Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Łowcy meteorytów - Pułtusk
Ostatnie dni wakacji postanowiłem spędzić z dziećmi w okolicach Pułtuska , gdzie można szukać meteorytów . Opowiedziałem im historię jego spadku i jak on wygląda. Przyjemnie spędzony czas leśne powietrze i lekcja historii.

[Obrazek: e20210e95ad7931a.jpg]

Pogoda nam sprzyjała i byliśmy bardzo nakręceni na poszukiwania  ;D

[Obrazek: a65f3072378e2b11.jpg]

Zabraliśmy podstawowy sprzęt czyli kanapki  ;D i takie tam drobiazgi jak wykrywacz i saperka.

[Obrazek: 137138b9e8dc50f0.jpg]

Po ustaleniach gdzie szukamy zabraliśmy sie do pracy

[Obrazek: e9e1e1deb61941a7.jpg]

Dzieci też szukały w łatwiejszym terenie

[Obrazek: 8b442c57e7b73665.jpg]

Meteorytu nie znaleźliśmy , ale jak to mówią kto szuka ten znajdzie  Smile zwłaszcza jak się ma taką dużą rodzinkę  ;D .

Odpowiedz
Fantastyczna wycieczka.
Już czuję szum lasu i piękny zapach ...
Żałuję, że z Wami nie byłem. Lubię szukać skarbów Smile.
TN 122/630 MIKRON, ED80 SW polecam mój darmowy program AstroJaWil [Obrazek: iloveajw.jpg] polecam mój darmowy program Nocny Obserwator [Obrazek: iloveno.jpg]
Odpowiedz
(03.09.08, 00:22)astrokosmo link napisał(a):Dzieci pierwszy raz widziały niewybuch i wiedzą że nie wolno ich dotykać
(...)
znalezione żelaztwo zabraliśmy ze sobą aby oddać na złom

a jak je zabraliście, skoro nie wolno go dotykać?
SK127MAK EQ2 + possl 10, 25 54,3651 N; 18,6067 E
Odpowiedz
To była super wycieczka.
Odpowiedz
(03.09.08, 08:15)Janusz_Wiland link napisał(a):Fantastyczna wycieczka.
Już czuję szum lasu i piękny zapach ...
Żałuję, że z Wami nie byłem. Lubię szukać skarbów Smile.

Januszu , samochód jest 9-cio osobowy więc dla przyjacół zawsze znajdzie się miejsce  Smile.

Poszukujemy raczej tylko w soboty i niedziele , więc jak cię małżonka puści  ;D , to w ramach gratulacji dostaniesz honorowe miejsce z przodu obok kierowcy  ;D.

Jako przedsmak tego lasu , powietrza , i tego co można znaleźć zapraszam do obejrzenie tego filmiku  http://pl.youtube.com/watch?v=T_5dkdZRzZc
Odpowiedz
(03.09.08, 13:01)Vexator link napisał(a):cóż... mój tata też mi pokazywał, jak nie należy ręką dokręcać wiertła w wiertarce i od lat tak robię i pewnie samemu będę synowi pokazywał, jak robić nie należy Big Grin Tongue

To się nazywa lenistwo  ;D, ja też czasami tak robię , ale pare razy po łapkach sie przejechałem więc nie polecam  Smile
Odpowiedz
...no i proszę...! Smile Dałem do wyszukiwarki meteoryt pułtuski i bitwa pod Pułtuskiem . O bitwie / tej z 1806 / co nieco kojarzyłem z historii , ale o meteorycie nic ... better late than never !

Ładny reportaż , temu znajomemu przekaż , że palenie szkodzi  Wink a w lesie jest niebezpieczne !
Ale gasił tego peta dokładnie i przysypał... Big Grin

Swoją drogą , gdyby nie było to tak daleko , też bym się pisał  Smile !

Odpowiedz
Dla leniwych link do mapki z zaznaczonym obszarem do ew. poszukiwań Big Grin

http://www.maleojczyzny.vel.pl/content/view/65/132/

Kieeedyś wybraliśmy się kilku osobową grupką w wiadomym celu (mieszkam niedaleko Pułtuska) niestety podobnie oprócz odłamków i kilku małych niewybuchów nie udało się znaleźć żadnego meteorytu. Dzięki za przypomnienie tematu, już gadam z kumplem żeby pożyczył wykrywacz  ;D

Meteorytobranie można połaczyć z grzybobraniem  Wink
g-g: 9169842 _________________ Bresser Venus 76/700, lornetka 10/50, aparat Sony F-717 Ale to sie zmieni !
Odpowiedz
A tu link do meteorytu Pułtusk  , tak wygląda i choć mały ma niezlą cenę  ;D , ja to bym go nie sprzedał za żadne skarby , no chyba że znajdę 1 tonę to może ze 2 sprzedam  ;D.

http://www.polandmet.com/gfx_pultusk/001.htm
Odpowiedz
(04.09.08, 15:30)astrokosmo link napisał(a):A tu link do meteorytu Pułtusk  , tak wygląda i choć mały ma niezlą cenę  ;D , ja to bym go nie sprzedał za żadne skarby , no chyba że znajdę 1 tonę to może ze 2 sprzedam  ;D.

http://www.polandmet.com/gfx_pultusk/001.htm

Mi wystarczyło by podzierżyć "to" w dłoni, resztę dopowiedział bym sam Smile
Jak pójdzie po mojej myśli w weekend jedziemy na poszukiwania.
I tu pojawia się pytanie - w którym miejscu skupić moc wykrywacza ?
Czy nastawiać się na większe sztuki, czy na "groch" ??? 
g-g: 9169842 _________________ Bresser Venus 76/700, lornetka 10/50, aparat Sony F-717 Ale to sie zmieni !
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości