Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Księżycowe zakątki
Cześć.
Oto mój pierwszy szkic z serii "Księżycowe zakątki". Wkrótce będzie ich w tym wątku więcej Smile
Krater Eratostenes i Apeniny

[Obrazek: moon.eratostenes.c.jpg]

Technika:
Białe pastele na czarnym papierze
SCT 5", LVW 13mm, Speers-Waler 7,4mm, barlow 1,6x, moon&SkyGlow

P.S:
Pozdrawiam Predatora, teraz to mi już chyba nie uwierzy. Trzeba będzie kręcić ten filmik Wink
SCT 5'' SLT GoTo, Sp-Wa 7,4; SWA58 9, LVW 13, SWAN 20, W70 25, Ultima 35, UHC-S, Moon & Skyglow i pełno kolorowych Smile ASTRO-ART.COM.PL
Odpowiedz
A teraz z dzisiejszej nocy.

Mare Crisium - Morze Przesileń.
białe pastele na czarnym papierze.

[Obrazek: moon.marecrisium.c.jpg]

pozdrawiam
SCT 5'' SLT GoTo, Sp-Wa 7,4; SWA58 9, LVW 13, SWAN 20, W70 25, Ultima 35, UHC-S, Moon & Skyglow i pełno kolorowych Smile ASTRO-ART.COM.PL
Odpowiedz
(12.01.09, 12:37)wimmer link napisał(a): A teraz z dzisiejszej nocy.

Mare Crisium - Morze Przesileń.
białe pastele na czarnym papierze.

Ale masz zacięcie - tego samego wieczoru Wenus i potem taki Księżyc!

Świetny detal na księżycu. Jestem ciekaw ile czasu zajął Ci ten rysunek? 
Odpowiedz
Dziękuję.
Pomiędzy szkicem Wenus i Morzem Przesileń było dobre kilka godzin różnicy, bo Wenerka około 18 tej, a Księżyc jakoś po 2 w nocy  ;D
Ten szkic zajął mi około 2 - 2,5 godziny.
pozdrawiam
Odpowiedz
Winszuję uporu.. 2.5h siedzieć, się nie ruszać, tylko mikro ruchy nadgarstkiem i palcami, i to w takiej temperaturze  Wink

Szkice świetne!
Odpowiedz
Dziękuję Smile
Ale nie jest aż tak źle... Ja szkicuję siedząc na balkonie. Zawsze biorę ze sobą także termos z herbatką. Ostatnio to się nawet wycwaniłem i wywlokłem krzesło wygodne, na którym na co dzień siedzę przy kompie i jeszcze kocem się okryłem 8) Jak mi mróz jednak za mocno zepnie dupkę, to włażę do domu żeby się ogrzać.
Trochę te budynki ciepła oddają i odgradzają od ewentualnego wiatru i niestety mam gorszą przejrzystość, ale za to większy luksus  8)
pozdrawiaki

Odpowiedz
Heloł.
Oto mój dzisiejszy RTS (real time sketch) Wink

Kolejny zakątek naszego satelity. Szkicowany dziś około 19tej. Potem nadciągnęły chmurzyska. Warunki niezbyt dobre.
Na szkicu widoczne są kratery: Cassini, Aristillus, Autolycus oraz kawałek Kaukazu

Pastele B&W na czarnym papierze.
SCT 5'' + barlow x2 + Antares SW 7,4mm = około 338x
(kątówka, widok odwrócony lewo/prawo)

[Obrazek: moon.cassini.c.jpg]

pozdrowionka
Odpowiedz
No musze powiedzieć że masz pan talent i szkice są ładniutkie. Moja mama ( z wykształcenia i zawodu plastyk ) oglądała z nieskrywanym zaciekawieniem Smile. Gratuluje i czekam na więcej.
Syncia 8``, Luneta ZRT 457, Okularki LVW 13mm i 22mm + standardowe od synci
Odpowiedz
Piękna pogoda sprzyja szkicowaniu.
To mój drugi dzisiaj szkic.

Na szkicu widoczne kratery Theophilus, Cyrillus i Catharina oraz otoczenie.
Białe pastele na czarnym papierze.
SCT 5" + Antares SW 7,4mm + barlow 2x. Powiększenie około 338x.

Załączone pliki
.jpg   moon.teophilus.jpg (Rozmiar: 103.08 KB / Pobrań: 331)
Odpowiedz
Nie mam słów - genialne!  Smile
Jeżeli kiedyś się na zlocie spotkamy to będę zmuszony zamówić kopię  ;D
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości