Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem ze zdjęciami
Jednym słowem zbieraj pieniążki na jeden z poniższych montaży. Każdy z nich wyposażony jest w system GoTo i świetne sterowanie SynScan.

http://www.skywatchertelescope.net/swtin...class2=304
Odpowiedz
Faktycznie to zdjęcie ma iso 1600. Jedno zdjęcie takie zrobiłem na próbe i pech chciał,że tutaj trafiło. Mój błąd.

Mam nadzieję,że w przyszłym miesiącu kupię już lepszy montaż,może wyjdzie lepiej. A co do guidingu ręcznego,to nie zabardzo wiem jak to zrobić w moim przypadku,ponieważ teleskop zdjąłem i aparat mam założony na barana. Może ktoś by mi jakiś pomysł podsunął.

z góry dzięki

Odpowiedz
Wiesz- 30 sekund to w gruncie rzeczy nie jest zbyt długim czasem, nawet andromeda potrzebuje więcej, i patrząc po efektach zasugerowałbym 100-120 sekund Smile

Co do eq2- ten montaż tyle uciągnie, z tym że- rozkręć go na części pierwsze, nasmaruj porządnie dobrym smarowidłem co nie tężeje na chłodzie, postaraj się o bardziej osiowe założenie ślimacznicy, popracuj nad kontaktem z napędem, pozatym- zauważ że nawet sama oś główna paradoksalnie nie jest zbyt...osiowa Smile trzeba znaleźć zakres położenia, gdzie stawia najmniejszy opór, i pracuje najładniej. Potem dotnij kilka plastikowych kółek pod nachylenie, i pod główny trzpień mocujący głowicę w statywie (najlepiej otoczyć go swoistą "tasiemką"). Nogi wysuń, podklej filcem samoprzylepnym (takie małe kwadraciki- dzięki czemu nogi trzymają się sztywno jak jedna całość). Całość jeszcze dla pełni szczęści przetrzyj szmatką do czysta i jest Smile Efekt taki, że można małym palcem przykładając do boku dużej zębatki kręcić całością nawet jak z jednej strony wisi 2kg. Bez obciążenia można wziąć zamach i całość jeszcze "jedzie" kawałek z rozpędu (w osi RA). Pozatym pamiętaj o przeciwwadze- im ciężej napęd musi ciągnąć- tym zazwyczaj gorsze są efekty. Firmowa może być trochę za ciężka na sam aparat- rozwiązaniem może być wiadereczko po śledziach zacementowane.

Chociaż mając od ręki kasę na eq6 czy inne podobne cuda, to ze swojego zrobiłbym conajwyżej paralotnię Wink
Synta 130/900, eq2 (+13KG) + napęd Rubinar 1000 (modyfikowany) QC3000 chłodzona, LX, w wersji "deluxe" z obiektywem 135mm Dodatkowo zegary, sterowniki, zasilacze... Wink
Odpowiedz
Właśnie listonosz dostarczył mi kamerke Veste Pro. Popróbuje najpierw na księżycu i planetach. Temat równie ciekawy jak DS-y. Mam nadzieję,
że lepiej mi to wyjdzie. O efektach mojej pracy poinformuję szanownych forumowiczów jak tylko będą jakieś ładne fotki.

pozdrawiam
Odpowiedz
Witam wszystkich.
Oto jak wyszedł mi księżyc robiony kolejno Canonem,oraz Vestą .Jakość nie powala,ale są to moję jedne z pierwszych fotek. Dużo pracy jeszcze mnie czeka....

[Obrazek: ks11.jpg]
[Obrazek: 91.jpg]

wszelkie sugestie mile widziane,pozdrawiam
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości