Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sprawy ogólne i organizacyjne
(13.07.06, 17:09)Radek68 link napisał(a): (..)
2.  Program SONDA - informacje ogólne
(..)
Powinien być, moim zdaniem, jeden wątek ogólny, w którym po prostu sobie dyskutujemy, i wątki tematyczne, konkretne, nie na dyskusję a na informacje (tak jak np. Linki na temat Sondy).

Hmmmm  ;D
Odpowiedz
"No dobrze ale jaką metodą wybierzemy metodę głosowania ?" Smile :

Niestety pod tym "ALE" da sie dopasować każdy temat dyskusji, który prędzej czy później, mniej lub bardziej bedzie wiązał się z jakimś odcinkiem Sondy ... Smile.  Chyba nie trudno przewidzieć, że z biegiem czasu taki przebieg sprawy  doprowadzi do chaosu i potopu informacyjnego na dużo większą skalę niż w watku "Sonda kto to jeszcze pamięta". Nie trudno też odgadnąć iż w dalszym postępie doprowadzi to do potrzeby kolejnych "porzadków", zakładania kolejnych działów ...itd, Sorry ale proszę zadać sobie pytanie jaki to ma sens, kto ma to czytać i komu ma to służyć ? Przeciez od razu widać, że podejście takie burzy idee utworzenia działu tematycznego !

Nie zrozumcie mnie źle ale dział tematyczny "Program Sonda" i jego grupa moderatorow powstały nie po to aby udowadniać takie i podobne zwiazki n-tego rzedu, nie powstaly też dla samych siebie ale po to by rzetelnie w jednym miejscu zebrać często niedostępne i z trudem zdobyte informacje na temat Sondy, jej autorow historii, wszystkich tych rzeczy, ktore są efeketm wspólnego wysiłku, ktore wyszukano, ustalono, ...itp. Zbiór taki ma służyć innym osobom, czytelnikom forum, ktorzy zainteresowani są tematem Sondy ale nie koniecznie musza być zainteresowani prywatnym pogawędkom moderatorów działu, ich poglądom i prywatnemu życiu, prezentacjom swojej wiedzy... itp Smile. Takie infromacje nie maja prakatycznie żadnego znaczenia, niczemu nie służą i właściwe tylko zaśmiecają dział tematyczny, w którym czytelnik liczy na znalezienie czegoś konkretnego. Owszem można na takie tematy na forum rozmawiać ale w innych miejscach o ktorych juz pisalem i ktore specjalnie na to wyznaczono (inne dzialy tematyczne, Hydepark).

Do każdego z wątków powstałych w tym dziale zrobiłem prymitywny ale jak sędze czytelny nagłówek (1szy post danego wątku) więc łatwo jest odczytać o czym gdzie piszemy. Pierwsze posty danego wątku zawierają też efekty dyskusji jaka toczy się w danym wątku. Na przykład link do pliku XLS z danymi, adres ftp, linki do artykułów ...  itd. Nie jest to sztywna reguła ale raczej prosta realizacja najlepszego pomysłu jaki póki co przyszedł mi do głowy. Porzadku i nazw działów ja nie wymyśliem tylko moderatorzy stosownie do swoich potrzeb. Nie stoi nic na przeszkodzie aby tworzyć kolejne wątki i w nich pisac co potrzeba,  dyskutować - byle na temat Sondy ! Wydzielenie wątku "Sprawy oragnizacyjne" ma na celu skupienie w jednym miejscu wszystkich dyskusji o wygladzie i problemach tego działu, zupełnie tak jak to dzieje sie teraz Smile

Kończac jeszcze raz prosze aby ograniczyc do minmum wypowiedzi nie związane bezpośrednio z tematem Sondy. Osoby chcące rozmawiać o tematch innych niż Sonda zapraszam do pozostalych działów tematycznych forum Astro4u (stosownie do przeznaczenia danego działu) badź do Hajd Parku.

Na tym forum odpowiadam za porządek, liczę na współprace i zrozumienie.

Pozdrawiam Administrator  Smile
Pozdrawiam Astro4u.
Odpowiedz
Domel - no nie wyrywaj z kontekstu dwóch zdań przed którymi, pomiędzy którymi jest inny tekst! Trochę to tak wygląda:

[tt]"Ile zapłaciłeś za bilet?
- 20 zł
A za rower?
- 800 zł"[/tt]

A po wyrwaniu zdań ze środka:

[tt]"Ile zapłaciłeś za bilet?
(...)
- 800 zł"[/tt]
Odpowiedz
(13.07.06, 19:24)administrator. link napisał(a): Nie zrozumcie mnie źle ale dział tematyczny "Program Sonda" i jego grupa moderatorow powstały nie po to aby udowadniać takie i podobne zwiazki n-tego rzedu, nie powstaly też dla samych siebie ale po to by rzetelnie w jednym miejscu zebrać często niedostępne i z trudem zdobyte informacje na temat Sondy, jej autorow historii, wszystkich tych rzeczy, ktore są efeketm wspólnego wysiłku, ktore wyszukano, ustalono, ...itp. Zbiór taki ma służyć innym osobom, czytelnikom forum, ktorzy zainteresowani są tematem Sondy ale nie koniecznie musza być zainteresowani prywatnym pogawędkom moderatorów działu, ich poglądom i prywatnemu życiu, prezentacjom swojej wiedzy... itp Smile. Takie infromacje nie maja prakatycznie żadnego znaczenia, niczemu nie służą i właściwe tylko zaśmiecają dział tematyczny, w którym czytelnik liczy na znalezienie czegoś konkretnego.

Innymi słowy, drogi administratorze, widzisz forum dyskusyjne jako zbiór informacji dla osób nowych a nie jako forum wymiany poglądów???
Według mnie do tego służy strona WWW, prowadzona z resztą bardzo dobrze, przez współautora SONDY pana Tomasz Pycia i to właśnie tam czytelnik znajdzie informacje na temat SONDY. Myślałem, że tu jest forum dyskusyjne dla ludzi, którzy cenią ten program...
Odpowiedz
Witam

Uważam, że wyciągasz zbyt pochopne i surowe wnioski na moj temat ale chyba nie potrafię Tobie wyjaśnić tego o co mi chodzi w bardziej przejrzysty sposób. To forum nie kończy sie na jednym dziale o Sondzie i istnieje na tyle dlugo ze zdążyło zbudować pewien rodzaj wewnętrznej kultury jego użytkowania. Nie uważam by znacząco odbiegał on od innych administrowanych forów - chyba, że porównywać je do tego co pojawia się na Onet'cie, czy WP. Napiszę może jeszcze tylko, że wszystkie działy tematyczne na tym forum funkcjonują trzymając się zasad jakie opisałem a problemy z odejściem od dyskusji zdarzają się stosunkowo rzadko. We wszystkim bardzo pomagają sami forumowicze, którzy zwykli reagować gdy dyskusja idzie na manowce. Niestety wszystkim dogodzić sie nie da Smile

Pozdrawiam serdecznie
Administrator.
Pozdrawiam Astro4u.
Odpowiedz
Hmmm. prześledziłem ten wątek, rozumiem racje Administratora, dla którego mam wielką admirację. Wink za trud i logiczne podejście do sprawy.
Wprowadzenie odpowiedniej systematyki przy tylu propozycjach jest trudne.
Mam luźne propozycje:
1. Wikipedia - tylko suche, naprawdę encyklopedyczne informacje - niech "rządzą" tym polem aom i Domel;
2. Moje strony WWW - zarządzam sam - utrzymuję jeszcze układ podstron istniejących - źródło sprawdzonych informacji o programie (teraz w aktualizacji).
3. Forum - wątki ustalane przez Admina, zachowałbym koniecznie:
- Sprawy organizacyjne;
- wykaz czyli Kompletowanie listy odcinków programu Sonda - tu Cyberas i jego xls na ftp;
- Linki na temat SONDY;
- Anegdoty o programie SONDA;
- Varia czyli "bałagan" - Program "Sonda" - kto to jeszcze pamięta?
Reszta do dyskusji, ale przy powyższym też się nie upieram. Smile
Uwolnić "Sondę" - otworzyć archiwa TVP
Odpowiedz
Tak jest panie Tomaszu. Uporządkować to trzeba. Administrator tego forum znalazł dla SONDY dużo zrozumienia i też (to muszę wyraźnie podkreślić) za to go cenię. Pana strony są oczywiście wyłącznie Pana, i pochwalić je (i w podtekście autora, czyli Pana) trzeba. Chyba można? Wink
Wikipedia... wolna encyklopedia, jak sama nazwa wskazuje ma służyć tylko do podania faktów.
Jeśli zaś chodzi o działy na tym podforum, to upieram się (może niesłusznie, ale błądzić jest rzeczą ludzką), że powinien istnieć wątek bardzo ogólny, właśnie do WSZELKIEGO rodzaju dyskusji i wątek informacyjny o programie SONDA traktowany również jako źródło wiedzy.
Odpowiedz
(14.07.06, 19:26)Radek68 link napisał(a): Jeśli zaś chodzi o działy na tym podforum, to upieram się (może niesłusznie, ale błądzić jest rzeczą ludzkąWink, że powinien istnieć wątek bardzo ogólny, właśnie do WSZELKIEGO rodzaju dyskusji i wątek informacyjny o programie SONDA traktowany również jako źródło wiedzy.
Radku, no ale czy naprawdę wątek "Program SONDA - informacje ogólne" nie może temu
służyć? Fragment Twojego zdania, do którego nawiązuję, wytłuściłem  Wink
Odpowiedz
Domel - no jasne, że może. Takie jest moje jak i Twoje zdanie, jak widzę. Chodzi o wypowiedź administratora, który nie za bardzo tak to widzi.
Ale dajmy już temu spokój, gotów jestem ustąpić, nie warte to jakichkolwiek sporów.
Odpowiedz
Uważam że Administratorowi najbardziej zależy na zminimalizowaniu _niepotrzebnej_, nie związanej z tematem dyskusji, więc chyba spoko? Wink
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości