Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co dodać do przyszłych wersji.
Bardzo proszę o podawanie w tym wątku Waszych propozycji tylko na temat co dodać do programu. Będę tu zaglądał i starał się realizować "Księgę życzeń", aby program jeszcze bardziej Wam służył i przy okazji mnie także Smile

Na początek informuję Was, że tuż przed wigilią, w prezencie dla użytkowników roześlę nową wersję programu, w której będzie przeglądarka internetowa, której stroną startową będzie :

http://www.astrojawil.pl/ajw_start.htm

na której będą aktualne informacje o programie i stąd będzie okno na świat internetu. W programie prócz ulubionych stron, każdy  może łatwo zmienić swoich szybkich linków uruchamianych jednym kliknięcim z AstroJaWila.

Zaraz zrobie screen i pokażę te linki.
Janusz
TN 122/630 MIKRON, ED80 SW polecam mój darmowy program AstroJaWil [Obrazek: iloveajw.jpg] polecam mój darmowy program Nocny Obserwator [Obrazek: iloveno.jpg]
Odpowiedz
Kilka moich propozycji:

- czas na świecie (strefy czasowe)
- możliwość wstawiania zdjęć do notesu
- w kartotece przynajmniej jednego większego pola np. na 255 znaków
- aby węzełek na stronie głównej, z wyprzedzeniem, powiedzmy jednodniowym, przypominał co nas czeka w najbliższym czasie
- mały słownik astronomiczny, głównie te pozycje co zawierają wzory np. jednostka asronomiczna,rok świetlny, magnitudo, rozdzielczość teleskopu, zasięg teleskopu, klasyfikacja galaktyk
- możliwość uruchomienia dwóch programów, np. notatnika i kalkulatora

itd.
Orion 150/750 na EQ5, Kronos 20x60 na statywie.
Odpowiedz
Januszu nie znam za bardzo Twojego programu, wiec z góry przepraszam jeśli walnę jakąś gafę i napiszę o czymś co być może już jest w programie.

Bardzo przydatną funkcją (choć mało spotykaną w programach astro) jest możliwość generowania efemeryd nie dla ustalonego niezmiennego skoku czasowego lecz dla pozycji innego ciała nad/pod horyzontem.

Przykładowo:
- efemeryda Wenus lub Merkurego o takim skoku czasowym gdy Słońce znajduje się -7 stopni pod horyzontem
- podobna efemeryda dla jakiejś komety gdy Słońce jest poniżej -12 stopni pod horyzontem
Obie efemerydy oczywiście wygenerowalyby by Wys. i Azymut dla danych obiektów

-------------------------------

Czy AstroJawil generuje kalendarz ? Fajnie by było gdyby miał taką opcję  Smile
Adam Hurcewicz Newton Uniwresał 150/900 lorneta 20x80 - uszkodzona :'( aparat cyfrowy Nikon D7100 + Nikkor AF-S 18-105mm + Sigma APO 70-300mm Białystok +53°07'09.68" N, +23°08'15.25" E, Alt=164m http://adamhurcewicz.wordpress.com
Odpowiedz
Limax - fajny pomysł - do zrealizowania, w którejś następnej wersji.
Faktycznie przyda się to do obserwacji Merkurego, Wenus, czy komety.
Do tego celu używam WYKRESU DOBOWEGO - od razu widzę kiedy dany obiekt jest widoczny, ale tabelarycne zestawienie też się przyda.

grzel - część pomysłów do zrealizowania.
A z tym węzełkiem o zdarzeniu na jutro to wpisz sobie w memo w dniu poprzedzającym coś np pod datą 30 grudnia taki tekst :

#Jutro Sylwester

Koniecznie na początku znak #
wtedy cały dzień 30 grudnia, będziesz miał czerwony napis na głównej stronie :

Jutro Sylwester

Janusz
TN 122/630 MIKRON, ED80 SW polecam mój darmowy program AstroJaWil [Obrazek: iloveajw.jpg] polecam mój darmowy program Nocny Obserwator [Obrazek: iloveno.jpg]
Odpowiedz
Uwaga użytkownicy AstroJaWila.  W wersji 8.4 planuję wprowadzić (na prośbę kilku z Was) do krajobrazu w Horyzoncie latarnie uliczne i wiejskie domy z dachem dwuspadowym. W domach pojawią się także okna, które będą świecić kiedy Słońce będzie niżej niż 10 pod horyzontem. Ponieważ zmiana ta spowoduje zmiany w plikach naszych dotychczasowych krajobrazów, przyślijcie mi swoje widoki z okien (można zapisać własny krajobraz na plik "graf ...... . txt" z poziomu Horyzont), a wówczas w wersji 8.4 znajdą się Wasze krajobrazy w wersji dostępnej dla wszystkich użytkowników bez koniecznej przez Was ręcznej edycji plików.       A może przy okazji dodać jeszcze jakieś elementy krajobrazu?
Odpowiedz
(18.12.06, 13:24)Janusz_Wiland link napisał(a):W wersji 8.4 planuję wprowadzić ...

Ja jeszcze wersji 8.3 nie widziałem na oczy.  Tongue
Oj, Janusz działasz z rozmachem. Tak trzymać  Smile

(18.12.06, 13:24)Janusz_Wiland link napisał(a):A może przy okazji dodać jeszcze jakieś elementy krajobrazu?

Może mrugające gwiazdy symulujące niestabilność atmosfery?  Tongue
Odpowiedz
Te elementy krajobrazu to nie jest szybka sprawa i nie zdążę przed świętami, a także chcę Wam dać szansę na przysłanie plików z Waszymi krajobrazami, abyście mieli mniej roboty później z wpisywaniem wszystkiegi (domy, drzewa i góry) od początku.  Wersja 8.3 przechodzi ostatnie testy i koło środy będzie u Was.
Odpowiedz
Przydałoby się na "mapie" umieścić przycisk "domyślne" (ustawienia zoomu, rozmiar, zasięg, powiększenia). Pozwoliło by to na większe eksperymenty  Tongue
Odpowiedz
Przecież są 4 klawisze z "domyślnymi" powiększeniami :
Pw Pd Pś Pm) : powiększenie wielkie, duże, średnie i małe).
Odpowiedz
(18.12.06, 21:38)grzel link napisał(a):Przydałoby się na "mapie" umieścić przycisk "domyślne" (ustawienia zoomu, rozmiar, zasięg, powiększenia). Pozwoliło by to na większe eksperymenty  Tongue

Grzel to wszystko o czym piszesz już dawno jest w AJW.

Właśnie, dlatego piszę wszystkim by przeczytać instrukcję obsugi do AJW. Mimo, iż jest ona do wersji 7.0 może nauczyć większości funkcji programu. i dodam jeszcze, że AstroJaWila ma kilka funkcji ukrytych, których bez instrukcji po prostu nie znajdziecie.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości