Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
sprzęt do radioastronomii
przeglądnałem w zasadzie wszystkie tematy na tym forum o radioastronomii i temat mnie wielce zaciekawił. zastanawia mnie ile osobom udalo sie zbudowac własny radioteleskop i wg ktorego schematu, bo przez forum przewinęlo się kilka. Zaintrygował mnie ten co niby za 300 zł można zbudować, tylko potem jego konstruktor sam pisze o nim że w sumie to nawet wzmożona aktywnośc slońca ledwo szumy przewyzsza, wiec zastanawia mnie jak to jest na prawde z mozliwoscia budowy i prowadzenia radioobserwacji.
Odpowiedz
Drogi Kuzynie,
a Ty pewnie myslałes ze jak zbudujesz radioteleskop to bedziesz miał sygnały jak z kanału erotycznego o albo innego w TVSAT. Jesli tak myslałes to jesteś w błędzie, bo o tych sygnałach najpierw trzeba sobie poczytac jak i o całej radioastronomii, a majac juz tę wiedzę spróbować zabrać sie za zbudowanie własnego urzadzenia.
Mówisz o propozyji naszego Kolegi dotyczacej RT "co ti niby za 300zł". Jest to propozycja całkiem dobra i zapewniam, ze nie jest ona na niby tylko całkiem realna. Najwiekszą sztuka w radioastronomii jest wyłowienie, rozpoznanie i obrobienie, zinterpretowanie tych własnie słabiutkich sygnałow jakie odbiera RT i zapewniam Ciebie, ze jest to ogromna przyjemność i satysfakcja jeśli uda sie zrobic to dobrze. Trzeba zacząc jednak od elementranej wiedzy i rozwijać ja konsekwentnie, a  zbudowanie radioteleskopu i prowadzenie obserwacji jest napeano bardzo mozliwe i realnie juz za mniej niz 300złotych.Do tego potrzebujesz jeszcze cierpliwości i konsekwentnego działania, a jeśli to masz  to zapraszam do pracy.
Pozdrawiam
Odpowiedz
(19.12.07, 20:07)Andromeda napisał(a): .... trzeba sobie poczytac jak i o całej radioastronomii, a majac juz tę wiedzę spróbować zabrać sie za zbudowanie własnego urzadzenia....

a podpowiedz gdzie znajde rzeletne informacje?
tez jestem zainteresowany, ale szukajac info w necie czasem mam wrazenie ze piszacy nie wiem o co chodzi ...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości