Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SONDA na Wikipedii
Przedstawiam nową wersję loga.
Jest ona oczywiście wzorowana na oryginale, choć trudno bez programu generującego logo mówić o oryginale - w każdym odcinku "Sondy" logo jest nieco zniekształcone. Są to przede wszystkim zniekształcenia geometryczne, ale też różna jest "grubość" elementów. W samym logo również można dostrzec pewne odstępstwa od symetrii. Np. wewnętrzna część (ying-yang i napis) jest nieco przesunięta w prawo względem okalającego okręgu. Prawdopodobnie chodziło o zrównoważenie przestrzeni między okręgiem, a elementami wewnętrznymi.
To wszystko powoduje, że nie da się w prosty sposób odwzorować loga w wysokiej rozdzielczości. Chcąc utworzyć je na nowo, trzeba pójść na pewne kompromisy i poświęcić zgodność "piksel w piksel". Oczywiście zależało mi na jak największej zgodności i oddaniu charakteru loga.
Nie wiem, czy jest sens, bym opisywał dlaczego ten czy inny element wygląda akurat tak, a nie inaczej (wierzcie mi - nad każdym się zastanawiałem). Jednak jeśli ktoś będzie miał pytania, wyjaśnię. Uwzględnię też, rzecz jasna, Wasze uwagi.

Dla porównania poniżej loga - po lewej nowa wersja - po prawej logo z jednego z programów.

[Obrazek: 4842_26_10_09_11_03_53.png]
[Obrazek: 4842_26_10_09_11_04_15.png]

Czekam na Wasze opinie.
Odpowiedz
;D
oko sowy słucha śniegu życie umyka
Odpowiedz
(12.10.09, 11:13)tom ash link napisał(a): Ja bym pozostał przy symbolu oryginalnym. To jest program z określonego czasu i miejsca, w którym właśnie takie a nie inne rozwiązania były dostępne.

Zgadzam się w 100 % Smile
Odpowiedz
(26.10.09, 23:12)numan link napisał(a): Czekam na Wasze opinie.

numan - bardzo ładne loga. Rozumiem, że są w postaci wektorowej, tak?
Odpowiedz
Mi się podobają, lepiej już z tym nic nie kombinować.
Teleskop TAŁ1 - Mizar, lornetka Tento 10x50, Nikon 7x50.
Odpowiedz
(26.10.09, 23:12)numan link napisał(a): Przedstawiam nową wersję loga.
::
Czekam na Wasze opinie.

Jest SUPER! Jestem zdania ze to jest wersja ktora nalezy pozostawic.
Jak widze inni uzytkownicy teaz sie zgadzaja Smile

(27.10.09, 21:09)Alferek link napisał(a): Mi się podobają, lepiej już z tym nic nie kombinować.

Szanowny numanie, kiedy i gdzie w takiej sytuacji udostepnisz wersje wektorowe?
Jaki to bedzie format? Mam nadzieje ze to bedzie .cdr Corela... (:
Tak z ciekawosci naloze Twoja wersje na moja dopiero co produkowana - ciekawe jakie beda roznice (:

Odpowiedz
(27.10.09, 21:19)ers link napisał(a): Mam nadzieje ze to bedzie .cdr Corela... (:

A ja mam nadzieję, że to nie będzie format .cdr Corela, gdyż jest to format zamkniety, obsługiwany jedynie przez kosztujący sporo pieniążków pakiet.

Osobiście preferuję SVG
Odpowiedz
(27.10.09, 21:29)Radek68 link napisał(a): A ja mam nadzieję, że to nie będzie format .cdr Corela, gdyż jest to format zamkniety, obsługiwany jedynie przez kosztujący sporo pieniążków pakiet.
Osobiście preferuję SVG

To w takim razie format, ktory bedzie dawal sie latwo importowac/eksportowac (do Corela).
Niestety wiekszosc biur reklamy/grafiki/itp uzywa Corela jako plikow wymiany informacji i taki najlepiej im wysylac np. robiac koszulke (:
Odpowiedz
numan
uważam, że to bardzo dobre logo. Mam jednak małą uwagę. Mianowicie zewnętrzny okrąg jest jak na moje oko za chudy, natomiast wewnętrzny za gruby. Wydaje mi się, że gdyby  wyrównać grubości (poprzez zmniejszenie grubości wewnętrznego okręgu) to wrażenie byłoby lepsze i większa zgodność z oryginałem.
Odpowiedz
Dobra robota numan. Lepiej już nic nie kombinować w końcu zaproponowne logo jest ulepszoną wersją oryginału z "Sondy"  Smile
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości