Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zagadki ciąg dalszy
Druga i ostatnia podpowiedź do tej zagadki - < soczewka grawitacyjna>
Odpowiedz
Abell 2218 był bohaterem ostatniej zagadki.

Prawidłowo odpowiedziały następujące osoby:

1.Simarik
2.Tomi
3.Polaris
4.SSW
5.Mariuszz
6.Starbee

Gratuluje wszystkim !!!
Odpowiedz
Co to za gromada kulista ?

[Obrazek: zagadkakulkaze6.jpg]

Odpowiedzi na PW do jutra do godziny 20.00

Tylko 2x5' zdjęcie niestety nieudane, gdyż podczas drugiej ekspozycji montaż nagle zgubił gwiazdkę co widać w postaci smug  :?

http://img112.imageshack.us/img112/5366/zagadkakulkaze6.jpg
Odpowiedz
M22 to gromada kulista, którą należało zidentyfikować.

1.Starbee
2.CharonX
3.MaPa
4.SSW
5.Mariuszz

Gratuluje i zachęcam do obserwacji, widoczna już w lornetce 8x30 - prezentuje sie lepiej niż  oklepana M13 Wink
Odpowiedz
Co to za galaktyczka położona niedaleko w gwiazdozbiorze dużej sąsiadki Wink

Odpowiedzi na PW do poniedziałku do niedzieli do godziny 21.00.

[Obrazek: zaaggoe3.jpg]
Odpowiedz
Do odgadnięcia pozostała doba więc podaje podpowiedź. Ta duża sąsiadka to Andromeda. Rozmiary galaktyki wg CdC 10.0'x  1.9'
Odpowiedz
Poszukiwana galaktyczka to NGC 7640. Prawidłowo odpowiedzieli:

1. Polaris
2. Piotr Guzik
3. Przemysław93
4.Adrian D.

po za konkursem Simarik Wink

ps. galaktyka dostępna w wizualu jako piękna igiełka położona między trzema gwiazdkami  już w teleskopie 270 mm Smile
Odpowiedz
W tej zagadce nie będzie podpowiedzi, bo pewnie byście sie obrazili gdybym chciał ją podawać. Dlatego troszeczkę skomplikowałem sprawę. Proszę podać nazwę obiektu zaznaczonego kolorem czerwonym oraz podanie co to za jeden Wink, dla bardziej ambitnych galaktyka oznaczona kolorem zielonym (sam nie wiem co to za jedna i liczę, że Ktoś się pokusi na jej zidentyfikowanie - mnie sie nie udało  Sad  )

[Obrazek: zaggalaktycznahg2.jpg]

Odpowiedzi na PW do środy do godziny 21.00
Odpowiedz
Na zdjęciu należało zidentyfikować gromadę gwiazd G63 lub [H32], znajdującą się w galaktyce M110. Obiekt zaznaczony kolorem zielonym to galaktyka: IRAS 00376+4117

Laureaci:
1. Radek
2. Adrian D
3. mariuszz
4. Polaris
5. Simarik

ps. niestety nie uznałem odpowiedzi w których była uwzględniona tylko M110, bo nie o nią pytałem  :|

ps. brakowało odpowiedzi z A4u
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości