Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konkurs-Zabawa "Poproszę o fotkę"
(12.12.08, 17:46)Air Q link napisał(a): Tak chodzi dokładnie o to zdjęcie. Chociaż opis zdjęcia jest niepoprawny, spacedaily źle opisał to zdjęcie Wink .
Już poprawiłem opis, aby nikogo nie wprowadzał w błąd Smile

(12.12.08, 17:46)Air Q link napisał(a): Twoja kolej wimmerze Smile

Zatem poproszę o zdjęcie "deski" na Marsie  ;D

(chyba za łatwe)  :Smile
SCT 5'' SLT GoTo, Sp-Wa 7,4; SWA58 9, LVW 13, SWAN 20, W70 25, Ultima 35, UHC-S, Moon & Skyglow i pełno kolorowych Smile ASTRO-ART.COM.PL
(12.12.08, 17:52)wimmer link napisał(a): Zatem poproszę o zdjęcie "deski" na Marsie ;D
Czy chodzi o tą deskę?:
http://niewiarygodne.pl/kat,1017181,title,Drewniana-deska-na-Marsie,wid,10641426,wiadomosc.html
traveler ATM 70/500 i 40D do foto
Tak jest, chodziło mi o to "coś".

Astrorysie Twoja kolej! (dodaj jeszcze jakąś ciekawostkę na temat powyższego i zadaj swoją zagadkę)
SCT 5'' SLT GoTo, Sp-Wa 7,4; SWA58 9, LVW 13, SWAN 20, W70 25, Ultima 35, UHC-S, Moon & Skyglow i pełno kolorowych Smile ASTRO-ART.COM.PL
ok za późno - w robocie bez szans na branie udziału w konkursie
więc wywaliłem o tygrysich strajpach i pisze co pisze

może by tak ustalić jakąś godzinkę wieczorną na kolejne zagadki ??
hmmmmm...
Tak, ale Air Q był pierwszy, teraz czekamy na zagadkę Astrorysa. Nawiasem mówiąc bardzo ciekawe zdjęcie.
(13.12.08, 20:55)Tadeopulous link napisał(a): ok za późno - w robocie bez szans na branie udziału w konkursie
więc wywaliłem o tygrysich strajpach i pisze co pisze

może by tak ustalić jakąś godzinkę wieczorną na kolejne zagadki ??

Tadeo, wiesz jak jest. Każdemu pasuje o innej godzinie. Jednym wieczorem, a innym rano. Dopóki cykl trwania nie zostaje zaburzony, niech tak będzie.
Jestem pewien, że wyczekasz na swój moment i dowalisz nam zagadkę, że się nie pozbieramy Smile
pozdrawiam
Przepraszam, że tyle to trwało, no ale już jestem Wink

Skoro mieliśmy marsjańską ‘deskę’, to może teraz niech będzie marsjańska ‘skamieniałość’

(sądzę, że jeszcze łatwiejsze Wink)

A co do poprzedniej fotki, to naprawdę przypomina to deskę –na upartego można nawet doszukiwać się tam słojów! Tak się zastanawiam jak powstały te poziome linie (pęknięcia ???) widoczne na zdjęciu?
Marsjanska skamienialosc to bez watpienia twory w meteorycie ALH 84001.'

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/a/a8/ALH84001_structures.jpg

W 1996  roku ogloszono, ze ten meteoryt, pochodzenia niewatpliwie marsjanskiego, zawiera slady bakterii. Wtedy to tez wydawalo sie, ze wiele z tych sladow moze powstac jedynie wskutek oddzialywania zycia z otoczeniem. Wywolalo to wielka burze w srodowisku naukowym - przyczynilo sie do rewolucji w biologii i astrobiologii. Nawet w wiadomosciach czy gazetach byla to glowna informacja.

Od tego czasu, wiekszosc (jesli nie wszystkie!) z tych sladow znalazly wyjasnienia nie wymagajace obecnosci bakterii. Dowody staly sie coraz mniej przekonujace i coraz bardziej watpliwe. Niemniej jednak sprawa jest wciaz otwarta - i pewnie bedzie wymagac wielu lat badan - oraz wyprawy zalogowej na Marsa.

Carl Sagan powiedzial kiedys, ze wielkie, przelomowe odkrycie wymaga wielkich i niepodwazalnych dowodow. W tym przypadku wlasnie ich zabraklo.

Czy dobrze zgadlem zagadke? Smile
(14.12.08, 04:38)kanarkusmaximus link napisał(a): Marsjanska skamienialosc to bez watpienia twory w meteorycie ALH 84001.'

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/a/a8/ALH84001_structures.jpg

Czy dobrze zgadlem zagadke? Smile
Oczywiście, że tak –mówiłem (a właściwie pisałem Wink), że łatwe Smile

Teraz czekamy na kolejną nieziemską zagadkę od Kanarkusa
Ajajajajaj! Nie sprawdziłem w odpowiednim czasie tego wątku! Przepraszam!

Oto moja, dość prosta zagadka - poproszę o mapę pewnej egzoplanety. Jest taka!  8)

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości