematem kolejnych pytań i zadań.

Na pewno nie powtórzę konkursu "Per aspera ad astra" w takiej formie jak w 2009 roku. 20 kolejek po 20 zadań to za dużo na moje siły. Ale nie chciałbym, aby z końcem roku 2009 i końcem Roku Astronomii nastąpił koniec większego zainteresowania astronomią. I nasza rola w tym, aby tak się nie stało.
Odpowiedz
Witam,

Akurat zakończył się konkurs astronomiczny Roberta, kiedy w domowej bibliotece zauważyłem książkę astronomiczną, która mogła być interesującą nagrodą w tym konkursie. Na dodanie tej nagrody było jednak już za późno; po wymianie maili z Robertem (w tej sprawie) chciałbym zaproponować mini-konkurs – dogrywkę. Nagrodę przeznaczam dla najlepszego z czterech pierwszych zwycięzców konkursu Roberta (czyli  Kuby Mar, bara, Alexa i Piotra Guzika). Udział („dla sportu”) mogą wziąć także inni uczestnicy – dla nich przeznaczę dwie inne książki.

Zasady były by podobne do konkursu Roberta, ale ponieważ jest to „dogrywka”, będzie o wiele skromniejsza.
Czyli: jedna kolejka, może 10 pytań (ale nie więcej, niż 15), podobne zasady punktacji. Mniej jednak będzie punktów „za czas” i krótszy termin nadsyłania odpowiedzi.
  Moja propozycja – mini-konkurs w sobotę 16 stycznia 2010, o godz. 19  - termin nadsyłania odpowiedzi – środa, 20 stycznia.
  Oczekuję uwag i propozycji, zwłaszcza od pierwszej czwórki konkursu Roberta. Jeśli nie będzie większych sprzeciwów, to konkurs się odbędzie.
  Wtedy podam zasady konkursu i tytuły książek – na razie tylko zdradzę, że można je zaliczyć do poradników dla obserwatorów nieba.

Hermes
Odpowiedz
Witam,

informacje o mini-konkursie podaję w dziale WPKF

Hermes
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości