Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gwiezdna Talia - wątek do dyskusji
Rudy, widzisz podobnie jest z Baranem. Niby gwiazdozbiór zimowy a mimo wszystko jest dobrze widoczny praktycznie przez całą jesień. I dlatego tak jak Lewka powiedziała, to NIE MY ustalamy, który gwiazdozbiór jest w danej porze roku.  Wink

Pozdro
SW150/1200 na Dobsie, 7x50,8x30 (rozkolimowana) Baader Hyperion 21mm, KITowy okular 25mm, Baader ND5 (obrobiony) i... oczy Dobra muza tworzy dobry klimat! Relaks w czasie obserwacji! Smile Pozdrawiam, Jakub Jędrzejewski GG: 6302826 Mail: kuba.2103@gmail.com Tel. 500043154
Odpowiedz
Mamy już precesję i punkt Barana w poście Kuby... zapraszam do czytania i ;D ;D ;D szukania ...  ;D ;D ;D

Może znacie jakieś dobre animacje na temat precesji?

pozdrawiam
Administrator
Pozdrawiam Astro4u.
Odpowiedz
Tak ode mnie. Jutro powinien pojawic się Woźnica, bo jestem już w połowie pisania. Także będzie co czytac  8).
SW150/1200 na Dobsie, 7x50,8x30 (rozkolimowana) Baader Hyperion 21mm, KITowy okular 25mm, Baader ND5 (obrobiony) i... oczy Dobra muza tworzy dobry klimat! Relaks w czasie obserwacji! Smile Pozdrawiam, Jakub Jędrzejewski GG: 6302826 Mail: kuba.2103@gmail.com Tel. 500043154
Odpowiedz
Mimo że wszystkie gwiazdozbiory mam w małym paluszku z ciekawością czytam informacje o kartach. To bardzo ciekawa inicjatywa i mam nadzieję że będzie kontynuowana aż do końca. Pozdro.
Optisan 76mm, Lornetka Nikon Action 8x40, Lornetka 7x50, Analog Zenit 122B, Cyfrowy Samsung Digimax S500 i oczy
Odpowiedz
Moi drodzy,

Śpieszę wam donieść, że pozyskaliśmy kolejnego przyjaciela, sympatyka i opiekuna Gwiezdnej Talii  ;D. Jest nim Polaris  8).
Bardzo się cieszę i dziękuję w imieniu wszystkich pracujących nad opisami, wszystkich czytających te opisy Wink oraz całej rzeszy początkujących astroamatorów.

Zauważcie proszę, na końcu wielu kart pojawiły się linki do stron, na których Polaris opracował projekt Small Wonders Toma Trusocka. Znajdują się tam informacje na temat nieco Wink trudniejszych obiektów , które na pewno zaspokoją głód informacji bardziej zaawansowanych obserwatorów naszego nieba.
Tak po cichu przyznam, że właśnie te artykuły były inspiracją do powstania Gwiezdnej Talii oraz są ciągle motywacją dla naszych "uczniów" aby doskonalić własne opisy.

Jeszcze raz zapraszam do lektury i przechadzki wśród gwiazd razem z nami  Smile

pozdrawiam
Administrator

Pozdrawiam Astro4u.
Odpowiedz
Witam, może będziecie na mnie źli ale ze względu na obowiązki nie znalazłem czasu na tłumaczenie kart. Chciałbym tylko ogłosić że jedna osoba raczej nie przetłumaczy 13 kart (choć wiem że są tacy co znajdą czas) bo trwa to długo. do końca wakacji niedużo czasu a od września niestety-nauka, nie wiem jak u innych ale u mnie jest dużo sprawdzianów i kartkówek dlatego proszę o wyrozumiałość
Synta 6"
Odpowiedz
Kurde fantastyczny pomysl z ta talia, forma i zawartrosc kart na tyle fajna ze idealnie nadaja sie na pokazy dla lajkonikow. Tylko drukowac i pokazywac.
[Obrazek: 548760.gif] Orion 200/1200
Odpowiedz
(04.08.07, 07:46)szymek20 link napisał(a): Witam, może będziecie na mnie źli ale ze względu na obowiązki nie znalazłem czasu na tłumaczenie kart. Chciałbym tylko ogłosić że jedna osoba raczej nie przetłumaczy 13 kart (choć wiem że są tacy co znajdą czas) bo trwa to długo. do końca wakacji niedużo czasu a od września niestety-nauka, nie wiem jak u innych ale u mnie jest dużo sprawdzianów i kartkówek dlatego proszę o wyrozumiałość

Szymku20 nikt nie jest na Ciebie zły za to, że nie masz czasu na opracowywanie z nami kilku kart  8). Dostałeś ofertę i jak każdy mogłeś skorzystać lub nie. Szkoda tylko, że informujesz mnie o swojej rezygnacji po 5ciu tygodniach od przystąpienia do projektu i do tego w tym wątku a nie na PW.

Mamy jeszcze miesiąc wakacji, bez sprawdzianów i kartkówek. Jeśli chciałbyś jednak opracować 2-3 karty napisz do mnie na PW. Zawsze możesz zmienić zdanie...  Wink

pozdrawiam Cię Szymku
Administrator
Pozdrawiam Astro4u.
Odpowiedz
Tak sie doczepię.

Kuba w swojej ostatniej karcie z Woźnicą popełnił taki mały kwas Smile. W łacińskiej nazwie gwiazdozbioru Żyrafy powinno widnieć Camelopardalis a nie: Camelopardus. Może taki głupi szczegół, ale myśle, że istotny.

Pozdrawiam i gorąco popieram pomysł "gwiezdnej talii".
lornetka: Breaker 10x50 teleskop: Bresser Pluto/S 114/500 Kamerka: Philips TouCam Pro 840k
Odpowiedz
W opisie gwiazdozbioru Woźnicy, wśród najjaśniejszych gwiazd, wymieniona została epsilon Aurigae o jasnosci 3 mag. Jednakże nie zawsze ma taką jasność. Zachęcam autora opisu by zechciał poszukać dlaczego i napisał coś więcej o tym bardzo interesujacym, moim zdaniem, obiekcie.  Wink
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości