Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowe kontakty do TVP
A_ga przekazała mi 2 kontakty do osób z TVP, które być może mogą nam w czymś pomóc. Tylko pytanie w czym. Chodzi o to, żebyśmy zastanowili się, czego w tej chwili chcemy od TVP, spisali listę naszych celów i napisali do tych osób (albo zadzwonili, mam taką możliwość).

Czego chcemy? Z tego co ja wiem - wydania Sondy na dvd, lub wystawienia na itvp.pl , lub emisji na antenie. Czy potrzebujemy dostępu do archiwów? Czy już wszystkie odcinki Sondy mamy skatalogowane? Itd. Spróbujmy ustalić cele.

Nie wiem, czy o szczegółach kontaktów z nazwiskami mam pisać tu na forum, czy rozsyłać na priv. Może niech ci z was, którzy są chętni do zastanowienia się wspólnie nad sprawą dadzą mi znać, jak wolicie się porozumiewać.

Jak wiecie, były już próby kontaktu z ludźmi z TVP różnymi kanałami. Również przez pana Tomasza. Nieraz z osobami dość wysoko postawionymi. I jak na razie nic nie dały. Może moglibyśmy zebrać w jednym miejscu informacje, do kogo uderzaliśmy i co nam odpowiedział? Bo wiecie, czego innego możemy oczekiwać od ludzi zajmujących się techniką w TVP, czego innego od tych z archiwów, czego innego od tych którzy mają wpływ na ramówkę, a jeszcze czego innego od tych, którzy zajmują się marketingiem i np. wydawaniem zbiorów tvp na dvd.

Ja już się trochę pogubiłam w kwestiach prawnych. Powinniśmy może zestawić informacje na ten temat, żeby wiedzieć w czym problem.

Np. jeden z nowych "kontaktów" powiedział, że w zasadzie TVP ma możliwość prawną udostępniać swoje materiały dla celów dydaktycznych - w odróżnieniu od celów komercyjnych. Czy to jest prawda? A jeśli tak, to dlaczego itvp nie udostępnia Sondy jako programu dydaktycznego, skoro udostępnia Laboratorium?
Odpowiedz
Osobiście sądzę, że udostępnienie na itvp.pl jest dobrym krokiem. To byłby naprawdę dobry początek.

Co do anteny - czy mogła by być szansa, aby zrobić jakiś program/ cykl programów o Sondzie? Raczej wątpliwe, by TVP chciała nadawać wszystkie odcinki - jeden po drugim na antenie.
Odpowiedz
Nareszcie jakieś konkrety, szkoda, że tak późno... Na początek proponuję niech się odniosą do listu otwartego p. Tomasza:

http://www.tk.pl/sonda/listy/preziu.htm

Bo jak do tej pory, przez 15 miesięcy ZERO reakcji...

--
Piotr
Odpowiedz
Cytat:szkoda, że tak późno...

Chcesz powiedzieć: Szkoda, że A_ga tak późno zapisała się na to forum...  Wink

Osobiście zresztą nie napalam się zanadto. Różne kontakty już mieliśmy i nie wyszły. Oczywiście, trzeba włożyć do koszyka wiele jaj - a może z któregoś coś się wykluje. Więc próbujmy.
Odpowiedz
Co chcemy to już w sumie od dosć dawna wiadomo ...
Na pewno jest to jakaś forma upowszechneinia archiwum TVP ba nie tylko SONDY ... choć ona jest na pewno na pierwszym miejscu.
Są też inne programy które bym sobie wspomniał... Telekomputer, Spectrum, Kwant, i inne ...
Wszystkie te materiały przetworzone w format cyfrowy powinny być udostępnione przez TVP albo za free albo za symboliczną kwote np 1 PLN
A nie 5 czy 10 złodziejskich złotych .
Wydanie ich na DVD ? a to już decyzja TVP jak wolą on line czy płyty.
Reemisja na antenie była by niepotrzebna wtedy ....
Odpowiedz
Online odcinek za SMS 1 zł plus VAT. Tak byłoby rozsądnie. Jeżeli mają coś z tego mieć rodziny twórców to nawet jestem skłonny dać 3 zł plus VAT za odcinek (w jakości DVD, a nie skompresowany bezlitośnie do okienka 160*200px).
Codziennie o 18:30 nie tylko oglądam ale i nagrywam Sondę.
Odpowiedz
Rodziny zmarłych nie będą miały z tego nic ponieważ byli dziennikarzami TVP i pobierali z tego tytułu wynagrodzenie za pracę ... Innymi słowy- dostali już za te programy pieniądze
Odpowiedz
Może na początek zidentyfikujemy odcinki, które w całości zostały zrealizowane przez TVP, bez korzystania z materiałów zewnętrznych. W przypadku tych programów nie ma żadnych prawnych przeszkód do emisji. I prezentacji tych odcinków możemy się domagać.
Moja szwagierka pracuje w sądzie, ale Kurka i Kamińskiego nie zna.
Odpowiedz
(16.12.08, 12:09)tom ash link napisał(a): Może na początek zidentyfikujemy odcinki, które w całości zostały zrealizowane przez TVP, bez korzystania z materiałów zewnętrznych. W przypadku tych programów nie ma żadnych prawnych przeszkód do emisji. I prezentacji tych odcinków możemy się domagać.
Bardzo dobry, konkretny pomysł.
Przychodzi mi na myśl Instytut Sportu i chyba (?) Skrzydła. Wpisujcie tu następne.
Odpowiedz
- Lekcja anatomii - ewentualne wątpliwości co do ostatniej minuty.

- Nauka jazdy,

- Miniatury,

- Cztery kółka (ewentualne wątpliwości co do czołówki),

- Foto (ewentualne wątpliwości co do czołówki),

- Salmed 82- Płuca,

- Klocki,

- Ala Carte (jeśli część kurkowa przedstawia produkcję mikroprocesora w TEWIE),

- Video'83 (emisja teledysków to chyba nie problem),

- Atom. Algorytm technologii (dwie wątpliwe animacje),

- Atom. Algorytm bezpieczeństwa,

- Dobra zabawa,

- Atom. Algorytm bezpieczeństwa - sumplement,

- Opowieści australijskie cz.2,

Aniu, Skrzydła niestety nie, zaś Do utraty tchu (czyli Instytut sportu) jak najbardziej
Moja szwagierka pracuje w sądzie, ale Kurka i Kamińskiego nie zna.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości