Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Garnek
Rozwiązując zadania z fizyki natknełam się na taki o to zapis:

Cw 17. W jaki sposób można odmierzyć 1 litr wody, mając do dyspozycji garnek o pojemności 2 litry. Wykonaj odpowiedni rysunek.

zadanie wydaje się nie być trudne, ale jednak nie umiem go rozwiązać ;D. Dziś nie mam zbyt dobrej głowy do logicznego rozumowania, może temu  Wink I zadaje sobie pytanie Jak odmierzyć litr wody mając tylko jeden 2 litrowy garnek? Trudno tak "na oko" nalać perfekcyjnie do połowy. Rozwiązanie jest pewnie banalne....  tylko ja go nie znam.
Hmmm to coś jak ta zagadka

"Pewien człowiek przyglądał się portetowi. Ktoś go spytał: "czyjemu portretowi się przyglądasz?". Ów odpowiedział "Nie mam braci ani sióstr, ale syn osoby przedstawionej na tym portrecie jest synem mego ojca"
Rozwiązanie jest banalne  ;D
Historia świata to ciąg zdarzeń których nie dało się uniknąć...
Odpowiedz
Można odpowiadać w wątku, czy wolisz na PW?
Orion 150/750 na EQ5, Kronos 20x60 na statywie.
Odpowiedz
Mi to obojętne ;D jeśli innym nie przeszkadza to na wątku a jeśli tak to na PW
Odpowiedz
Żeby nie psuć innym zabawy, wysłałem na PW.
Odpowiedz
dzięki za pomoc. przynajmniej się czegoś nauczyłam  Wink
Odpowiedz
(10.10.07, 13:17)klera link napisał(a):dzięki za pomoc. przynajmniej się czegoś nauczyłam  Wink

A proszę bardzo  Big Grin
Odpowiedz
Ale coś jest chyba nie tak ....  Wink
Odpowiedz
Zapewne zakładamy że garnek ma kształt walca, beczki czy innej figury symetrycznej względem płaszczyzny przecinającej garnek prostopadle w połowie jego wysokości. Smile
Zbyszek Siciarz Tarnów - Mościce: 50° 00' 08'' N, 20° 55' 37'' E Skylux 70/700 na montażu Astro-3, lornetki 8x30, 10x50, 12x60 Kurs PHP antyqjon - blog
Odpowiedz
Pewnie tak Wink  Nie spotkałam się z innymi garnkami niż o symetrycznych kształtach Wink
Odpowiedz
A nuż garnek z jednej strony ma jakieś wgłębienie czy lekką "górkę" od wewnątrz, i wtedy przechylając zafałszujemy rozkład objętości wody.

Ups chyba za dużo powiedziałem Tongue
Zbyszek Siciarz Tarnów - Mościce: 50° 00' 08'' N, 20° 55' 37'' E Skylux 70/700 na montażu Astro-3, lornetki 8x30, 10x50, 12x60 Kurs PHP antyqjon - blog
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości