Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konkursowa gratka - gwiezdna zagadka
Pozostało już 45 i pół godziny do rozpoczęcia konkursu.
Dla rozgrzewki przedstawię więc jeszcze jedno, tym razem już trywialne zdjęcie. Mam nadzieję, że wszyscy rozpoznają zaznaczoną gwiazdkę:
[Obrazek: GZkonk_rozgrz2.jpg]

Przypomnę, że zdjęcia w konkursie będą zawierały albo sporą część gwiazdozbioru, widoczną gołym okiem, albo znany obiekt rozciągły.
Podpowiedzi do zdjęć nie będzie. Wszystkie zdjęcia będą w pozycji mniej więcej takiej, jak najczęściej obserwujemy je na niebie, bez złośliwych przekręceń (właśnie odkręcam jedną fotkę  Wink ).
Odpowiedz
Uwaga!
Próba generalna czasu.
Post ten wyślę o godzinie 19tej wg czasu, hmm, mniej więcej prawidłowego.
Proszę sprawdzić, o której się ukaże na forum, żeby później nie żałować straconych minut.

24 godziny do startu.

P.S. Poszło z prawie dwuminutowym opóźnieniem, co proponuję uwzględnić Wink.
Czyli powinno być tuż przed 19:12 wg czasu astro4umowego.
Odpowiedz
Zostało jeszcze 9 godzin do rozpoczęcia konkursu i strasznie się niecierpliwię. Mam nadzieję, że i setki uczestników także  Wink .

Oto ostatnie informacje techniczne. Proponuję zapisywać wysłane odpowiedzi w skrzynce, gdyż nie będę potwierdzał ich otrzymania. Dopiero po podaniu wyniku będzie wiadomo, czy nie wydarzył się jakiś problem z wysyłaniem. Wtedy taka wiadomość byłaby podstawą do reklamacji. Zakładam, że takich kłopotów nie będzie, ale lepiej na zimne dmuchać.

Odpowiedź na zadanie będzie po zakończeniu czasu na odpowiedzi, a podanie wyników w zależności od liczebności (uczestników), pewnie niewiele później.
Odpowiedz
Szkoda, że tylko 1h na odpowiedź. Nie wiem czy będę miał możliwość przed 20 dostać się do kompa. Ponieważ dotychczas nie byłem pasjonatem zmiennych zamierzałem dzisiaj wystartować (po zachęcie Antyqjona zresztą) w celu własnego doedukowania, ale w zaistniałej sytuacji nie wiem czy mi się uda.  Tongue

Robert w Astro Lidze po godzinie po prostu przestaje dawać pkt za szybkość a odpowiedzi można mu przysyłać przez hoho, i jeszcze kilka godzin. Dlaczego u WAS tak nie jest ???. 
Odpowiedz
Pierwsze zadanie, coś na zachętę:
- jak się nazywa zaznaczona gwiazda
[Obrazek: F1a.jpg]

I jeszcze pytanie teoretyczne:
- Jak się nazywa najjaśniejsza miryda?

Czekam na odpowiedzi na priva przez najbliższą godzinę.
Odpowiedz
Podaję odpowiedź:

Gwiazda na zdjęciu - miryda S Ori

Odpowiedź na pytanie teoretyczne - Mira, omi Cet

Punktacja po pierwszej edycji:
- Paweł Trybus - 15
- TomekL - 13
- Damian j -12
- Kanarkusmaximus - 12
- Gregory - 10

Poza konkursem odpowiedziało jeszcze kilka osób, w tym sponsorzy nagród  Wink .

Gratuluję wszystkim, także tym, którym nie udało się odpowiedzieć prawidłowo. Może następnym razem będzie lepiej.

Do zobaczenia w środę o 19tej
Odpowiedz
a ja dziekuje Antyqjonowi za przypomnienie ze wlasnie teraz sie konkurs dzieje, inaczej w ogole bym nie odpowiadal. Choc trzeba przyznac, ze podpowiedzi to zadnej od niego sie nie da wyciagnac... ;(
Odpowiedz
Uwaga: drobna zmiana w regulaminie konkursu. Na odpowiedzi będziemy czekać 2 godziny, przy czym dodatkowa punktacja za szybkość się nie zmienia. Za odpowiedź w ciągu 10 minut dodatkowe 3 punkty, w ciągu 20 minut - 2 punkty, w ciągu 30 minut - 1 punkt, powyżej tego czasu liczą się tylko punkty za wiedzę.
Zbyszek Siciarz Tarnów - Mościce: 50° 00' 08'' N, 20° 55' 37'' E Skylux 70/700 na montażu Astro-3, lornetki 8x30, 10x50, 12x60 Kurs PHP antyqjon - blog
Odpowiedz
(05.11.05, 20:20)Henryk link napisał(a): Podaję odpowiedź:

Gwiazda na zdjęciu - miryda S Ori

Odpowiedź na pytanie teoretyczne - Mira, omi Cet

Punktacja po pierwszej edycji:
- Paweł Trybus - 15
- TomekL - 13
- Damian j -12
- Kanarkusmaximus - 12
- Gregory - 10

Poza konkursem odpowiedziało jeszcze kilka osób, w tym sponsorzy nagród  Wink .

Gratuluję wszystkim, także tym, którym nie udało się odpowiedzieć prawidłowo. Może następnym razem będzie lepiej.

Do zobaczenia w środę o 19tej
Jak już jest odpowiedź o 20:20 to jak jeszcze godzina na odpowiedź do 21. Antyqujonie.  Wink

P.S.
Dopchałem się do kompa dopiero teraz.  :-\
Żona rządzi. Praca przed przyjemnościami.  :-[
Pozdrawiam Adam z Dolaszewa
Odpowiedz
Zmiana regulaminu nastąpiła po zakończeniu tej edycji, żeby następnym razem można było łatwiej opędzić się od żon, mam, czy kochanek i dopchać do kompa ;D.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości