Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stellarium
(03.08.06, 21:25)mixer link napisał(a): a ktos wie moze co trzeba zeby pod Linuxem chodzilo?, konkretnie mam zainstalowaną Mandrive 2006 Free, sprzętowo jest ok pod XP hula, ale wersja Linux-owa w momencie ladowania grafiki restartuje mi X-serwer do ekranu logowania, hmm, cos z tym trza zrobic bo nie lubie softu z pewnej firmy :Smile
Znam ten ból  >Sadpoczekajmy na rpm wersji 0.8.2
Odpowiedz
Jeśli mowa o stellarium, to ja mam wersję 0.8.1 a pytanie brzmi:
-Jaki maksymalny w magnitudo zasięg gwiazdowy ma owe stellarium, bo nie widzę opcji zmiany tych parametrów.
www.zsma.pl http://jand.webd.pl/met/ Bresser 70/700 SkyLux; BPC5 8x30
Odpowiedz
Ja z kolei bawiąc się tym programem usilnie poszukuję możliwości wpisania "z palca" dowolnego dnia i godziny obserwacji. Niestety poza ręcznym przyspieszonym przewijaniem czasu do przodu nie udało mi się niestety wymyślić innego rozwiązania. Czy ktoś może wie jak to zrobić?
Odpowiedz
(26.12.06, 09:32)Solar link napisał(a): Jeśli mowa o stellarium, to ja mam wersję 0.8.1 a pytanie brzmi:
-Jaki maksymalny w magnitudo zasięg gwiazdowy ma owe stellarium, bo nie widzę opcji zmiany tych parametrów.

Poza tą informacją - "over 120,000 stars from the Hipparcos catalogue with info" nie ma nic więcej na ten temat.
Odpowiedz
Nie angażujcie się za bardzo emocjonalnie w ten program. Nie warto. To zabawka dla dzieci. Ma parę efektownych wodotrysków i żadnego poważnego narzędzia. No, ale nad gustami się nie dyskutuje.

Graniczna wielkość gwiazdowa jaką udało mi się określić doświadczalnie, to +10,11[sup]m[/sup].
Dariusz Żołnieruk, Gdynia: 54°32'54,62"N , 018°32'04,78"E<br />tel.: 505-83-46-84<br />refraktory: tuningowany Sky-Watcher 120/1000 z nasadką bino Max Bright BP i Astrokrak "Pronto" 66/400, lornetki: BPC Tento 20×60 na "żurawiu", Vivitar 10×50 i BPC2 Tento 7×50
Odpowiedz
(28.12.06, 21:27)Kolumbus link napisał(a): Ja z kolei bawiąc się tym programem usilnie poszukuję możliwości wpisania "z palca" dowolnego dnia i godziny obserwacji. Niestety poza ręcznym przyspieszonym przewijaniem czasu do przodu nie udało mi się niestety wymyślić innego rozwiązania. Czy ktoś może wie jak to zrobić?

Na dole w pasku narzędziowym masz opcję "okno ustawiań" (klucz do śrub) i klikasz w to,
otwiera ci się okno konfiguracji i tam masz szereg pasków w tym czas i data  Smile
www.zsma.pl http://jand.webd.pl/met/ Bresser 70/700 SkyLux; BPC5 8x30
Odpowiedz
(28.12.06, 23:26)El_Capitano link napisał(a): Nie angażujcie się za bardzo emocjonalnie w ten program. Nie warto. To zabawka dla dzieci. Ma parę efektownych wodotrysków i żadnego poważnego narzędzia. No, ale nad gustami się nie dyskutuje.

Wiesz, to chyba nie do końca rzecz w guście. Myślę, że rzecz jest raczej w zasadzie "każdemu według potrzeb", czyli na chwilę obecną, przypominając sobie co gdzie jest, rozłożyłem sobie laptopa na bagażniku, odpaliłem program i od razu było widać co i jak i gdzie jest  Smile Rzecz jasna, że nie jest to program do jakichkolwiek naukowych zastosowań, ale w swojej kategorii jest bardzo dobry i nie ma ambicji aspirować do profesjonalnego atlasu nieba Smile
Odpowiedz
Faktycznie jak ktos juz dluzej sie interesuje to moze mu nie wystarczac Stellarium. Jak dla mnie na razie wystarcza  Wink
Tylko mam problem, bo jak chce wylaczyc program to sie komp restartuje  :-\
Odpowiedz
No to trzeba programik ściągnac. Widac po screenie ze dosyc ladnie wyglada Big Grin.

Ile FPS oceniacie na AMD Athlon 64bit 3000+, 1GHZ MB RAM, Sapphire x800 GTO 128mb?
SW150/1200 na Dobsie, 7x50,8x30 (rozkolimowana) Baader Hyperion 21mm, KITowy okular 25mm, Baader ND5 (obrobiony) i... oczy Dobra muza tworzy dobry klimat! Relaks w czasie obserwacji! Smile Pozdrawiam, Jakub Jędrzejewski GG: 6302826 Mail: kuba.2103@gmail.com Tel. 500043154
Odpowiedz
Jam mam celerona 450 128ramu i rive TNT2, chodzi przyzwoicie.

Nie znalazlem niestety opcji dodawania obiektow, czy tez uaktualniania bazy online. Jest tam cos takiego?? Bo jesli nie to program jest tylko efektowna  pokazowka dal niewtajemniczonych. Dobrze ze mam ciagle cdc zainstalowane Smile
[Obrazek: 548760.gif] Orion 200/1200
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości