Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konkurs-Zabawa "Poproszę o fotkę"
OK, nie doczytałem reguł gry, przepraszam.  :-[
Cytat:Zasady tej zabawy są takie, że podający złą fotkę odpada z części zabawy. W razie czego - niechaj Wimmer wyjaśni!
Kurde, to co zmieniamy zasady?
Chłopaki poodpadali, a zabawa jest fajna.
"Zmiana decyzji świadczy o ciągłości dowodzenia" !  ;D
Tadeo i SSW zapraszam nadal do zabawy!!
SCT 5'' SLT GoTo, Sp-Wa 7,4; SWA58 9, LVW 13, SWAN 20, W70 25, Ultima 35, UHC-S, Moon & Skyglow i pełno kolorowych Smile ASTRO-ART.COM.PL
Podpowiedź z Mercedesem naprowadziła mnie na:
http://www.unmannedspaceflight.com/index.php?act=attach&type=post&id=10445

Nie czytałem wcześniejszych postów a z nich wynika że SSW był pierwszy (według mnie pytanie było na tyle trudne, że powinniśmy mieć prawo do kilku strzałów), ale zadam kolejen pytanko, myślę, że proste. Proszę o fotkę pocisku, który pośrednio udawadnia istnienie  czegoś  ciemnego.
Acha, zgodnie z warunkami jeszcze pare słów o samej Itokawie.
Przeczytałem, że to odkryta w 1998 roku planetoida o rozmiarach 535 x 294 x 209m (wiele opalających dziewcząt można tam umieścić ;D). Ma nieregularny kształt i interesującą powierzchnie między innymi ze wzgórzami i równinami podobnymi do mórz na księżycu. Japońska sonda kosmiczna Hayabusa dotarła do planetoidy w 2005 roku. Jej powrót jest planowany na 2010 rok, (możliwe, że udało się pobrać próbki z planetoidy).
Potwierdzam - SSW podal dokladnie ten sam link. Zatem - Wimmerze - kto powinien zadac teraz zagadke? Czekamy!
(10.12.08, 11:08)kanarkusmaximus link napisał(a): Potwierdzam - SSW podal dokladnie ten sam link. Zatem - Wimmerze - kto powinien zadac teraz zagadke? Czekamy!

Zagadkę powinien zadać SSW, bo wcześniej podał odpowiedniego linka, tyle że potem jego post został przeedytowany. Zatem pomijamy zagadkę Gamow'a i czekamy na zagadkę od SSW Smile
@Gamow, nic nie szkodzi grajmy dalej
SCT 5'' SLT GoTo, Sp-Wa 7,4; SWA58 9, LVW 13, SWAN 20, W70 25, Ultima 35, UHC-S, Moon & Skyglow i pełno kolorowych Smile ASTRO-ART.COM.PL
He,he trafiłem kulą (pociskiem) w płot ;D
Skoro tak to moja zagadka jest dość banalna.

Czy można sfotografować echo? Okazuje się, że tak. Poproszę o fotkę. Wink
Hehe, no to ja. Smile

Domyslam sie, ze chodzi o fotografie echa supernowej Cassiopeia A, czyli echo swietlne swiatla odbijajacego sie od drobinek pylo w kosmosie. Podczerwone echo zaobserwowal teleskop Spitzera.

Zdjecie skladanka, gdzie kolor czerwony pochodzi od teleskopu Spitzera.
http://en.wikipedia.org/wiki/Image:Cassiopeia_A_Spitzer_Crop.jpg

Szanowny SSW, czy o to chodzilo? Jesli tak, to tym razem ja zadaje zagadke - pomysle o czyms kosmicznym i zadam za kilka godzin. Smile

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości